Galeria

2018/2019

Świętowanie 100-lecia odzyskania Niepodległości - 05-09.11.18

       Świętowanie 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości trwało w naszym przedszkolu cały tydzień. Począwszy od zajęć tematycznych w grupach, przybliżających tematykę niepodległości oraz aż dwie postacie słynnych polskich patriotów (Józefa Piłsudskiego i Jana Ignacego Padrewskiego), aż po popołudniowe spotkania z rodzicami i uroczysty apel przedszkolny.
       W każdej grupie odbywały się popołudniowe występy dzieci dla rodziców o tematyce patriotycznej, po których odbyły się zajęcia plastyczne, na których przedszkolaki z pomocą zaproszonych gości, mogły przygotować kotyliony oraz skosztować bało-czerwonych pyszności przyniesionych przez rodziców.
       Uroczysty apel całego przedszkola odbył się w piątek o godzinie 11:11, na którym dzieci wraz z personelem przedszkola zaśpiewały hymn Polski oraz wspólnie wyrecytowały wiersz "Polak mały" oraz zaśpiewały piosenkę "Jesteśmy Polką i Polakiem". Film z tego wydarzenia można bedzie oglądać na przedszkolnym holu :)
       Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji fotograficznej z całego tygodnia.
więcej

Uroczystość nadania nazw grupom oraz przedsztawienie Filharmonii Pomysłów - 29.10.18

       Pod koniec października odbyła się bardzo ważna uroczystość przedszkolna dla wszystkich dzieci - nadanie nazw grupom. Każda z grup miała za zadanie ubrać się w tym celu w wybranym przez siebie kolorze, który to będzie jej kolorem rozpznawczym.
       Dzieci zebrały się na uroczysty apel na głównym holu, gdzie został zaśpiewany hymn przedszkola a następnie każda z grup zaprezentowała wiersz, który przygotowała. Od tego wiersza wybranego polskiego poety dzieci nazwały swoje grupy, i tak:
                    GR I - Pomidorki
                    GR II - Kotki
                    GR III - Muchy
                    GR IV - Piłki
                    GR V - Robaczki
                    GR VI - Literki
       Po południu natomiast odwiedziła nasze przedszkole Filharmonia Pomysłów z kolejnym przedstawieniem
więcej

Spacer w poszukiwaniu jesieni grup 4 i 5 - 19.10.18

       Pod koniec października, gdy już większość drzew zaczęła mienić się różnymi barwami a pogoda wskazywała, że na dobre zawitała Pani Jesień, dzieci wybrały się na spacer na terenie naszego osiedla w poszukiwaniu tej najbarwniejszej pory roku :)
       Dzieci z grup 4 i 5 nazbierały mnóstwo kolorowych liści! Znalazło się również trochę innych skarbów, takich jak kasztany, czy czerwona jarzębina, którą dzieci mogły podziwiać spacerując między alejkami osiedla. Na koniec spaceru obie grupy odwiedziły park Gagarina, aby skorzystać z pięknej jesiennej pogody na placu zabaw :)
więcej

Wycieczka do Galerii Sztuki Arsenał - 11.10.18

       Kolejna wycieczka odbyła się 11 pażdziernika do Galrii Sztuki Arsenał dla dzieci ze starszych grup. Dzieci miały okazję uczestniczyć w ciekawych warsztatach przybliżających sztukę wielkich artystów. Uczestniczyły w wystawie i zajęciach z kategorii poznania barw i wpływu odpowiedniego światła na poszczególne barwy. Na koniec odbyły się warsztaty plastyczne dla wszystkich dzieci.
więcej

Wycieczka do Kids Farm w Przecławiu - 20.09.18

       Pierszą wycieczką nowego roku szkolnego, był wyjazd chętnych dzieci ze starszych grup, na wykopki do Kids Farm w Przecławiu.
       Dzieci miały okazję przyjrzeć się bliżej urokom wiejskiego życia. Począwszy od poznania żyjących tam zwierząt oraz sposobów pracy z nimi w gospodarstwie (krowa-Milka, konie, kozy, owce, świnie, kury a także nieco bardziej egzotycznych, takich jak żółw wodny, rybki - które dzieci mogły nakarmić oraz wiele gatunków ptaków egzotycznych) a skończywszy na wyjeździe traktorem w pole na tzw. wykopki :) Dzieci nie szczędziły sił w zbieraniu ziemniaczków, które ostatecznie zabrały ze sobą do domu ;)
więcej
2017/2018

Festyn z okazji Dnia Dziecka - 30.05.18

       Tegoroczny festyn z okazji Dnia Dziecka, odbył się w Przedszkolu nr 131. Dzieci miały aż 2 i pół godziny na fantastyczną zabawę na najróżniejszych dmuchańcach, animacje na scenie - czyli najróniejsze zabawy i tańce oraz prace plastyczne. Ponadto przedszkolaki miały okazję spotkać się z policjantami, strażą pożarną i wojskiem a przy okazji bliżej zapoznać sie ze specyfiką ich pracy, m.in. wsiąść do radiowozu i wozu strażackiego lub przymierzyć strój wojskowy :) Oczywiście nie mogło zabraknąć długo wyczekiwanych przez dzieci lodów!
       Pogoda dopisała i wszyscy zmęczeni i szczęśliwi powróciliśmy do naszegi przedszkola na obiad :)
więcej

Obiadowa sałatka z wyhodowanych warzyw - 29.05.18

       Na zakończenie projektu edukacyjnego "Zdrowo się odżywiam, jem owoce i warzywa" przygotowaliśmy sałatkę z samodzielnie wyhodowanych przez dzieci warzyw.
       Ponad miesiąc temu przedszkolaki zasadziły sałatę, rzodkiewkę i koperek, z których po odpowiednim przygotowaniu powstała pyszna obiadowa sałatka. Dzieci miały za zadanie zetrzeć na tarce rzodkiewkę, posiekać koperek i poszarpać sałatę na mniejsze części. Ponadto podczas wyciąania warzyw z ziemi mięliśmy okazję bliżej przyjrzeć się korzeniom wyhodowanych roślin.
       I tak wszyscy z pełnymi brzuszkami mogliśmy zakończyć nasz pyszny i zdrowy projekt :)

więcej

Wycieczka do Ogrodu Botanicznego - 28.05.18

       Pod koniec maja odbyła się jedna z ostatnich przewidzianych na ten rok szkolny wyjazdowych wycieczek, do Ogrodu Botanicznego.
       Dzieci miały przewidziane zajęcia w Ogrodzie, na które składały się warsztaty i zajęcia terenowe pt. " Z konewką i grabkami - zostań Małym Ogrodnikiem". Niestety z powodu korków i znacznego przez to opóźnienia w przyjeździe autobusu, dzieci nie miały okazji uczestniczyć w warsztatach sadzenia roślin :(
Na szczęście nie ominął nas spacer po Ogrodzie i możliwość obserwowania ogrodników podczas swojej codziennej pracy :)

więcej

Wycieczka do Palmiarni - 11.05.18

       Mając na uwadze program roczny naszego przedszkola "Niezwykły świat roślin", oczywiście nie mogła nas ominąć wycieczka do Palmiarni :)
       Dzieci miały okazję przejść szlakiem poprzez różne klimaty i obejrzeć na własne oczy charakterystyczną dla nich roślinność. Ponadto nieocenioną okazała się wycieczka do pomieszczenia z fauną i florą podwodną, która cieszyła się dużym zainteresowaniem u dzieci. Dodatkową atrakcją były również papugi i ciekawostki z nimi związane, opowiedziane przez hodowców.
więcej

Deser owocowy - 09.05.18

       W ramach projektu edukacyjnego "Zdrowo się odżywiam, jem owoce i warzywa"  9 maja dzieci miały okazję wykonać deser owocowy. Po raz kolejny każdy mógł spróbować swoich sił w blendowaniu, tym razem brzoskwiń :)
       Finalnie wszystkie dzieci do pusta opróżniły wszystkie pojemniczki z własnoręcznie przygotowanym deserem.

więcej