WYDARZENIA PAŹDZIERNIKA

wtorek 12.03.2019
  • 08 i 29.10. - spotkania z Filharmonią Pomysłów.
  • Raz w miesiącu (wtorki) dzieci z grup III - VI - zajęcia literacko-plastyczne w bibliotece ODK Pod Lipami.
  • Raz w miesiącu w grupach kontynuować będziemy w zeszłym roku powstałą tradycję samodzielnego przygotowania potraw przez dzieci na drugie śniadanie lub część obiadu.
  • 11.10. - wycieczka do Galerii Sztuki Arsenał dla chętnych dzieci z grup: III, V i VI - pierwszeństwo grupa VI. oglądanie aktualnej wystawy i warsztaty plastyczne. Koszt to 18 zł (autokar + warsztaty) - zapisy (+zgoda!) w grupie VI. W warsztatach może uczestniczyć tylko 30 dzieci.
  • 16.10. - grupa IV (zerówka) wychodzi do Księgarni z Bajki na os. Przyjaźni na warsztaty literackie - spotkanie z poznańskimi legendami. Koszt to 15 zł płatne u pań w grupie. Jeśli oferta będzie interesująca podobne warsztaty będą dla innych grup.
  • Tydzień 15 - 19.10. - popołudniowe warsztaty plastyczne dla rodziców z dziećmi. W październiku proponujemy jeżyki z masy solnej :)
  • Tydzień 22 - 26.10. - "Legenda o poznańskich koziołkach" - zajęcia dla wszystkich grup.
  • 29.10. - Uroczyste nadanie wybranych przez dzieci nazw grupom na ten rok szkolny. Nazwy związane będą w ulubionymi wierszami polskich poetów.

WYDARZENIA WRZEŚNIA

wtorek 12.03.2019
Plan roczny: Legendy i bajki polskie.
  • 06.09. oraz 07.09. - ZEBRANIA Z RODZICAMI
  • 10.09. - pierwsze przedstawienie Filhrmonii Pomysłów w tym roku! Dla wszystkich dzieci!
  • 20.09. - propozycja wycieczki dla dzieci z grup: III, IV oraz VI do Kids Farm w Przecławiu na wykopki. Koszt: 45 zł (30 zł bilet i 15 zł autokar) + zgoda podpisana przez oboje rodziców. Zbierają panie w gr. VI.
  • Raz w miesiącu dzieci z grup III - VI będą uczestniczyły w zajęciach w bibliotece.
  • Ostatni tydzień miesiąca (we wrześniu 24.-28.09.) poświęcony będzie realizacji planu rocznego. W tym miesiącu poznamy Legendę "O Lechu, Czechu i Rusie".
  • Będziemy także poznawać sylwetki sławnych Polaków. We wrześniu będziemy rozmawiać o Mikołaju Koperniku.