Galeria

2012/2013

Daktyloskopia- 12.06.2013

Daktyloskopia jest jedną z technik śledczych, która zajmuje się porównywaniem linii papilarnych w celu ustalenia sprawcy przestępstwa. Dziś nasze przedszkolaki mogły poczuć się jak prawdziwi policjanci, gdyż dzięki uprzejmości jednego z rodziców, odbyły się w naszym przedszkolu zajęcia z daktyloskopii. Dzieci nie tylko zapoznały się ze sprzętem policyjnym ale  również miały możliwość własnoręcznego przetestowania go. Jak widać na zdjęciach, każdy z zaciekawieniem brał udział w tym niecodziennym spotkaniu, dziękujemy bardzo! :- )

 


więcej

Czerwiec miesiącem bezpieczeństwa

W tym roku to właśnie czerwiec jest w naszym przedszkolu miesiącem bezpieczeństwa. W ramach tej akcji odbędzie się wiele zajęć, prezentacji , spotkań i wycieczek związanych z dbaniem o własne bezpieczeństwo. Pierwszymi gośćmi naszych przedszkolaków byli ratownicy z WOPR-u oraz pani policjant z komisariatu Poznań-północ, która przypomniała dzieciom zasady bezpiecznego zachowania w domu, przedszkolu i na placu zabaw. Zapraszamy do galerii!


więcej

Festyn Rodzinny 4.06.2013

Dnia 4 czerwca odbył się w naszym przedszkolu festyn rodzinny, którego myślą przewodnią było hasło: „Ekologia dla każdego”. Imprezę poprowadziła królowa ekologia, która w czasie licznych zabaw i tańców przybliżyła dzieciom tematykę recyklingu. Były tańce, konkursy, pokaz mody ekologicznej, segregacja odpadów, budowanie miast z pudełek po jogurtach i wiele innych atrakcji. Panie z kuchni przygotowały pyszny bigos, który rozchodził się w mgnieniu oka, a mamy naszych przedszkolaków częstowały wszystkich smacznymi wypiekami własnej produkcji:-) 


więcej

Wycieczki do Sycyna i do Nowego Zoo

Maj był w tym roku miesiącem wycieczek: starsze dzieci wybrały się do Sycyna- wsi położonej w gminie Oborniki , natomiast maluszki z grupy I i II pojechały do Nowego Zoo :- )  Starszaki poznały tajniki tradycyjnego wypieku chleba, uczestniczyły w licznych zabawach , jeździły dorożką, karmiły zwierzęta gospodarskie oraz wzięły udział  we wspólnym ognisku! Maluszki natomiast spacerowały alejkami Zoo, zjadły II śniadanie nieopodal wioski afrykańskiej, jechały kolejką i poznawały wiele nowych gatunków zwierząt :- ) Zapraszamy do galerii!


więcej

Filharmonia Pomysłów 11.04.2013

W dniu dzisiejszym, 4 kwietnia 2013 roku znów mieliśmy okazję gościć w naszym przedszkolu artystów z Filharmonii Pomysłów. Dzisiejsze spotkanie zatytułowane było „Wyspa tupiących nóżek” na której to dzieci spotkały Dźwiękotupka Tuptusia.. Przedszkolaki musiały pomóc Tuptusiowi w odzyskaniu głosu, a uczynić to mogły poprzez rozwiązywanie zagadek muzycznych, które przygotował dźwiękokręcioł. Oczywiście wszystko się udało i Dźwiękotupek odzyskał głos, za co był dzieciom bardzo wdzięczny!  Celem dzisiejszego spotkania było ukazanie sztuki pantomimy z podkreśleniem ogromnego znaczenia muzyki. Jak widać na zdjęciach, zarówno przedszkolaki jak i panie bawiły się znakomicie :-)

 


więcej

Wizyta Zajączka - 27.03.2013

Dnia 27.03.2013, czyli w czwartek, odwiedził nas nie byle jaki gość, bo sam Zajączek Wielkanocny. Niczego niespodziewające się przedszkolaki bawiły się w najlepsze, gdy nagle ktoś zapukał do drzwi..Okazało się, że to nasz futrzany znajomy przyszedł w odwiedziny do dzieci, przynosząc każdemu mały podarunek. Każde dziecko miało okazję porozmawiania z Zajączkiem, powiedzenia wierszyka, zaśpiewania piosenki, jak i również zatańczenia dla niego, jak to zrobiły starszaki. Pomimo śniegu i wiatru za oknami, w naszym przedszkolu zapanował nastrój iście Wielkanocny! :-) Dziękujemy Radzie Rodziców za przygotowanie upominków dla dzieci!


więcej

Bal przebierańców- 8.02.2013

W piątkowy ranek, 8.02.2013 roku w przedszkolu odbył się balik przebierańców!
Wszystkie dzieci (i nie tylko:-) bawiły się wyśmienicie podczas licznych zabaw i konkursów, do których zapraszali prowadzący balik klauni. Dzieci miały możliwość zaprezentowania swoich talentów, takich jak: taniec nowoczesny, figury gimnastyczne czy popularne „fikołki”. Przez cały czas towarzyszyła nam wesoła muzyka, która nie pozwoliła ani na chwilę stać w miejscu.  Dziękujemy za liczne przybycie i przygotowanie wszystkich pięknych strojów:-)


więcej

Wigilie grupowe 14.12.2012

Pomimo śniegu i mrozu za oknem, dzień w naszym przedszkolu był dzisiaj bardzo ciepły i radosny. W każdej grupie obchodzona była Wigilia, a co za tym idzie były wspólne śpiewy, dzielenie się opłatkiem, składanie życzeń oraz wizyta wyjątkowego gościa- Gwiazdora!  Mimo wielu smakołyków, jakie czekały na przedszkolaki na stołach, każdy z nich wyglądał długiej siwej brody i worka pełnego podarunków.  Nikt się nie zawiódł- wszystkie dzieci otrzymały prezent i ciepłe słowo od Gwiazdora. Wielkie podziękowania należą się również rodzicom, którzy pomogli w przygotowaniu Wigilii przynosząc pyszne ciasta i pierniczki, jak i również paniom z kuchni, którym zawdzięczamy smakowity, świąteczny obiad. Dziękujemy:-)


więcej

Filharmonia pomysłów- 7.12.2012

W dniu dzisiejszym, czyli 7 grudnia po raz kolejny odwiedzili nas artyści z Filharmonii Pomysłów. Tym razem zaproponowali przedstawienie o niezwykle kreatywnym tytule:  „Wyspa galopującej wyobraźni”. Dzieci starały się rozwikłać tajemnicę Dźwiękozwidów i Gąsienicy Reni przy pomocy licznych piosenek i zabaw muzycznych. Chętne przedszkolaki przystroiły ogon tęczowego konia nutami, które obrazowały różne tempo muzyczne. Wszystkie dzieci bawiły się wyśmienicie:-)


więcej

Spotkanie z Mikołajem 6.12.2012

 

6 grudnia wszystkie dzieci wybrały się do Osiedlowego Domu Kultury Pod Lipami na Mikołajkowy spektakl. Bohaterem przedstawienia był mały Adaś, który bardzo nie lubił zimy. Jednak podczas pewnej drzemki wiele się zmieniło- śnieżynki i Pani Zima wyczarowały wokół Adasia cudny zimowy krajobraz, dzięki czemu chłopiec polubił śnieg i zimowe zabawy. Dzieciom najbardziej podobał się występ śnieżynek i Pani Zimy, których stroje i makijaże błyszczały już z daleka:-) Po przedstawieniu odbyło się spotkanie z długo wyczekiwanym gościem- św. Mikołajem. Każde dzieci otrzymało słodki podarunek;-)


więcej