Galeria

2012/2013

Teatr Horyzont 13.11.2012

13 listopada odwiedził przedszkole teatr „Horyzont” z przedstawieniem pt. „Futerko jeżyka”. Znakomita gra aktorska (aktorzy z dużym doświadczeniem), ciekawe stroje oraz scenografia sprawiły, iż spektakl był dla najmłodszych widzów niezwykle interesującym wydarzeniem:-)


więcej

Pasowanie na Przedszkolaka 10.11.2012

Dnia 10 listopada odbyło się w naszym przedszkolu Pasowanie na Przedszkolaka. Oprócz uroczystego pasowania odbył się także mały koncert, podczas którego dzieci z grupy I i II po raz pierwszy zaprezentowały swoje umiejętności wokalno- taneczne przed szerszą publicznością. Były piosenki, tańce, dużo śmiechu i zabawy. Po występie, maluszki wraz z rodzicami wykonały jesienne prace plastyczne według własnego pomysłu;-) Dziękujemy rodzicom za liczne przybycie:-)


więcej

Filharmonia Pomysłów- 8.11.2012

W czwartek, 8 listopada wszystkie dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w kolejnym spotkaniu z cyklu „Filharmonia Pomysłów”. Tym razem podczas przedstawienia przenieśliśmy się na Wyspę Klaszczących Rączek, która zastygła w bezruchu, ponieważ jej serce zamilkło. Dzięki licznym zadaniom rytmicznym oraz z pomocą Magicznej Księgi Rytmów musieliśmy odnaleźć tajemniczy Miernik Czasu. Dzięki zaklęciom, udało nam się przywrócić wyspie właściwy rytm!


więcej

Spotkanie z policjantką w ramach akcji: "Bezpieczne dziecko" - 22.10.12

 
więcej

Występ: "Wielkopolskie tańce ludowe" - 16.10.12

 
więcej

Filharmonia Pomysłów: Wyspa Gumowego Ucha - 11.10.12


więcej

Wycieczka do Kluczewa: "W starej chacie u Kowala" (gr III, IV, V, VI) - 03.10.12

 
więcej

Filharmonia Pomysłów: Namuzowywanie - 20.09.12

 
więcej
2011/2012

Czerwiec dla Dzieci - 13-20.06.12

Miesiąc czerwiec obfitował w nietypowe atrakcje z rozrywką i kulturą w parze. "Strzałami w dziesiątkę" okazały się być przedstawienia przygotowane przez dwie grupy teatralne zrzeszające zaangażowanych Rodziców. Pierwszy spektakl pt. "Kopciuszek" odbył się 13 czerwca i zaskoczył wszystkich humorystycznym ujęciem klasycznej bajki, w którym to ujęciu Król, miłośnik sportu, szukał kandydatki o podobnych zamiłowaniach (czytaj: gimnastyka na wesoło:-)). Koniec końców prozdrowotny tryb życia udzielił się wszystkim charakterom. Drugie przedstawienie pt. "Jaś i Małgosia" odbyło się 20 czerwca i zauroczyło widownię mądrością przesłania oraz tradycyjnym triumfem dobra. Na pochwałę zasłużyły też pięknie malowana scenografia i stroje bohaterów, bez dwóch zdań sympatycznych. Pomiędzy przedstawieniami miała miejsce kulminacja rozrywki, czyli swobodne "kicanie" w dmuchanym zamku, który zawitał do nas 19 czerwca. Jak widać na zdjęciach - do szczęścia tak niewiele potrzeba :-).
więcej

Filharmonia Pomysłów: Kujonek Chucherko - 1.06.12

Kujonek Chucherko był tytułowym bohaterem ostatniego tegorocznego koncertu z ramienia Filharmonii Pomysłów. Aktor wcielił się w rolę leniucha, aspirującego do miana muzycznego wirtuoza, pragnącego drogą na skróty zyskać miano mistrza. W tym celu Kujonek Chucherko odszukał Magiczny Płaszcz, który dopomógł bohaterowi osiągnąć pożądany cel bez znienawidzonego wysiłku. Koniec końców okazało się jednak, że podążanie drogą na skróty nie zawsze popłaca, a to wszystko przy dźwiękach skrzypiec, które potrafią doskonale rozbawić przedszkolne towarzystwo.
więcej