WYDARZENIA LISTOPADA

środa 14.11.2018
OBCHODY 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
  • 05 - 08.11. - spotkania popołudniowe w grupach z okazji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Na spotkaniach rodzice z dziećmi będą robić kotyliony, które przypniemy dzieciom na uroczystość 09.11.
  • 09.11.:
- godz. 9:00 - przedstawienie muzyczne agencji L'ARTE  "Jeszcze Polska nie zginęła" o historii hymnu polskiego i symboli narodowych
- godz. 11:11 - uroczyste odśpiewanie przez wszystkie dzieci i personel przedszkola hymnu polskiego oraz pieśni patriotycznych przygotowanych w grupach
Prosimy, aby tego dnia dzieci przyszły w strojach "galowych".
  • 05 - 16.11. - zajęcia dotyczące rocznicy:
- przybliżenie postaci twórców poloskiej niepodległości (Józef Piłsudski, Ignacy Jan Paderewski)
- przybliżenie historii odzyskania niepodległości w przystępnej formie, m. in. rozpowszechnienie filmów ze strony MEN na temat historii, symboli narodowych
- przybranie sal i holu przedszkolnego w prace dzieci związane z tematem, w symbole narodowe
  • we wtorki - wyjścia do biblioteki w ODK "Pod Lipami" dla grup III - VI; 06.11. - pójdzie grupa I - zajęcia "Co to jest biblioteka?"
  • 08.11. - PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA - pasowane będą dzieci z grupy II i czwórka dzieci z grupy I. Podczas uroczystości najstarsze dzieci, Zerówka, wita Maluchy; planujemy krótki występ Maluchów i Zerówki, pasowanie każdego dziecka. Udostępnimy Państwu film z uroczystości. Prosimy o odświętne stroje.
  • 14.11. - wycieczka do Muzeum Rogala - pierwszeństwo mają dzieci z grup IV i VI (dzieci z grup III i V - lista rezerwowa); Zapisy w grupie IV od 05.11.; koszt to 28 zł + zgoda.
  • 19.11. - Filharmonia Pomysłów
  • 21.11. - wyjście dla grupy III do Księgarni z Bajki (os. Przyjaźni) na warsztaty; koszt warsztatów to 15 zł u Pań w grupie.
  • 29.11. - wycieczka do Laboratorium Wyobraźni na Rubieży - pierwszeństwo mają dzieci z grup III i V (gr. IV i VI - lista rezerwowa); zapisy w gr. V od 05.11.; koszt to 30 zł + zgoda.

WYDARZENIA PAŹDZIERNIKA

piątek 26.10.2018
  • 08 i 29.10. - spotkania z Filharmonią Pomysłów.
  • Raz w miesiącu (wtorki) dzieci z grup III - VI - zajęcia literacko-plastyczne w bibliotece ODK Pod Lipami.
  • Raz w miesiącu w grupach kontynuować będziemy w zeszłym roku powstałą tradycję samodzielnego przygotowania potraw przez dzieci na drugie śniadanie lub część obiadu.
  • 11.10. - wycieczka do Galerii Sztuki Arsenał dla chętnych dzieci z grup: III, V i VI - pierwszeństwo grupa VI. oglądanie aktualnej wystawy i warsztaty plastyczne. Koszt to 18 zł (autokar + warsztaty) - zapisy (+zgoda!) w grupie VI. W warsztatach może uczestniczyć tylko 30 dzieci.
  • 16.10. - grupa IV (zerówka) wychodzi do Księgarni z Bajki na os. Przyjaźni na warsztaty literackie - spotkanie z poznańskimi legendami. Koszt to 15 zł płatne u pań w grupie. Jeśli oferta będzie interesująca podobne warsztaty będą dla innych grup.
  • Tydzień 15 - 19.10. - popołudniowe warsztaty plastyczne dla rodziców z dziećmi. W październiku proponujemy jeżyki z masy solnej :)
  • Tydzień 22 - 26.10. - "Legenda o poznańskich koziołkach" - zajęcia dla wszystkich grup.
  • 29.10. - Uroczyste nadanie wybranych przez dzieci nazw grupom na ten rok szkolny. Nazwy związane będą w ulubionymi wierszami polskich poetów.

WYDARZENIA WRZEŚNIA

środa 19.09.2018
Plan roczny: Legendy i bajki polskie.
  • 06.09. oraz 07.09. - ZEBRANIA Z RODZICAMI
  • 10.09. - pierwsze przedstawienie Filhrmonii Pomysłów w tym roku! Dla wszystkich dzieci!
  • 20.09. - propozycja wycieczki dla dzieci z grup: III, IV oraz VI do Kids Farm w Przecławiu na wykopki. Koszt: 45 zł (30 zł bilet i 15 zł autokar) + zgoda podpisana przez oboje rodziców. Zbierają panie w gr. VI.
  • Raz w miesiącu dzieci z grup III - VI będą uczestniczyły w zajęciach w bibliotece.
  • Ostatni tydzień miesiąca (we wrześniu 24.-28.09.) poświęcony będzie realizacji planu rocznego. W tym miesiącu poznamy Legendę "O Lechu, Czechu i Rusie".
  • Będziemy także poznawać sylwetki sławnych Polaków. We wrześniu będziemy rozmawiać o Mikołaju Koperniku.