Galeria

2012/2013

Pasowanie na Przedszkolaka 10.11.2012

Dnia 10 listopada odbyło się w naszym przedszkolu Pasowanie na Przedszkolaka. Oprócz uroczystego pasowania odbył się także mały koncert, podczas którego dzieci z grupy I i II po raz pierwszy zaprezentowały swoje umiejętności wokalno- taneczne przed szerszą publicznością. Były piosenki, tańce, dużo śmiechu i zabawy. Po występie, maluszki wraz z rodzicami wykonały jesienne prace plastyczne według własnego pomysłu;-) Dziękujemy rodzicom za liczne przybycie:-)


więcej

Filharmonia Pomysłów- 8.11.2012

W czwartek, 8 listopada wszystkie dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w kolejnym spotkaniu z cyklu „Filharmonia Pomysłów”. Tym razem podczas przedstawienia przenieśliśmy się na Wyspę Klaszczących Rączek, która zastygła w bezruchu, ponieważ jej serce zamilkło. Dzięki licznym zadaniom rytmicznym oraz z pomocą Magicznej Księgi Rytmów musieliśmy odnaleźć tajemniczy Miernik Czasu. Dzięki zaklęciom, udało nam się przywrócić wyspie właściwy rytm!


więcej

Spotkanie z policjantką w ramach akcji: "Bezpieczne dziecko" - 22.10.12

 
więcej

Występ: "Wielkopolskie tańce ludowe" - 16.10.12

 
więcej

Filharmonia Pomysłów: Wyspa Gumowego Ucha - 11.10.12


więcej

Wycieczka do Kluczewa: "W starej chacie u Kowala" (gr III, IV, V, VI) - 03.10.12

 
więcej

Filharmonia Pomysłów: Namuzowywanie - 20.09.12

 
więcej
2011/2012

Czerwiec dla Dzieci - 13-20.06.12

Miesiąc czerwiec obfitował w nietypowe atrakcje z rozrywką i kulturą w parze. "Strzałami w dziesiątkę" okazały się być przedstawienia przygotowane przez dwie grupy teatralne zrzeszające zaangażowanych Rodziców. Pierwszy spektakl pt. "Kopciuszek" odbył się 13 czerwca i zaskoczył wszystkich humorystycznym ujęciem klasycznej bajki, w którym to ujęciu Król, miłośnik sportu, szukał kandydatki o podobnych zamiłowaniach (czytaj: gimnastyka na wesoło:-)). Koniec końców prozdrowotny tryb życia udzielił się wszystkim charakterom. Drugie przedstawienie pt. "Jaś i Małgosia" odbyło się 20 czerwca i zauroczyło widownię mądrością przesłania oraz tradycyjnym triumfem dobra. Na pochwałę zasłużyły też pięknie malowana scenografia i stroje bohaterów, bez dwóch zdań sympatycznych. Pomiędzy przedstawieniami miała miejsce kulminacja rozrywki, czyli swobodne "kicanie" w dmuchanym zamku, który zawitał do nas 19 czerwca. Jak widać na zdjęciach - do szczęścia tak niewiele potrzeba :-).
więcej

Filharmonia Pomysłów: Kujonek Chucherko - 1.06.12

Kujonek Chucherko był tytułowym bohaterem ostatniego tegorocznego koncertu z ramienia Filharmonii Pomysłów. Aktor wcielił się w rolę leniucha, aspirującego do miana muzycznego wirtuoza, pragnącego drogą na skróty zyskać miano mistrza. W tym celu Kujonek Chucherko odszukał Magiczny Płaszcz, który dopomógł bohaterowi osiągnąć pożądany cel bez znienawidzonego wysiłku. Koniec końców okazało się jednak, że podążanie drogą na skróty nie zawsze popłaca, a to wszystko przy dźwiękach skrzypiec, które potrafią doskonale rozbawić przedszkolne towarzystwo.
więcej

Wycieczka do Nenufar Club w Kościanie - 31.05.12

Wycieczka do klubu Nenufar w Kościanie obfitowała w niecodzienne atrakcje. Na miejsce dotarliśmy około godziny 11, gdzie powitali nas piraci i wróżki, zapraszając do wspólnej przygody. Klub Nenufar wizualnie przypominał bajkową Nibylandię prosto z "Piotrusia Pana" - gdzie nie spojrzeć bawiły się dzieci w różnym wieku, poprzebierane i zajadające różnorodne smakołyki. Nasze przedszkolaki również miały okazję czerpać z tego niezwykłego miejsca - pływały tratwą śpiewając i wydając pirackie okrzyki, zajadały się lodami zaoferowanymi przez wróżkę Dzwoneczka oraz zwiedzały Krainę Bajek, zamieszkałą przez mniej lub bardziej znane postaci, takie, jak Kubuś Puchatek, Smerfy, Krecik czy Mała Syrenka. Do przedszkola wracaliśmy po godzinie 13, pozytywnie zmęczeni do tego stopnia, że większość maluchów zapadło w autokarze w błogi sen. Nenufar Club to miejsce godne polecenia każdej żądnej przygód rodzince!
więcej