Galeria

2014/2015

Dzień Przedszkolaka - 25.06.2015 r.

    Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z naszego Dnia Przedszkolaka, który udał się wyśmienicie! Mimo uprzednich turbulencji, pogoda poprawiała się w miarę rozkręcania imprezki :-). Ekipa animatorów spisała się na medal, a magiczne opowieści o poszukiwaniu pirackiego skarbu z nutką Dzikiego Zachodu przemówiły do wyobraźni dzieci, które podążały za dwójką ludzi, których śmiało można nazwać artystami, jak zaczarowane. Świetna muzyka, coś a la dziecięce ska, bardzo skoczna, idealna na rozruch gimnastyczny, którym zaczęła się zabawa, bardzo fajne wyzwania, które wszystkim przypały do gustu - coś wspaniałego! Przedszkolaki tańczyły, śpiewały, zbierały "algi", przeciągały ogromniastę linę, rzucały do celu, likwidując morskie potwory, celowały strumieniem wody z piankowych pistoletów na wodę, strzelały z łuku, podbijały wieeelki balon, łapały giga-banie mydlane, furkotały chustą animacyjną, a potem jadły lody :-). Było super! A teraz na wakacje, ziuuu....
więcej

Konkursy: plastyczny i wiedzy o bezpieczeństwie - 23.06.15

    Mili Państwo! Dziękujemy, że tak wielu z Was wzięło udział wraz z dziećmi w naszym konkursie plastycznym! Z radością przyjmowaliśmy i eksponowaliśmy kolejne prace, podziwiając Państwa zaangażowanie, pomysłowość oraz niewątpliwy, czasem mniejszy, czasem większy, częściowy lub całkowity, wkład dzieci, również, rzecz jasna, uzależniony od wieku :-). Bardzo trudno było wyłonić zwycięsców. "Postawiliśmy" na prace trójwymiarowe, doceniając trud projektowania i konstrukcji, włączając w to zjawiskowość elementów ruchomych, bądź ruchomość samą w sobie ;-). Niebanalność, fantazja, śmiałe, czasem zwariowane pomysły - to się chwali! Natomiast dzieci - dzieci oklaskami (i nie tylko - u starszaków było skandowanie imion:-P) uhonorowały wszystkie miejsca, wyróżnienia i każdy, najdrobniejszy udział. Dla dzieciaków każdy, kto się postarał, "dał czadu", i to jest najważniejsze, najfajniejsze i prawdziwe! Dziękujemy!
   Ponadto wszystkie grupy wzięły udział w konkursie wiedzy o bezpieczeństwie, w ramach podsumowania i zakończenia miesiąca czerwca, tradycyjnie dotyczącego tego, co dobre i właściwe dla małego życia i zdrowia, w domu, na ulicy, w trasie, na wakacjach nad wodą i w kontakcie z człowiekiem, czy zwierzęciem. 
więcej

Zbiórka czerwcowa

 Zbiorcza galeria zdjęć z miesiąca czerwca:
  • 03.06.2015 r. - Olimpiada Sportowa w pobliskiej SP nr 29
  • 10.06.2015 r. - Przedstawienie pt. "Przygody Niesfornego Kraba"
  • 12.06.2015 r. - Wycieczka całego przedszkola do Szreniawy
  • 15.06.2015 r. - "Dzień Truskawki" w grupie VI
  • 17.06.2015 r. - Przedstawienie teatrzyku cieni pt. "Latarenka"
więcej

Zbiórka majowa

Zbiorcza galeria zdjęć majowych:
  • 22.05.2015 r. - Wycieczka grup I i V do Kluczewa, do "Starej Chaty u Kowola"
  • 29.05.2015 r. - Zakończenie Przedszkola w grupie III
  • Uroczyste (usportowione;-) obchody Dnia Mamy i Taty (gr I i VI)
więcej

Dzień Dziecka na Cytadeli - 01.06.2015

   Zgodnie z pomysłem na tegoroczny Dzień Dziecka wszystkie grupy pomaszerowały dziarsko na pobliską Cytadelę. Zarządziliśmy sobie w ocienionym gaiku klimat majówkowo-piknikowy z odrobiną radosnej aktywności fizycznej i twórczości artystycznej. Kilogramy kredy w dziecięcych rączuchnach przeobraziły się w dzieła, które, ku naszemu zaskoczeniu, oburzeniu i niedowierzaniu, jakiś pan z zieleni miejskiej, podjeżdżając specjalnie w tym celu autkiem, określił mianem "nieestetycznych" (otwieramy szeroko buzie;-). Okazuje się, że rysować kredą można tylko w wyznaczonych miejscach, o! Porzucając ten smutny wątek, dzieci, oprócz rysowania, bawiły się na Cytadeli przednio. Hasały na łączkach, wykorzystywały sprzęty sportowe w celach do tego przeznaczonych i nie tylko, podziwiały przyrodę ożywioną (i nie tylko :-( biedne pisklątko!), robiły mini-tipi z patyków i takie tam. Ostatecznie zjedliśmy sobie śniadanka, popiliśmy soczkami i podreptaliśmy naszymi małymi nóżkami z powrotem do przedszkola. I pięknie :-).
więcej

Spotkanie ze strażakami i psem ratownikiem - 19.05.2015

   Dzięki staraniom jednej z Mam (dziękujemy!) mieliśmy przyjemność gościć w naszym ogrodzie Panów strażaków z radosnym 3-letnim labradorem o imieniu "Snoopy". "Snoopy" jest psem pracującym w charakterze ratownika. Strażacy opowiedzieli dzieciom o swoim zawodzie, uzmysławiając wszystkim zebranym, że to nie tylko walka z ogniem, ale również zmaganie się z pozostałymi żywiołami i pomaganie ludziom (oraz zwierzętom) w potrzebie. Dzieci dowiedziały się, jaka jest rola psa ratownika, np. przy odnajdywaniu osób zagubionych w lesie. Przećwiczyliśmy sobie zasady postępowania w przypadku napotkania bezpańskiego psiaka oraz utrwaliliśmy znajomość numeru alarmowego 112 przypominając dzieciom, jak ważna jest znajomość własnego adresu zamieszkania. Dziękujemy za pouczającą lekcję! W ten sposób wchodzimy w miesiąc czerwiec, który co roku poświęcamy bezpieczeństwu dzieci.
więcej

Wycieczka do palmiarni w Dzień Banana - 28.04.15 oraz przedstawienie "Pinokio" - 27.04.15

   28 czerwca udaliśmy się całym przedszkolem do poznańskiej palmiarni, miejsca niebywale klimatycznego i bliskiego sercom "przyrodolubów", "lasolubów", "zwierzolubów" i innych krasnali. Odbyliśmy spokojne grupowe podróże w różne strefy klimatyczne, od stóp do głów napawając się widokiem roślinności, podziwiając zwierzęta, wzdychając z zachwytu i wdychając zapachy, których praktycznie rzecz biorąc opisać się nie da - trzeba to poczuć! Dzieci przeżywały to wszystko na sto charakterystycznych tylko dla siebie sposobów - jedne milczały w skupieniu, inne nie mogły przestać mówić o tym, co je otacza, jeszcze inne podskakiwały, czując, jak spada na nie wilgoć skraplająca się na liściach. Odnaleźliśmy drzewa bananowca, ale owoce musieliśmy przywieźć ze sobą w plecakach (i zjeść!). Widzieliśmy cuda niewidy - drzewa z włosami i kolcami, mosty z przewieszonych nad ścieżkami liści, kokosy na palmach, wiecznie głodne karpie-giganty i inne wodne stworzenia. Obejrzeliśmy wystawę muszli, przywitaliśmy się z Arą błękitną o imieniu Dobra, a zółwie spoglądały na nas swoimi kosmicznymi zolwimi oczkami. Coś wspaniałego!
więcej

Wielkanocny Zajączek w przedszkolu - 01.04.2015

   Zgodnie z tradycją wielkanocną, charakterystyczną dla naszego regionu, gościliśmy w przedszkolu Zajączka. Ponoć przyszedł do nas z Niemiec ;-) Do nas, czyli do Wielkopolan, bowiem nie wszędzie go uznają, a to ci heca!
Nasz zajączek odbiega wizerunkowo od szaraczka. Taki przerośnięty królas płci niewiadomej, o co swego czasu oskarżano Kubusia Puchatka! Grunt, że dzieci go uwielbiają. W tym roku postanowił zaniemówić, porozumiewając się z przedszkolakami za pomocą mowy ciała - od uszu (słuchów) aż po ogonek (omyk). Przypominało to trochę rodzaj radosnej, roztrzęsionej pantomimy pełnej kreskówkowych skojarzeń. Zajączek porozdawał dzieciom upominki, poprzytulał chętnych, postraszył nowicjuszy ;-). Przecudnie było słyszec z ust dzieci niekłamane: "Dziękuję, Zajączku wielkanocny"! Awww...
więcej

Tydzień Powitania Wiosny - 16-20.03.2015

   Tegoroczne powitanie wiosny było niesamowicie pozytywne, zarówno pogodowo, jak i nastrojowo! Było jak jedna wielka impreza z before-party, party i after-party, tylko trudno stwierdzić, ktore party lepsze ;-). Dzieciaki własnoręcznie wykonały wiosenne ozdoby, dzięki czemu nasz hall ma teraz terapeutyczne działanie, hehe. Wszystkie przedszkolaki wyruszyły na spacery w poszukiwaniu pierwszych kwiatków, biedronek, "mrówków" i innych poczwarek. Starsze grupy zahaczyły o czołg i plac zabaw, nie mylić jednego z drugim ;-). Nie byłoby wiosny bez tradycyjnego wygonienia obrzydłej już zimy, pod postacią wcale niebrzydkiej marzanny, która w tym roku "hajcowała się" aż miło :-D.
Clue tygodnia, czyli "Zielony bal" udał się, aż miło. Dzieci były świetnie poprzebierane, każda grupa dokonała pokazu wiosennych strojów - dziękujemy zaangażowanym Rodzicom! Jedni bawili się bardziej intensywnie, inni mniej (to naturalne). Średniaki ładnie nam zaśpiewały, chłopaki rozkręciły bal tańcem w duecie, wstążki wirowały, było tak, jak być powinno!
więcej

"Dzień Olimpijczyka" - 06.03.2015 oraz Filharmonia Pomysłów "Wańka - Bałkanka - Wstańka" - 16.03.2015

   W pierwszym tygodniu marca obchodziliśmy "Dzień Olimpijczyka". Część dydaktyczna (;-)) koncentrowała się wokół prezentacji dyscyplin olimpijskich i filmów z ceremonii otwarcia. Dzieci zapoznały się ze znaczeniem symboli olimpijskich - flagi z kołami odpowiadającymi kolejnym kontynentom, wysłuchały "Hymnu Olimpijskiego", dowiedziały się, o co chodzi z tą pochodnią ;-). Na koniec "prelekcji" pobawiliśmy się wspólnie do teledysku "Olimpiada w Jarzynowie".
   Część praktyczna "Dnia Olimpijczyka" rozpoczęła się ceremonią otwarcia, czyli odśpiewaniem "Hymnu Przedszkola", zapaleniem pochodni i kontrolowanym transportem znicza do miejsca docelowego ;-). Pozostałe atrakcje to sport w czystej postaci ;-), co widać na zdjęciach - zapraszamy do oglądania!
   Trzeci tydzień marca rozpoczął się kolejnym już spotkaniem z Filharmonią Pomysłów, przy okazji którego dzieciaki uczestniczyły w świetnie wyważonej miksturze teatru i gry aktorskiej, popisów wokalnych i instrumentalnych oraz tańca. Umuzykalnianie w pigułce :-).
więcej