Galeria

2013/2014

Dzień Babci i Dziadka

W zeszłym tygodniu w naszym przedszkolu odbywaly się uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. Z tej okazji dzieci przygotowały wspaniałe piosenki,
wierszyki, tańce i krótkie inscenizacje. Co więcej, każdy z gości otrzymał również prezent w postaci laurki a na koniec wspólnej zabawy przedszkolaki częstowały swoich dziadków słodkościami przygotowanymi z tej właśnie okazji :-) 
więcej

Wigilia w przedszkolu - 20.12.2013

 Tradycyjnie już w ostatni dzień przed Świętami Bożego Narodzenia (20.12.2013) w całym przedszkolu odbyły się Wigilie grupowe. Przy dźwiękach kolęd dzieliliśmy się opłatkiem składając życzenia na nadchodzący 2014 rok. Był uroczysty obiad podczas którego nie zabrakło barszczu z uszkami, pierogów i ryby. Świąteczny nastrój udzielił się wszystkim przedszkolakom. Oczywiście nie zabrakło również Gwiazdora, który przyniósł na każdej grupy wspaniałe prezenty J  
więcej

Bal na dzikim zachodzie - 9.01.2014

 9 stycznia gościliśmy w naszym przedszkolu Filharmonię Pomysłów- tym razem jednak zamiast przedstawienia odbył się szalony "Bal na dzikim zachodzie!", 
gdzie bawili się m.in. Spiderman, Batman, Królewna Śnieżka i wielu innych sympatycznych gości :-) Były tańce country i poszukiwania Siedmiu Wspaniałych, nie zabrakło również kowbojskich okrzyków i jazdy konnej:) Dziękujemy rodzicom za przygotowanie strojów i Filharmonii Pomysłów za świetną zabawę!

 
więcej

Filharmonia Pomysłów- 10.01.2014

 W piatkowe południe, 10 stycznia po raz kolejny uczestniczyliśmy w przedstawieniu organizowanym przez Filharmonię Pomysłów.
Tym razem dzieci wybrały się do "Los Brzdękos", gdzie poznały budowę instrumentów strunowych szarpanych. Nie zabrakło ochotników 
z publiczności :-)

 
więcej

Wycieczka do Fabryki Śmiechu 4.12.2013

Dnia 4 grudnia wybraliśmy się na wycieczkę do "Fabryki śmiechu Michałek". Zbliżały się Mikołajki więc wyjazd na ten wspaniały plac zabaw był świetnym pomysłem!
Do dyspozycji dzieci były zjeżdżalnie, dmuchany zamek, trampoliny, baseny kulkowe i wiele wiele innych atrakcji. Wszyscy bawili się wyśmienicie :-)

więcej
2012/2013

Wycieczka do straży pożarnej 10.06.2013

10 czerwca 2013 starszaki wybrały się na wycieczkę do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Celem wycieczki było zapoznanie się z pracą strażaka oraz przypomnienie sobie zasad bezpieczeństwa obowiązujących na co dzień. W czasie spotkania ze strażakami dzieci miały możliwość poznania sprzętu niezbędnego do pracy, oglądania pokazu wozu strażackiego z drabiną oraz spróbowania swoich sił podczas używania węża strażackiego. Spotkanie ze strażakami uświadomiło dzieciom, że zawód strażaka wiąże się z wieloma niebezpieczeństwami i ogromną odpowiedzialnością. Pod koniec wycieczki strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze, więc dzieci miały także okazję obejrzeć na żywo przygotowania do akcji!


więcej

Daktyloskopia- 12.06.2013

Daktyloskopia jest jedną z technik śledczych, która zajmuje się porównywaniem linii papilarnych w celu ustalenia sprawcy przestępstwa. Dziś nasze przedszkolaki mogły poczuć się jak prawdziwi policjanci, gdyż dzięki uprzejmości jednego z rodziców, odbyły się w naszym przedszkolu zajęcia z daktyloskopii. Dzieci nie tylko zapoznały się ze sprzętem policyjnym ale  również miały możliwość własnoręcznego przetestowania go. Jak widać na zdjęciach, każdy z zaciekawieniem brał udział w tym niecodziennym spotkaniu, dziękujemy bardzo! :- )

 


więcej

Czerwiec miesiącem bezpieczeństwa

W tym roku to właśnie czerwiec jest w naszym przedszkolu miesiącem bezpieczeństwa. W ramach tej akcji odbędzie się wiele zajęć, prezentacji , spotkań i wycieczek związanych z dbaniem o własne bezpieczeństwo. Pierwszymi gośćmi naszych przedszkolaków byli ratownicy z WOPR-u oraz pani policjant z komisariatu Poznań-północ, która przypomniała dzieciom zasady bezpiecznego zachowania w domu, przedszkolu i na placu zabaw. Zapraszamy do galerii!


więcej

Festyn Rodzinny 4.06.2013

Dnia 4 czerwca odbył się w naszym przedszkolu festyn rodzinny, którego myślą przewodnią było hasło: „Ekologia dla każdego”. Imprezę poprowadziła królowa ekologia, która w czasie licznych zabaw i tańców przybliżyła dzieciom tematykę recyklingu. Były tańce, konkursy, pokaz mody ekologicznej, segregacja odpadów, budowanie miast z pudełek po jogurtach i wiele innych atrakcji. Panie z kuchni przygotowały pyszny bigos, który rozchodził się w mgnieniu oka, a mamy naszych przedszkolaków częstowały wszystkich smacznymi wypiekami własnej produkcji:-) 


więcej

Wycieczki do Sycyna i do Nowego Zoo

Maj był w tym roku miesiącem wycieczek: starsze dzieci wybrały się do Sycyna- wsi położonej w gminie Oborniki , natomiast maluszki z grupy I i II pojechały do Nowego Zoo :- )  Starszaki poznały tajniki tradycyjnego wypieku chleba, uczestniczyły w licznych zabawach , jeździły dorożką, karmiły zwierzęta gospodarskie oraz wzięły udział  we wspólnym ognisku! Maluszki natomiast spacerowały alejkami Zoo, zjadły II śniadanie nieopodal wioski afrykańskiej, jechały kolejką i poznawały wiele nowych gatunków zwierząt :- ) Zapraszamy do galerii!


więcej