Galeria

2015/2016

Wycieczka do Nowego Zoo - 20.05.16

    W tematykę "skalno - mineralną" wpisała się też wycieczka autokarowa do Nowego Zoo, w której brały udział wszystkie obecne tego dnia przedszkolaki. A wpisała się dlatego, że zwracaliśmy uwagę na każdy napotkany głaz czy kamyczek, dowiadując się m.in., że po kamieniach skaczą kózki, foki lubią się wygrzewać na skałach, słonie używają wielkich kamieni do drapania się i zeskrobywania błota, itp., itd. Pogoda nam dopisała, niezawodna kolejka dowiozła nas do słoniarni, gdzie urządziliśmy sobie piknik w plenerze. Starsze dzieci zafascynowało dziwne nazewnictwo drapieżnego ptactwa. Wspomniane wcześniej foki zaprezentowały się od strony treningowej, świetnie współpracując z opiekunami w porze karmienia. Zgodnie z harmonogramem pozbyliśmy się nadmiaru odzieży wierzchniej, jak nakazywała amplituda powietrza ;-). Summa summarum, wycieczka była baaardzo udana, chociaż... za krótka (opinia zwierzolubnej autorki).
więcej

Tydzień naukowy: Skały i minerały - 16-20.05.16

   "Skały i minerały" to ostatni z dziesięciu tygodni naukowych, służacych realizacji planu pracy na rok szkolny 2016/2016. "Ciekawy Świat" przypadł dzieciom do gustu - przedszkolaki brały udział w warsztatach z dr nauk fizycznych, bogaciły swoją wiedzę i czerpały radość z proponowanych aktywności w toku zajęć dydaktycznych w temacie, uczestniczyły w edukacyjnych seansach filmowych, odkrywały wraz z rodzicami niespodzianki przygotowywane przez nauczycieli w hallu, w salach i w ogrodzie przedszkolnym. Pośród tygodni naukowych dowiedzieliśmy się więcej na temat: powietrza i wiatru (IX), magnetyzmu u prądu (X) światła, Układu Słonecznego i kosmosu (XI, XII), śniegu i logu (II), mierzenia i ważenia (III) oraz tęczy i deszczu (IV).
   Prezentujemy Państwu "ekskluzywne" ;-) zdjęcia z tygodnia ze "Skałami i minerałami". W poniedziałek koncertowała Filharmonia Pomysłów ze swoją "HEJA - HEJówką" i prawdziwymi góralami spod "samiuśkich Tater". We wtorek wszystkie chętne dzieci ciężko pracowały na warsztatach naukowych, rozgrzebując gipsowe pierogi w poszukiwaniu nieziemskich klejnotów, czyt. kamieni półszlachetnych ;-). Środa i czwartek opiewały w działalność artystyczną, czyli malowanie kamieni na kształt wielobarwnych żuczków oraz wykonywanie autoportretów węglem rysunkowym. Również w środę mieliśmy przyjemność (jak nie zaszczyt!) gościć Tatę z grupy maluchów, który okazał się być geologiem z "wtykami" u paleontologów! Przedszkolaki poznały charakter pracy gościa oraz podziwiały, głównie przy pomocy "oczków i łapek", piękne kryształy, kwarce i inne "Skały i minerały" z małym azymutem na PRAWDZIWE kości dinozaurów i mamuci cios.
Dziękujemy Panu Tacie za zaangażowanie!!! 
więcej

I Olimpiada Przedszkolaka - 11.05.16 r.

    Nasze najstarsze przedszkolaki miały przyjemność uczestniczyć w I Olimpiadzie Przedszkolaka organizowanej przez pobliską >>Sportową Szkołę Podstawową Nr 29<<. Miejscem, gdzie mali olimpijczycy próbowali swoich sił była znana dzieciom hala "Posnania", dzięki czemu wszyscy czuliśmy się swobodnie. Zostaliśmy oficjalnie powitani przez Panią wicedyrektor Krystynę Kusztelak. Nad organizacją zawodów czuwała znana nam z zajęć gimnastyki korekcyjnej Pani Sylwia Obst (pozdrawiamy!!!), porządku pilnowali studenci AWFu i inne, zaangażowane młode osoby (i nie tylko), włączając w to sympatyczne DJ'ki. Wyzwania sportowe były różne - przebieżki tunelem, ćwiczenia równoważne, minikoszykówka, aczkolwiek największą furorę robiły "przedwieczne" deskorolki i osprzęt o nazwie PEDALO, który najtwardszego drwala przyprawiłby o zakwasy ;-). Był czas na wysiłek i na regenerację (napój, poczęstunek), a na sam koniec uradowane dzieciaki dostały upominki. Wszystko było dopięte na ostatni guzik - taka Olimpiada Przedszkolaka to fachowa frajda! Dziękujemy!!!
więcej

Ponownie - Park Orientacji Przestrzennej - 22.04.16

     Ponowna wycieczka do Parku Orientacji Przestrzennej w Owińskach, wybudowanego 3 lata temu na terenie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych, odbyła się 22 kwietnia. "Park jest po prostu bardzo zmyślnym i świetnie wyposażonym placem zabaw doskonale wspierającym rozwój dzieci" (dziecipoznan.pl). Oprócz szeregu sprzętów rozwijających szeroko pojętą sprawność fizyczną i aktywującą większość zmysłów, na terenie POPwO znajdują się piękne ogrody (280 gatunków roślin), staw z molo i mostkiem oraz wieża wiatrów. To tu, to tam rozmieszczone są altany, w których piknikują całe rodziny. 
więcej

Tęczowy ogród - 05.04.16

    Dziękujemy Państwu za piękną mobilizację i osobiste zaangażowanie w obsadzaniu "Tęczowego ogrodu" cudnej urody bratkami!!! Kolorowa rabata cieszy oko z bliska i z daleka, a powstała w związku z tygodniem naukowym o tytule "Tęcza i deszcz". Z racji, iż "kwiecień, plecień..." to i gradu nie brakowało, ale nasze wspólne kwiatuszki przetrwały i oby tak dalej! Jeszcze raz dziękujemy! :-)
więcej

Marzec w obiektywie

    17 marca chętne przedszkolaki wzięły udział w wycieczce do Bramy Poznania na zajęcia edukacyjne pod hasłem: „Spotkanie u Mieszka i Dobrawy”. "Lekcja" w sali warsztatowej miała na celu poszerzenie wiedzy dzieci w dziedzinie przede wszystkim historii, niemniej w naszym przedziale wiekowym nie mogło zabraknąć akcentu plastycznego i muzyczno-ruchowego.
   21-23 marca popełniliśmy uroczyste całopalenie Marzanny (zgodnie z tradycją i zasadami BHP;-)). Ilość zdjęć niemała, zebrana z różnych źródeł, toteż i Marzanna "hajcuje się" nie po kolei. Ważne, że dzieci zadowolone z widowiska, zima oficjalnie za nami, a sezon ogrodowy wkrótce rozkwitnie w pełni! Ponadto w przedszkolu pojawił sie wyczekiwany gość, a mianowicie Zając, który z okazji Świąt Wielkiej Nocy obdarował dzieci prezencikami. Najpierw trzeba się było troszkę wysilić, powypatrywać, naganiać długouchego, co to ma słuchy, a nie uszy, i omyk zamiast ogona (itd...). Koniec końców ubawieni, wywietrzeni, pożegnaliśmy Zajączka (czytaj - pogoniliśmy), bo skończyły mu się gratisy ;-). Taki był nasz marzec!
więcej

"Mroźne dni" - 15-19.02.2016 r.

    "Mroźne dni" dały się we znaki zarówno przedszkolakom jak i personelowi - frekwencja z tendencją spadkową, podobnie, jak aktualizacje w niniejszej galerii ;-). W ramach nadrabiania zaległości przedstawiamy Państwu zdjęcia z tygodnia doświadczeń z lodem, na których znajdują się również "migawki" z kilku śnieżnych (i nie tylko) dni w ogrodzie. Przede wszystkim jednak odbyły się warsztaty naukowe, przy okazji których dzieci mogły się dowiedzieć, z czego można wykonać sztuczny śnieg, jakie właściwości ma lód oraz czym jest zaskakujący lód "suchy". Powodzeniem cieszyło się nasze hallowe stoisko z płynem nienewtonowskim (zrobionym ze skrobii i wody), w którym można było sobie "poglagrać" przekonując się, że to jednakowoż ciekłe, jak i stałe. Mamy również nadzieję, że smakowały wszystkim zamrożone soki ;-). Ponadto dzieciaki odbyły wycieczkę na lekcję muzealną do MN, podczas której okazało się, że śnieg niekoniecznie jest biały i w ogóle jak to "drzewiej" bywało, bo do muzeum chodzić warto!
więcej

Dni Babci i Dziadka - 1-5.02.2016 r.

 Z racji, iż Dni Babci i Dziadka obfitowały we wszelkiego rodzaju urządzenia upamiętniające (aparaty fotograficzne, telefony, tablety), zamieszczamy na stronie zaledwie kilka ujęć z minionych uroczystości. Dziękujemy wszystkim znamienitym Gościom za przybycie w tak licznym gronie. Podziękowania należą się również Przedszkolakom, które, od maluchów po starszaków, włożyły wiele trudu w naukę słów piosenek, ról, kroków, interpretacji instrumentalnych i innych małych-wielkich gestów składających się na wspaniałe występy. Takie wydarzenie to także wysiłek Rodziców w wykonanie strojów - gratulujemy pomysłowości! Zawsze jest nam (nauczycielkom) miło, choć nie bez lekkiej tremy, kiedy możemy uczestniczyć w tworzeniu rodzinnych wspomnień :-).
więcej

Balik karnawałowy - 15.01.16 r.

    Tradycyjnie w miesiącu styczniu odbywa się u nas balik karnawałowy dla wszystkich przedszkolaków, prowadzony przez profesjonalnych animatorów imprez dziecięcych. Tym razem tematem przewodnim zabawy był "Kosmos", który, zgodnie z duchem planu rocznego "Ciekawy świat", zawojował przedszkole w minionych miesiącach. Pośród astronautów, bohaterów "Gwiezdnych Wojen", ufoludków wszelkiego koloru i wzoru, cudnej urody i pomysłu gwiazdek, słoneczek i nie mniej cudnych potworasów, znalazło się miejsce dla strojów tradycyjnych, aczkolwiek niewykluczone, że istnieje gdzieś Planeta Dziki Zachód, albo świat, w którym żyją same Elzy z "Krainy Lodu" :-). Można się spodziewać, że hymnem tej planety jest piosenka pt. "Mam tę moc"! Jak zwykle gratulujemy Rodzicom, którzy wykonali przebrania dla dzieci samodzielnie. Autorka niniejszej notatki uszyła potomkowi kask Lorda Vadera, którego Lord Vader niestety nosić nie mógł, bo ciągle drapał się w przyłbicę ;-).
więcej

Święta Bożego Narodzenia w Przedszkolu

    Mili Państwo! Święta w naszej placówce to czas wyjątkowy, zarówno dla dzieci, jak i "przeterminowanych" szczęśliwców (czyt. dorosłych), którzy mają okazję przekroczyć próg przedszkola w tym zaczarowanym czasie. Gwiazdor i Jego Pani, którą u nas nazywamy "Śnieżynką", już od 6:00 "garowali" pod bramą, dzwoniąc dzwonkami i częstując ranne ptaszki cukierasami.
   Po pierwszym śniadaniu dzieci z grupy III wystąpiły dla wszystkich przedszkolaków z "Jasełkami", które były tak piękne i wizualnie (wspaniałe stroje wykonane przez Rodziców), i wokalnie, i tanecznie, i instrumentalnie, że autorce niniejszej notatki łezka zakręciła się w oku. Co prawda niektórym maluchom też pojawiły się łezki, ale o gustach się nie rozmawia ;-).
   Przy uroczyście nakrytych stołach i wszystkich możliwych lampkach, światełkach i girlandach wetkniętych do kontaktu (pod kontrolą Pana BHP-owca) dzieciaki, uprzednio częstując się opłatkiem, zasiadły do grupowych Wigilii, pałaszując barszczyk, pierogi i makowiec (kochane Panie Kucharki!).
   W tym roku Gwiazdor przyjmował osobiście na hallu przedszkola, ponieważ Jego stareńkie stawy odmówiły wniesienia ok. 30-kilogramowych pudeł na piętro, natomiast kobiecy personel przedszkola nie ma tyle "pary w łapach" (gdzie są poborowi, ja się pytam?!) ;-). Tegoroczne Święta, mimo braku śniegu, były bardzo klimatyczne, co widać na zdjęciach, do których obejrzenia niniejszym zapraszamy.
więcej