Galeria

2011/2012

Wycieczka do Nenufar Club w Kościanie - 31.05.12

Wycieczka do klubu Nenufar w Kościanie obfitowała w niecodzienne atrakcje. Na miejsce dotarliśmy około godziny 11, gdzie powitali nas piraci i wróżki, zapraszając do wspólnej przygody. Klub Nenufar wizualnie przypominał bajkową Nibylandię prosto z "Piotrusia Pana" - gdzie nie spojrzeć bawiły się dzieci w różnym wieku, poprzebierane i zajadające różnorodne smakołyki. Nasze przedszkolaki również miały okazję czerpać z tego niezwykłego miejsca - pływały tratwą śpiewając i wydając pirackie okrzyki, zajadały się lodami zaoferowanymi przez wróżkę Dzwoneczka oraz zwiedzały Krainę Bajek, zamieszkałą przez mniej lub bardziej znane postaci, takie, jak Kubuś Puchatek, Smerfy, Krecik czy Mała Syrenka. Do przedszkola wracaliśmy po godzinie 13, pozytywnie zmęczeni do tego stopnia, że większość maluchów zapadło w autokarze w błogi sen. Nenufar Club to miejsce godne polecenia każdej żądnej przygód rodzince!
więcej

Pierwsza Pomoc dla Dzieci - 24.05.12

Dnia 24 maja odbyło się szkolenie w zakresie udzielania pierwszej pomocy dla dzieci z grup III-VI (opłacone z funduszu przedszkolnego). Przewodnikiem po tych bezcennych wiadomościach i umiejętnościach był ratownik medyczny, dzięki któremu (a właściwie dzięki której :-)) przedszkolaki mogły przećwiczyć prawidłowe reagowanie w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia oraz utrwalić znajomość telefonów alarmowych, łącznie ze sposobem poprawnego kontaktowania się i przekazywania kluczowych informacji funkcjonariuszom Policji, Straży Pożarnej, Pogotowia.
więcej

Dzień Matki i Pożegnanie z przedszkolem - 22.05-01.06.12

Jest takie przysłowie polskie: "W maju jak w raju". Z drugiej zaś strony jest też przysłowie węgierskie: "Raj jest u stóp matki", które nie dość, że jest prawdziwe, to jeszcze idealnie wpasowuje się w majowy klimat przedszkola, zogniskowany wokół przygotowań do wielkiego święta - Dnia Matki. Zniecierpliwione maluchy każdego dnia wypytywały się nauczycielek, kiedy w końcu przyjdą ukochani goście. Wszyscy niestrudzenie ćwiczyli repertuar - od piosenek po wiersze aż do autentycznego teatru z nutką humoru. Dodatkowo w życiu starszaków nadszedł czas na oficjalne pożegnanie przedszkola, a ponieważ większość ruszy po wakacjach dalszą drogą - życzymy im, aby ta droga była nie mniej przyjemna i radosna, jak to było do tej pory. Dziękujemy dzieciom za trudy i efekty przygotowań oraz Mamom i Tatom za przybycie w tak licznym gronie!
więcej

Spotkanie z psem przewodnikiem - 16.05.12

Wszyscy kochają zwierzęta (a przynajmniej powinni;-)) - tym bardziej dotyczy to dzieci, które z ogromnym entuzjazmem przywitały w przedszkolu niezwykłego psa przewodnika o imieniu Axel. Axel jest 7-letnim Golden Retrieverem, który co prawda nie widzi, ale doskonale słyszy i ma niezwodny węch. Dowiódł tego na oczach dzieci, znajdując po zapachu nawet pęk kluczy. Przedszkolaki dowiedziały się, jakim skarbem jest tak wspaniale wyszkolony pies dla osoby potrzebującej pomocy, wysłuchały również opowieści o psach pracujących z ratownikami, strażakami, czy policjantami. Axel wraz ze swoją właścicielką pokazali dzieciom, jak należy prawidłowo i bezpiecznie obchodzić się ze zwierzakiem oraz co robić, gdy nieznajomy pies ma wobec nas złe zamiary. Po ćwiczeniach był też czas na zabawę w naśladownictwo, toteż każdy mógł poczuć na własnej skórze ile radości przysparza obcowanie z dobrze ułożonym psem. Dziękujemy Axlowi i jego "Pani" za odwiedzenie naszego przedszkola!
więcej

Filharmonia Pomysłów: Brzydalicho Paskudnicho - 27.04.12

Tytułowe Brzydalicho Paskudnicho, będące tak naprawdę autentyczną lalką sycylijską udostępnioną artystom Filharmonii Pomysłów przez Teatr Animacji, wywarło na naszych dzieciach ogromne wrażenie. Tego dnia Brzydalicho Paskudnicho kryło się wszędzie - poszukiwane w ogrodzie, ujmowane w artystyczny sposób przez nasze przedszkolaki, wielokrotnie przetwarzane, ale wreszcie oswojone! Oswoiliśmy się też z dźwiękami jak zwykle fantastycznych instrumentów, a cały czas przy okazji Opowieści z Dźwiękolandii towarzyszyła nam ulubiona gąsienica Reni - czego chcieć więcej :-).
więcej

Zajączek wielkanocny w przedszkolu - 04.04.12

Do przedszkola zawitał przemiły, długouchy gość, wyczekiwany przez dzieci w okolicach Świąt Wielkanocnych. Przedszkolaki poszukiwały Zajączka po całym przedszkolu, a gdy się już pojawił, trzeba było być bardzo cichutko, żeby go nie przepłoszyć. Nieśmiały Zajączek obdarował dzieci upominkami, ale okrzyki radości nie mogły być zbyt donośne - gość gotów był całą mocą swoich długich skoków wykicać z przedszkola! Koniec końców, wytulony, wygłaskany Zając mógł wyruszyć dalej w świat, by obdarować pozostałe, oczekujące go dzieci. Wielkanocna niespodzianka udała się przepysznie. Tak samo pysznych, zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych życzymy Państwu!
więcej

Filharmonia Pomysłów: Sercowe rozterki Pana Saksofonika - 30.03.12

"Roztargniony Pan Saksofonik zapomina przybyć na wykład dotyczący jego najnowszych wynalazków. Podczas rozlicznych rozmów telefonicznych dowiadujemy się, że przyczyną jego nieobecności są … jego sercowe rozterki. Przekonajmy się czy ukochaną zdoła zwabić miłosny rytuał (niestety pomieszany przez pana Saksofonika) czy może JAZZ w wykonaniu KWARTETU SAKSOFONOWEGO? W podwójnej roli występuje Arkadiusz Kos. Na saksofonach grają: Magdalena Krasowiak, Michał Śliwiński, Marcin Najdek i Sławomir Heinrychowski." (Źródło: filpom.pl)
więcej

Pierwszy dzień wiosny - 21.03.12

Pierwszego dnia wiosny odbyło się tradycyjne przeganianie Marzanny. Starsze dzieci odprawiły swoje "czary" w przedszkolnym ogródku, żegnając raz, a solidnie (miejmy nadzieję, że wystarczajśco skutecznie) minioną już zimę. Na tę okazję witająca gości w hallu wiklinowa panna przyodziała się w kolorowe fatałaszki, przekonując nas do reszty, że naprawdę nastała upragniona wiosna! Dowodzą tego jeszcze znaleziska maluszków, poszukujących w ogrodzie niezbitych dowodów na przytoczony fakt. Obserwacje najmłodszych przedszkolaków widoczne są na zdjęciach. Nie udało się jedynie "złapać" dwóch motyli i bąka.. a nauczycielki biegały po ogrodzie reagując na zawołania "Mrówka, mrówka!", po czym, podbiegając zasapane, zwykle słyszały: "Już sobie poszła..." :-)
więcej

Filharmonia Pomysłów: Piccolo Liliputto - 09.03.12

Cykliczne spotkania z artystami z Filharmonii Pomysłów dają dzieciom możliwość nie tylko wysłuchania koncertu instrumentalnego, ale także wzięcia udziału w interaktywnym przedstawieniu celującym w edukację muzyczną i rozwój wyobraźni. Tym razem przedszkolaki poznały rodzinę instrumentów dętych drewnianych, takich, jak: fagot, obój, flet poprzeczny i prosty. Ten ostatni, tytułowy Piccolo Liliputto zapragnął zwiększenia gabarytów. Wysiłki ekscentrycznego prowadzącego w Pokoju Muzycznych Eksperymentów, zwiększanie Powiększajką-Pikolajką, zmniejszanie Liliputatorem pozostałych (na)dętych znajomych - spełzły na niczym. Niemniej okazało się, że krawieckie umiejętności przeszywania dźwiękiem czynią pozornie mały instrument - ostatecznie i nieodżegnanie wielkim.
więcej

Teatrzyk kukiełkowy "Pacuś" - 06.03.12

Teatr kukiełkowy "Pacuś" przybył do przedszkola z przedstawieniem o niebanalnej treści. Otóż, poza sympatycznym, kochającym przyrodę Romusiem i jego równie proekologiczną przyjaciółką Emilką pojawiła się postać Szarego, zachęcającego dzieci do deptania kwiatków, wyrzucania śmieci gdzie popadnie i podobnych temu aktów wandalizmu ;-). Przedszkolaki reagowały autentycznym oburzeniem na propozycje typa spod szarej gwiazdy, dopingując tym samym Romusia na drodze do przywrócenia ukochanego, zielonego ładu (i napawając dumą nauczycielki, zachwycone podejściem wychowanków). Muzyczna baśń ekologiczna "O Romusiu, Emilce i zielonej koniczynce" okazała się być przeżyciem na długo zapadającym w pamięć.
więcej