Galeria

2012/2013

Występ: "Wielkopolskie tańce ludowe" - 16.10.12

 
więcej

Filharmonia Pomysłów: Wyspa Gumowego Ucha - 11.10.12


więcej

Wycieczka do Kluczewa: "W starej chacie u Kowala" (gr III, IV, V, VI) - 03.10.12

 
więcej

Filharmonia Pomysłów: Namuzowywanie - 20.09.12

 
więcej
2011/2012

Czerwiec dla Dzieci - 13-20.06.12

Miesiąc czerwiec obfitował w nietypowe atrakcje z rozrywką i kulturą w parze. "Strzałami w dziesiątkę" okazały się być przedstawienia przygotowane przez dwie grupy teatralne zrzeszające zaangażowanych Rodziców. Pierwszy spektakl pt. "Kopciuszek" odbył się 13 czerwca i zaskoczył wszystkich humorystycznym ujęciem klasycznej bajki, w którym to ujęciu Król, miłośnik sportu, szukał kandydatki o podobnych zamiłowaniach (czytaj: gimnastyka na wesoło:-)). Koniec końców prozdrowotny tryb życia udzielił się wszystkim charakterom. Drugie przedstawienie pt. "Jaś i Małgosia" odbyło się 20 czerwca i zauroczyło widownię mądrością przesłania oraz tradycyjnym triumfem dobra. Na pochwałę zasłużyły też pięknie malowana scenografia i stroje bohaterów, bez dwóch zdań sympatycznych. Pomiędzy przedstawieniami miała miejsce kulminacja rozrywki, czyli swobodne "kicanie" w dmuchanym zamku, który zawitał do nas 19 czerwca. Jak widać na zdjęciach - do szczęścia tak niewiele potrzeba :-).
więcej

Filharmonia Pomysłów: Kujonek Chucherko - 1.06.12

Kujonek Chucherko był tytułowym bohaterem ostatniego tegorocznego koncertu z ramienia Filharmonii Pomysłów. Aktor wcielił się w rolę leniucha, aspirującego do miana muzycznego wirtuoza, pragnącego drogą na skróty zyskać miano mistrza. W tym celu Kujonek Chucherko odszukał Magiczny Płaszcz, który dopomógł bohaterowi osiągnąć pożądany cel bez znienawidzonego wysiłku. Koniec końców okazało się jednak, że podążanie drogą na skróty nie zawsze popłaca, a to wszystko przy dźwiękach skrzypiec, które potrafią doskonale rozbawić przedszkolne towarzystwo.
więcej

Wycieczka do Nenufar Club w Kościanie - 31.05.12

Wycieczka do klubu Nenufar w Kościanie obfitowała w niecodzienne atrakcje. Na miejsce dotarliśmy około godziny 11, gdzie powitali nas piraci i wróżki, zapraszając do wspólnej przygody. Klub Nenufar wizualnie przypominał bajkową Nibylandię prosto z "Piotrusia Pana" - gdzie nie spojrzeć bawiły się dzieci w różnym wieku, poprzebierane i zajadające różnorodne smakołyki. Nasze przedszkolaki również miały okazję czerpać z tego niezwykłego miejsca - pływały tratwą śpiewając i wydając pirackie okrzyki, zajadały się lodami zaoferowanymi przez wróżkę Dzwoneczka oraz zwiedzały Krainę Bajek, zamieszkałą przez mniej lub bardziej znane postaci, takie, jak Kubuś Puchatek, Smerfy, Krecik czy Mała Syrenka. Do przedszkola wracaliśmy po godzinie 13, pozytywnie zmęczeni do tego stopnia, że większość maluchów zapadło w autokarze w błogi sen. Nenufar Club to miejsce godne polecenia każdej żądnej przygód rodzince!
więcej

Pierwsza Pomoc dla Dzieci - 24.05.12

Dnia 24 maja odbyło się szkolenie w zakresie udzielania pierwszej pomocy dla dzieci z grup III-VI (opłacone z funduszu przedszkolnego). Przewodnikiem po tych bezcennych wiadomościach i umiejętnościach był ratownik medyczny, dzięki któremu (a właściwie dzięki której :-)) przedszkolaki mogły przećwiczyć prawidłowe reagowanie w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia oraz utrwalić znajomość telefonów alarmowych, łącznie ze sposobem poprawnego kontaktowania się i przekazywania kluczowych informacji funkcjonariuszom Policji, Straży Pożarnej, Pogotowia.
więcej

Dzień Matki i Pożegnanie z przedszkolem - 22.05-01.06.12

Jest takie przysłowie polskie: "W maju jak w raju". Z drugiej zaś strony jest też przysłowie węgierskie: "Raj jest u stóp matki", które nie dość, że jest prawdziwe, to jeszcze idealnie wpasowuje się w majowy klimat przedszkola, zogniskowany wokół przygotowań do wielkiego święta - Dnia Matki. Zniecierpliwione maluchy każdego dnia wypytywały się nauczycielek, kiedy w końcu przyjdą ukochani goście. Wszyscy niestrudzenie ćwiczyli repertuar - od piosenek po wiersze aż do autentycznego teatru z nutką humoru. Dodatkowo w życiu starszaków nadszedł czas na oficjalne pożegnanie przedszkola, a ponieważ większość ruszy po wakacjach dalszą drogą - życzymy im, aby ta droga była nie mniej przyjemna i radosna, jak to było do tej pory. Dziękujemy dzieciom za trudy i efekty przygotowań oraz Mamom i Tatom za przybycie w tak licznym gronie!
więcej

Spotkanie z psem przewodnikiem - 16.05.12

Wszyscy kochają zwierzęta (a przynajmniej powinni;-)) - tym bardziej dotyczy to dzieci, które z ogromnym entuzjazmem przywitały w przedszkolu niezwykłego psa przewodnika o imieniu Axel. Axel jest 7-letnim Golden Retrieverem, który co prawda nie widzi, ale doskonale słyszy i ma niezwodny węch. Dowiódł tego na oczach dzieci, znajdując po zapachu nawet pęk kluczy. Przedszkolaki dowiedziały się, jakim skarbem jest tak wspaniale wyszkolony pies dla osoby potrzebującej pomocy, wysłuchały również opowieści o psach pracujących z ratownikami, strażakami, czy policjantami. Axel wraz ze swoją właścicielką pokazali dzieciom, jak należy prawidłowo i bezpiecznie obchodzić się ze zwierzakiem oraz co robić, gdy nieznajomy pies ma wobec nas złe zamiary. Po ćwiczeniach był też czas na zabawę w naśladownictwo, toteż każdy mógł poczuć na własnej skórze ile radości przysparza obcowanie z dobrze ułożonym psem. Dziękujemy Axlowi i jego "Pani" za odwiedzenie naszego przedszkola!
więcej