Galeria

2013/2014

W poszukiwaniu wiosny!

W dniu dzisiejszym, 20 marca przedszkolaki wybrały się na poszukiwania wiosny. Grupy starsze poszły na Cytadelę, gdzie oprócz pikniku i obserwacji przyrody był również czas na swobodną zabawę, natomiast maluchy szukały wiosny w pobliskim parku obserwując drzewa i kwiaty :-) wszyscy wrócili zmęczeni ale bardzo zadowoleni gdyż pogoda była wspaniała a poszukiwania owocne :-)


więcej

Zajęcia taneczne

 12 marca w naszym przedszkolu odbył się pokaz tańca połączony z zajęciami ruchowymi podczas których przedszkolaki mogły spróbować swoich możliwości tanecznych:-)
Zaproszona tancerka przeprowadziła w każdej grupie krótkie zajęcia muzyczno- ruchowe i zaprezentowała profesjonalny strój do tańca towarzyskiego. Jak widać na zdjęciach, wszystkie dzieci chętnie brały w nich udział ;-)

więcej

Degustacja miodu 28.02.2014

 
28 lutego odbyło się w naszym przedszkolu smaczne spotkanie, które poprowadziła Pani z Ogrodu Ekologicznego "Gładysiakowie". Celem tego spotkania bylo zapoznanie dzieci z właściwościami miodu, przedstawienie pracy pszczelarza oraz degustacja pysznego miodu. Każde dziecko spróbowało siedmiu różnych rodzajów miodu, m.in. akacjowego, leśnego i lipowego. Przedszkolaki obejrzały też autentyczne gniazdo- domek trzmiela oraz plastry miodu prosto z pasieki!

 
więcej

Wycieczka do Katedralnej Szkoły Chóralnej

 28 stycznia starszaki wybrały się na wycieczkę do Katedralnej Szkoły Chóralnej na ul. Filipińskiej w Poznaniu. Dzieci słuchały koncertów starszych koleżanek z ogromnym zainteresowaniem, nie co dzień bowiem mają okazję oglądać koncert na takich instrumentach jak wiolonczela czy fagot. Ponadto, uczniowie występujący w chórze
zaprezentowali również swoje umiejętności wokalne. Dziękujemy za serdeczne przyjęcie!
więcej

Dzień Babci i Dziadka

W zeszłym tygodniu w naszym przedszkolu odbywaly się uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. Z tej okazji dzieci przygotowały wspaniałe piosenki,
wierszyki, tańce i krótkie inscenizacje. Co więcej, każdy z gości otrzymał również prezent w postaci laurki a na koniec wspólnej zabawy przedszkolaki częstowały swoich dziadków słodkościami przygotowanymi z tej właśnie okazji :-) 
więcej

Wigilia w przedszkolu - 20.12.2013

 Tradycyjnie już w ostatni dzień przed Świętami Bożego Narodzenia (20.12.2013) w całym przedszkolu odbyły się Wigilie grupowe. Przy dźwiękach kolęd dzieliliśmy się opłatkiem składając życzenia na nadchodzący 2014 rok. Był uroczysty obiad podczas którego nie zabrakło barszczu z uszkami, pierogów i ryby. Świąteczny nastrój udzielił się wszystkim przedszkolakom. Oczywiście nie zabrakło również Gwiazdora, który przyniósł na każdej grupy wspaniałe prezenty J  
więcej

Bal na dzikim zachodzie - 9.01.2014

 9 stycznia gościliśmy w naszym przedszkolu Filharmonię Pomysłów- tym razem jednak zamiast przedstawienia odbył się szalony "Bal na dzikim zachodzie!", 
gdzie bawili się m.in. Spiderman, Batman, Królewna Śnieżka i wielu innych sympatycznych gości :-) Były tańce country i poszukiwania Siedmiu Wspaniałych, nie zabrakło również kowbojskich okrzyków i jazdy konnej:) Dziękujemy rodzicom za przygotowanie strojów i Filharmonii Pomysłów za świetną zabawę!

 
więcej

Filharmonia Pomysłów- 10.01.2014

 W piatkowe południe, 10 stycznia po raz kolejny uczestniczyliśmy w przedstawieniu organizowanym przez Filharmonię Pomysłów.
Tym razem dzieci wybrały się do "Los Brzdękos", gdzie poznały budowę instrumentów strunowych szarpanych. Nie zabrakło ochotników 
z publiczności :-)

 
więcej

Wycieczka do Fabryki Śmiechu 4.12.2013

Dnia 4 grudnia wybraliśmy się na wycieczkę do "Fabryki śmiechu Michałek". Zbliżały się Mikołajki więc wyjazd na ten wspaniały plac zabaw był świetnym pomysłem!
Do dyspozycji dzieci były zjeżdżalnie, dmuchany zamek, trampoliny, baseny kulkowe i wiele wiele innych atrakcji. Wszyscy bawili się wyśmienicie :-)

więcej
2012/2013

Wycieczka do straży pożarnej 10.06.2013

10 czerwca 2013 starszaki wybrały się na wycieczkę do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Celem wycieczki było zapoznanie się z pracą strażaka oraz przypomnienie sobie zasad bezpieczeństwa obowiązujących na co dzień. W czasie spotkania ze strażakami dzieci miały możliwość poznania sprzętu niezbędnego do pracy, oglądania pokazu wozu strażackiego z drabiną oraz spróbowania swoich sił podczas używania węża strażackiego. Spotkanie ze strażakami uświadomiło dzieciom, że zawód strażaka wiąże się z wieloma niebezpieczeństwami i ogromną odpowiedzialnością. Pod koniec wycieczki strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze, więc dzieci miały także okazję obejrzeć na żywo przygotowania do akcji!


więcej