Galeria

2015/2016

Benek, czyli gady w Przedszkolu - 14.10.2015 r.

    W połowie października odwiedzili nas mili Państwo ze Stowarzyszenia "Benek". Za tą wesołą nazwą kryje się cały szereg bolesnych historii, związanych z cierpieniem zwierząt. Dobra wiadomość jest taka, że Pan Michał i inni ludzie z "Benka" mówią STOP wszelkiej krzywdzie wyrządzanej żywym stworzeniom, niezależnie od tego, czy chodzą, latają, pełzają, mają futro, łuski, czy nawet rogi. Warto wesprzeć Ich działania (Stowarzyszenie Benek w Internecie, również na Facebooku). Wracając do meritum - przedszkole odwiedziły autentyczne "gadziny", dwa węże (w tym boa dusiciel) i jaszczurka (agama brodata). Pan Michał z przejęciem i widoczną gołym okiem sympatią (o ile nie miłością!) do zwierząt opowiadał o faktach, związanych z życiem swoich podopiecznych, nie zapominając o przestrodze, zgodnie z którą trzeba być naprawdę stuprocentowym fachowcem, żeby zajmować się wymagającym gadem egzotycznym (najlepiej niech każdy, kto ma zwierzę, będzie fachowcem w jego dziedzinie:-)). Nasze dzieci z reguły bez lęku przeżyły spotkanie z tymi niezwykłymi stworzeniami, natomiast jeśli już pojawiła się obawa przed głaskaniem węża, Pan Michał robił "czary mary" i rączuchna wędrowała w stronę łusek (z małymi wyjątkami). Bardzo dziękujemy za odwiedziny w naszym przedszkolu!
więcej

Park Orientacji Przestrzennej w Owińskach i pierwszy miesiąc na basenie

   Wycieczka do >>Parku Orientacji Przestrzennej w Owińskach<<, wybudowanego raptem 3 lata temu na terenie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych, odbyła się 6 października. "Park jest po prostu bardzo zmyślnym i świetnie wyposażonym placem zabaw doskonale wspierającym rozwój dzieci" (dziecipoznan.pl). Oprócz szeregu sprzętów rozwijających szeroko pojętą sprawność fizyczną i aktywującą większość zmysłów (prócz smaku, choć z doświadczenia wiemy, że dzieci, w chwilach naszej nieuwagi, gustują w piasku:-)), na terenie POPwO znajdują się piękne ogrody (280 gatunków roślin), staw z molo i mostkiem oraz wieża wiatrów. To tu, to tam rozmieszczone są altany, w których piknikują całe rodziny - bo warto!
   Ponadto, nasze przedszkolaki na dobre zadomowiły się na pobliskiej pływalni. Sympatyczni instruktorzy prowadzą aktrakcyjne zajęcia, na których nie brakuje śmiechu w zabawach z "makaronami" (np. "koniki", "pociąg"), aczkolwiek wymagane jest również skupienie i własna inicjatywa. Słowem - pełna profeska :-).
więcej

Tydzień powietrza i wiatru - 21-25.09.15

   W roku szkolnym 2015/2016 zajmujemy się "Ciekawym światem", w związku z czym każdy kolejny miesiąc, a w nim wybrany tydzień, poświęcamy na naukowe eksploracje, związane z konkretną dziedziną. We wrześniu zajmowaliśmy się wdzięczną tematyką "Powietrza i wiatru", której dotyczyły zarówno zajęcia dydaktyczne, jak i warsztaty naukowe. Dzieci obejrzały film przyrodniczy (atmosferyczny?;-)) o sile huraganów, a wszystkie chętne przedszkolaki przyniosły cudnej urody wiatraczki na wystawę konkursową. Zwyciężył największy, najokazalszy wiatrak, gratulujemy! Zwieńczeniem "zapowietrzonego" tygodnia był nasz "Wiatrodzień" - kolorowy i bajeczny dzień na ogrodzie, kiedy to wszyscy mili Goście mogli podziwiać zarówno konkursowe wiatraczki, jak i wietrzne ozdoby wykonane przez dzieci na zajęciach. Ogród wyglądał prześwietnie, a co sprawniejsze umysły i dłonie wypełniły przestrzeń powietrzną papierowymi samolotami ;-). Dziękujemy za dobrą i mądrą zabawę!
więcej

Wycieczka do Deliparku - 16.09.2015 r.

   "DELI Park", początkowo zagadkowy, okazał się być fantastycznym, bajkowym światem, łączącym ze sobą rozrywkę i edukację, bogatym w wypielęgnowaną przyrodę i obfitującym w urokliwe widoki. Podróż autokarem do miejscowości Trzebaw trwała raptem pół godziny (z minutami), natomiast czasu, by w stu procentach zgłębić sekrety Deliparku było nie dość, oj, nie dość! Przedszkolaki spacerowały, podziwiając dostępne atrakcje: prehistoryczne zwierzaki, gigantyczne owady, minizoo oraz park miniatur. Wybawiły się na jednym z dostępnych placów zabaw, a wszystko to możecie Państwo obejrzeć na zdjęciach. Oko konesera dostrzeże te pyszne ogrody, cudne dyniowe pole i podniebną przestrzeń, która aż się prosi, żeby ją zasiedlić któregoś miłego weekendu ;-). Przyjemnego oglądania!
więcej
2014/2015

Dzień Przedszkolaka - 25.06.2015 r.

    Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z naszego Dnia Przedszkolaka, który udał się wyśmienicie! Mimo uprzednich turbulencji, pogoda poprawiała się w miarę rozkręcania imprezki :-). Ekipa animatorów spisała się na medal, a magiczne opowieści o poszukiwaniu pirackiego skarbu z nutką Dzikiego Zachodu przemówiły do wyobraźni dzieci, które podążały za dwójką ludzi, których śmiało można nazwać artystami, jak zaczarowane. Świetna muzyka, coś a la dziecięce ska, bardzo skoczna, idealna na rozruch gimnastyczny, którym zaczęła się zabawa, bardzo fajne wyzwania, które wszystkim przypały do gustu - coś wspaniałego! Przedszkolaki tańczyły, śpiewały, zbierały "algi", przeciągały ogromniastę linę, rzucały do celu, likwidując morskie potwory, celowały strumieniem wody z piankowych pistoletów na wodę, strzelały z łuku, podbijały wieeelki balon, łapały giga-banie mydlane, furkotały chustą animacyjną, a potem jadły lody :-). Było super! A teraz na wakacje, ziuuu....
więcej

Konkursy: plastyczny i wiedzy o bezpieczeństwie - 23.06.15

    Mili Państwo! Dziękujemy, że tak wielu z Was wzięło udział wraz z dziećmi w naszym konkursie plastycznym! Z radością przyjmowaliśmy i eksponowaliśmy kolejne prace, podziwiając Państwa zaangażowanie, pomysłowość oraz niewątpliwy, czasem mniejszy, czasem większy, częściowy lub całkowity, wkład dzieci, również, rzecz jasna, uzależniony od wieku :-). Bardzo trudno było wyłonić zwycięsców. "Postawiliśmy" na prace trójwymiarowe, doceniając trud projektowania i konstrukcji, włączając w to zjawiskowość elementów ruchomych, bądź ruchomość samą w sobie ;-). Niebanalność, fantazja, śmiałe, czasem zwariowane pomysły - to się chwali! Natomiast dzieci - dzieci oklaskami (i nie tylko - u starszaków było skandowanie imion:-P) uhonorowały wszystkie miejsca, wyróżnienia i każdy, najdrobniejszy udział. Dla dzieciaków każdy, kto się postarał, "dał czadu", i to jest najważniejsze, najfajniejsze i prawdziwe! Dziękujemy!
   Ponadto wszystkie grupy wzięły udział w konkursie wiedzy o bezpieczeństwie, w ramach podsumowania i zakończenia miesiąca czerwca, tradycyjnie dotyczącego tego, co dobre i właściwe dla małego życia i zdrowia, w domu, na ulicy, w trasie, na wakacjach nad wodą i w kontakcie z człowiekiem, czy zwierzęciem. 
więcej

Zbiórka czerwcowa

 Zbiorcza galeria zdjęć z miesiąca czerwca:
  • 03.06.2015 r. - Olimpiada Sportowa w pobliskiej SP nr 29
  • 10.06.2015 r. - Przedstawienie pt. "Przygody Niesfornego Kraba"
  • 12.06.2015 r. - Wycieczka całego przedszkola do Szreniawy
  • 15.06.2015 r. - "Dzień Truskawki" w grupie VI
  • 17.06.2015 r. - Przedstawienie teatrzyku cieni pt. "Latarenka"
więcej

Zbiórka majowa

Zbiorcza galeria zdjęć majowych:
  • 22.05.2015 r. - Wycieczka grup I i V do Kluczewa, do "Starej Chaty u Kowola"
  • 29.05.2015 r. - Zakończenie Przedszkola w grupie III
  • Uroczyste (usportowione;-) obchody Dnia Mamy i Taty (gr I i VI)
więcej

Dzień Dziecka na Cytadeli - 01.06.2015

   Zgodnie z pomysłem na tegoroczny Dzień Dziecka wszystkie grupy pomaszerowały dziarsko na pobliską Cytadelę. Zarządziliśmy sobie w ocienionym gaiku klimat majówkowo-piknikowy z odrobiną radosnej aktywności fizycznej i twórczości artystycznej. Kilogramy kredy w dziecięcych rączuchnach przeobraziły się w dzieła, które, ku naszemu zaskoczeniu, oburzeniu i niedowierzaniu, jakiś pan z zieleni miejskiej, podjeżdżając specjalnie w tym celu autkiem, określił mianem "nieestetycznych" (otwieramy szeroko buzie;-). Okazuje się, że rysować kredą można tylko w wyznaczonych miejscach, o! Porzucając ten smutny wątek, dzieci, oprócz rysowania, bawiły się na Cytadeli przednio. Hasały na łączkach, wykorzystywały sprzęty sportowe w celach do tego przeznaczonych i nie tylko, podziwiały przyrodę ożywioną (i nie tylko :-( biedne pisklątko!), robiły mini-tipi z patyków i takie tam. Ostatecznie zjedliśmy sobie śniadanka, popiliśmy soczkami i podreptaliśmy naszymi małymi nóżkami z powrotem do przedszkola. I pięknie :-).
więcej

Spotkanie ze strażakami i psem ratownikiem - 19.05.2015

   Dzięki staraniom jednej z Mam (dziękujemy!) mieliśmy przyjemność gościć w naszym ogrodzie Panów strażaków z radosnym 3-letnim labradorem o imieniu "Snoopy". "Snoopy" jest psem pracującym w charakterze ratownika. Strażacy opowiedzieli dzieciom o swoim zawodzie, uzmysławiając wszystkim zebranym, że to nie tylko walka z ogniem, ale również zmaganie się z pozostałymi żywiołami i pomaganie ludziom (oraz zwierzętom) w potrzebie. Dzieci dowiedziały się, jaka jest rola psa ratownika, np. przy odnajdywaniu osób zagubionych w lesie. Przećwiczyliśmy sobie zasady postępowania w przypadku napotkania bezpańskiego psiaka oraz utrwaliliśmy znajomość numeru alarmowego 112 przypominając dzieciom, jak ważna jest znajomość własnego adresu zamieszkania. Dziękujemy za pouczającą lekcję! W ten sposób wchodzimy w miesiąc czerwiec, który co roku poświęcamy bezpieczeństwu dzieci.
więcej