Galeria

2013/2014

Wizyta Krudo - 4.06.2014

W środę, 4 czerwca odwiedziła nas przemiła Pani z psem o ciekawym imieniu- Krudo. Dzieciaki przypomniały sobie zasady bezpiecznego zachowania z psem czego efektem były przygotowane w grupach plakaty. Na koniec każdego spotkania przedszkolaki mogły przywitać się z Krudo i chwilę pobawić, co mu się baardzo podobało :-)
więcej

Iluzjonista w przedszkolu - 2.06.2014

2 czerwca na dzieciaki czekało w przedszkolu wiele atrakcji :) aby uczcić Dzień Dziecka odbył się pokaz iluzjonisty w którym przedszkolaki wzieły czynny udział a po obiedzie każdy miał okazję zasmakować owoców oblanych pyszną mleczną czekoladą, która tryskała wprost ze smacznej fontanny czekoladowej!
więcej

Pali się! - zajęcia ze strażakami

 23 maja 2014 w przedszkolnym ogrodzie odbyły się zajęcia ze    strażakami, w których wzięły udział wszystkie dzieci. Kazde z nich zapoznało się z pracą strażaka, z wyglądem gaśnicy, węża strażackiego oraz stroju strażaka, w którym wyruszają do pożaru. Każdy mógł przymierzyć kurtkę strażaka, obejrzeć obuwie niezbędne podczas pożaru oraz spróbować swoich sił podczas polewania z węża. Serdecznie dziękujemy rodzicom Wiktorii za poprowadzenie zajęć :-)
więcej

Potasze: Spotkanie z zajączkiem 15.04.14

W dniu dzisiejszym wszystkie grupy pojechały na poszukiwania wielkanocnego zajączka do Potasza a konkretnie do "Traperskiej Osady" , gdzie w otoczeniu przyrody miło spędziliśmy wtorkowe przedpołudnie.
A wszystko zaczęło się od spotkania z panią, która przybliżyła dzieciom tajniki życia na wsi, pokazała ciekawe eksponaty oraz poroża zdobiące wnętrze jednej z chat. Kolejnym punktem programu było karmienie zwierząt - strusi oraz koni, które widząc odblaskowe przedszkolaki z chęcią podchodziły do ogrodzenia :-)  Podczas pobytu w "Traperskiej osadzie" dzieciaki brały udział również w licznych konkurencjach, m.in. w przeciąganiu liny oraz wyścigach na nartach.
Okazało się, że zajączek poukrywał prezenty dla dzieci na terenie gospodarstwa, więc zanim wróciliśmy do przedszkola dzieciaki musiały je odszukać :-)

więcej

Wycieczka do Szreniawy - 11.04.2014

11 kwietnia starszaki odwiedziły Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno- Spożywczego w Szreniawie. Jest to muzeum o bardzo bogatej historii i tradycji, a jako jedno z największych w Polsce i nielicznych w Europie ma w swojej bogatej kolekcji wspaniałe zbiory które ucieszą zarówno małych jak i nieco starszych zwiedzających. Nasze przedszkolaki wzięły udział w przedstawieniu o zwierzętach, tańczyły razem z występującymi aktorami, podziwiały tradycyjny wialkanocny stół, oglądały zwierzęta, m.in. kozy, świnie, małe cielaczki, kaczki, a nawet pawia! Zapraszamy do galerii, a zainteresowanych wycieczką w to wspaniałe miejsce odsyłamy na stronę internetową muzeum: www.muzeum-szreniawa.pl
więcej

Powitanie wiosny

 21 marca rozpoczęła się kalendarzowa wiosna, dlatego ten dzień był w naszym przedszkolu wyjątkowo kolorowy i radosny. Wszystkie grupy zebrały się w przedszkolnym ogrodzie aby ostatecznie pożegnać zimę i powitać nadchodzącą wiosnę :-) Każda z grup przygotowała na tę okazję piosenkę, wiersz oraz wiosenne hasło, a zerówka wykonała Marzannę, która została symbolicznie spalona podczas świętowania. Oprócz zabaw i śpiewów w ogrodzie, wszystkie dzieci tańczyły wspólnie na wiosennym balu podczas którego odbył się zielony pokaz mody, a dodatkowo w każdej grupie zostali wybrani król i królowa wiosny. Na zakończenie dnia przedszkolaki otrzymały kolorowe tulipany i w wiosennych nastrojach wracały do domu :-)
więcej

W poszukiwaniu wiosny!

W dniu dzisiejszym, 20 marca przedszkolaki wybrały się na poszukiwania wiosny. Grupy starsze poszły na Cytadelę, gdzie oprócz pikniku i obserwacji przyrody był również czas na swobodną zabawę, natomiast maluchy szukały wiosny w pobliskim parku obserwując drzewa i kwiaty :-) wszyscy wrócili zmęczeni ale bardzo zadowoleni gdyż pogoda była wspaniała a poszukiwania owocne :-)


więcej

Zajęcia taneczne

 12 marca w naszym przedszkolu odbył się pokaz tańca połączony z zajęciami ruchowymi podczas których przedszkolaki mogły spróbować swoich możliwości tanecznych:-)
Zaproszona tancerka przeprowadziła w każdej grupie krótkie zajęcia muzyczno- ruchowe i zaprezentowała profesjonalny strój do tańca towarzyskiego. Jak widać na zdjęciach, wszystkie dzieci chętnie brały w nich udział ;-)

więcej

Degustacja miodu 28.02.2014

 
28 lutego odbyło się w naszym przedszkolu smaczne spotkanie, które poprowadziła Pani z Ogrodu Ekologicznego "Gładysiakowie". Celem tego spotkania bylo zapoznanie dzieci z właściwościami miodu, przedstawienie pracy pszczelarza oraz degustacja pysznego miodu. Każde dziecko spróbowało siedmiu różnych rodzajów miodu, m.in. akacjowego, leśnego i lipowego. Przedszkolaki obejrzały też autentyczne gniazdo- domek trzmiela oraz plastry miodu prosto z pasieki!

 
więcej

Wycieczka do Katedralnej Szkoły Chóralnej

 28 stycznia starszaki wybrały się na wycieczkę do Katedralnej Szkoły Chóralnej na ul. Filipińskiej w Poznaniu. Dzieci słuchały koncertów starszych koleżanek z ogromnym zainteresowaniem, nie co dzień bowiem mają okazję oglądać koncert na takich instrumentach jak wiolonczela czy fagot. Ponadto, uczniowie występujący w chórze
zaprezentowali również swoje umiejętności wokalne. Dziękujemy za serdeczne przyjęcie!
więcej