Galeria

2014/2015

V INTEGRACYJNY PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI FOLKLORYSTYCZNEJ W ZSS NR 102 W POZNANIU - 4.11.2014

Muzyka ludowa, folklor i regionalne tradycje to dla wielu pasja, którą chcą dzielić się z innymi. Tak też było 4 listopada w sali kina Apollo, kiedy to odbyła się V już edycja przeglądu twórczości folklorystcznej dedykowana w tym roku Oskarowi Kolbergowi w 200-setną rocznicę jego urodzin. Tegoroczny przegląd honorowym patronatem objęła Pani Elżbieta Walkowiak - Wielkopolski Kurator Oświaty. Zaproszenie do przeglądu przyjęło między innymi nasze przedszkole . Dzieci z grupy I zaprezentowały taniec krakowiak i piosenkę ludową pt. "Koło mego ogródeczka". Prezentowały się wyjątkowo i oprócz gromkich braw, dzieci nagrodzone zostały podarkami i pamiątkami. Gościnnie wystąpił również zespół Chludowianie. Wykonawcy z różnych szkół i przedszkoli zaprezentowali m.in oberki, krakowiaki, polki, tańce śląskie z regionu Mazowsza. Były ludowe przyśpiewki, piękne stroje i klimat, o który zadbali prowadzący.
więcej

Uroczystość "Pasowania na Przedszkolaka" w gr VI - 10.10.2014 r.

    Uroczystość "Pasowania..." jest dla najmłodszych "nabytków" przedszkola ważnym wydarzeniem i przeżyciem, pierwszą "imprezą" w szerokim gronie już nie tylko dzieci, ale i pod okiem dorosłych. "Pasowanie" tegorocznych maluchów z grupy VI odbyło się w ciepłej, niemal domowej atmosferze. Godne pochwały zaangażowanie Rodziców w przygotowania, cała góra przepysznych wypieków i organizacja prezentów dla dzieci uczyniły ten dzień jeszcze wdzięczniejszym, jeszcze bardziej przyjaznym dzieciom i przyjemnym dla dorosłych. Imprezę otworzyły przedszkolaki, prezentując utwory muzyczne inscenizowane ruchem przy akompaniamencie pianina (podziękowania dla P. Celiny - nauczycielki rytmiki). Po występie Pani dyrektor oficjalnie pasowała głównych bohaterów uroczystości, gratulując, rozdając dyplomy i uśmiechając się perliście :-). Po tak dużej dozie radości w czystej postaci napełniliśmy brzuchy, obejrzeliśmy pokaz slajdów zdjęć z życia dzieci w grupie i wróciliśmy do zabawy. Po przerwie Tatusiowie przesympatycznie odśpiewali "Pszczółkę Maję" razem z Panem Z. Wodeckim (nie mógł przyjechać, podrzucił nagranie;-), natomiast Mamy wyciszyły towarzystwo piękną kołysanką "Dla Dorotki". Ostatnim wyzwaniem było rodzinne tworzenie wielkoformatowych portretów przedszkolaków, które można obejrzeć w galerii - naprawdę warto (się pouśmiechać)! Dzieciom z grupy VI, Rodzicom, w szczególności zaangażowanym w przygotowania, sprzątanie, poczęstunek i organizację podarków, jeszcze raz z całego serca (serc paru) dzię-ku-je-my!
więcej

Filharmonia Pomysłów: "Muzyczny Dziedziniec" - 06.10.2014 r.

   Pomimo małych przesunięć w czasie, spowodowanych chorobą głównej aktorki-piosenkarki, wreszcie mogliśmy z przyjemnością nastawić się na pełen odbiór doznań fundowanych przez znaną i lubianą Filharmonię Pomysłów. Przedstawienie "Muzyczny Dziedziniec", poza muzyką graną na instrumentach i kunsztem wokalnym p. Agnieszki, dało dzieciom możliwość docenienia walorów pantomimy, która bawi i uczy. Warto bowiem przytoczyć, iż koncerty edukacyjne z ramienia FP są "opracowywane zgodnie z podstawą programową i konsultowane z psychologiem o specjalizacji wychowawczo-rozwojowej" (filpom.pl).
więcej
2013/2014

Humbak - spotkanie z psem ratownikiem 9.06.2014

W dniu dzisiejszym, 9 czerwca w przedszkolnym ogródku odbyły się zajęcia z ratownikami WOPR, których celem było objaśnienie dzieciom jak bezpiecznie korzystać z kąpielisk. Przedszkolaki dowiedziały się m.in. kiedy można korzystać z kąpieli, jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą oraz gdzie można uzyskać pomoc w razie wypadku. Podczas zajęć dzieciakom towarzyszył Humbak- pies ratownik, pracujący w poznańskim WOPR-rze.
więcej

Wizyta Krudo - 4.06.2014

W środę, 4 czerwca odwiedziła nas przemiła Pani z psem o ciekawym imieniu- Krudo. Dzieciaki przypomniały sobie zasady bezpiecznego zachowania z psem czego efektem były przygotowane w grupach plakaty. Na koniec każdego spotkania przedszkolaki mogły przywitać się z Krudo i chwilę pobawić, co mu się baardzo podobało :-)
więcej

Iluzjonista w przedszkolu - 2.06.2014

2 czerwca na dzieciaki czekało w przedszkolu wiele atrakcji :) aby uczcić Dzień Dziecka odbył się pokaz iluzjonisty w którym przedszkolaki wzieły czynny udział a po obiedzie każdy miał okazję zasmakować owoców oblanych pyszną mleczną czekoladą, która tryskała wprost ze smacznej fontanny czekoladowej!
więcej

Pali się! - zajęcia ze strażakami

 23 maja 2014 w przedszkolnym ogrodzie odbyły się zajęcia ze    strażakami, w których wzięły udział wszystkie dzieci. Kazde z nich zapoznało się z pracą strażaka, z wyglądem gaśnicy, węża strażackiego oraz stroju strażaka, w którym wyruszają do pożaru. Każdy mógł przymierzyć kurtkę strażaka, obejrzeć obuwie niezbędne podczas pożaru oraz spróbować swoich sił podczas polewania z węża. Serdecznie dziękujemy rodzicom Wiktorii za poprowadzenie zajęć :-)
więcej

Potasze: Spotkanie z zajączkiem 15.04.14

W dniu dzisiejszym wszystkie grupy pojechały na poszukiwania wielkanocnego zajączka do Potasza a konkretnie do "Traperskiej Osady" , gdzie w otoczeniu przyrody miło spędziliśmy wtorkowe przedpołudnie.
A wszystko zaczęło się od spotkania z panią, która przybliżyła dzieciom tajniki życia na wsi, pokazała ciekawe eksponaty oraz poroża zdobiące wnętrze jednej z chat. Kolejnym punktem programu było karmienie zwierząt - strusi oraz koni, które widząc odblaskowe przedszkolaki z chęcią podchodziły do ogrodzenia :-)  Podczas pobytu w "Traperskiej osadzie" dzieciaki brały udział również w licznych konkurencjach, m.in. w przeciąganiu liny oraz wyścigach na nartach.
Okazało się, że zajączek poukrywał prezenty dla dzieci na terenie gospodarstwa, więc zanim wróciliśmy do przedszkola dzieciaki musiały je odszukać :-)

więcej

Wycieczka do Szreniawy - 11.04.2014

11 kwietnia starszaki odwiedziły Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno- Spożywczego w Szreniawie. Jest to muzeum o bardzo bogatej historii i tradycji, a jako jedno z największych w Polsce i nielicznych w Europie ma w swojej bogatej kolekcji wspaniałe zbiory które ucieszą zarówno małych jak i nieco starszych zwiedzających. Nasze przedszkolaki wzięły udział w przedstawieniu o zwierzętach, tańczyły razem z występującymi aktorami, podziwiały tradycyjny wialkanocny stół, oglądały zwierzęta, m.in. kozy, świnie, małe cielaczki, kaczki, a nawet pawia! Zapraszamy do galerii, a zainteresowanych wycieczką w to wspaniałe miejsce odsyłamy na stronę internetową muzeum: www.muzeum-szreniawa.pl
więcej

Powitanie wiosny

 21 marca rozpoczęła się kalendarzowa wiosna, dlatego ten dzień był w naszym przedszkolu wyjątkowo kolorowy i radosny. Wszystkie grupy zebrały się w przedszkolnym ogrodzie aby ostatecznie pożegnać zimę i powitać nadchodzącą wiosnę :-) Każda z grup przygotowała na tę okazję piosenkę, wiersz oraz wiosenne hasło, a zerówka wykonała Marzannę, która została symbolicznie spalona podczas świętowania. Oprócz zabaw i śpiewów w ogrodzie, wszystkie dzieci tańczyły wspólnie na wiosennym balu podczas którego odbył się zielony pokaz mody, a dodatkowo w każdej grupie zostali wybrani król i królowa wiosny. Na zakończenie dnia przedszkolaki otrzymały kolorowe tulipany i w wiosennych nastrojach wracały do domu :-)
więcej