Galeria

2011/2012

Wiklinowa Marzanna - 02.03.12

Bardzo wczesną wiosną (jeszcze mamy zimę, ale szklanka jest do połowy pełna...) odbywają się zbiory wierzby wikliniarskiej. Dzięki uprzejmości Pani Małgorzaty Kubskiej, opiekun i instruktor w Klubie "Iskra" w Promnicach (filia GOK "Sokół" w Czerwonaku) przedszkolaki miały okazję przyjrzeć się rękodzielniczej pracy z dziedziny wikliniarstwa i plecionkarstwa. Na oczach dzieci poznających wielozmysłowo pracę rąk ludzkich i sam materiał, powstawała panna - Marzanna. Z nastaniem pierwszego dnia wiosny przegonimy Marzannę z nadzieją na słoneczne miesiące :-).
więcej

Egzotyczne zwierzęta, czyli "Ministerstwo Motyli" w przedszkolu - 07.02.12

Dzięki uprzejmości Rodziców jednego z dzieci mieliśmy przyjemność gościć w przedszkolu niezwykłego człowieka, Pana Jacka Pałasiewicza prosto z "Ministerstwa Motyli". Pan Pałasiewicz od 11 lat prowadzi motylarnię w Nowym Zoo w Poznaniu, do której serdecznie zapraszamy, bo wiemy z własnego doświadczenia, że warto! Nasz gość zaszczycił nas barwnymi opowieściami z życia zwierząt egzotycznych, z wyróżnieniem owadów. Dzieci z radością oglądały, dotykały, słowem - wielozmysłowo poznawały (z wyłączeniem zmysłu smaku;-)) takie zwierzęta, jak: Karaczan madagaskarski, Straszyk i Liściec olbrzymi, Rohatyniec herkules (żuk), patyczak, ptasznik, Połoz amurski (wąż) i pasikonik o imieniu Filip. Serdecznie dziękujemy za niezwykłe odwiedziny, których nie sposób zapomnieć!
więcej

Filharmonia Pomysłów: Coś Piękniś - 03.02.12

Tym razem artyści z Filharmonii Pomysłów przenieśli nas do zaczarowanej Restauracji Tonacji, w której "szefował" z początku chciwy i złośliwy Piękniś. Za sprawą magicznego Śpiewoziela zaczarował on jednego ze swoich klientów by ten tańczył, jak mu się zagrało... a raczej - śpiewał, jak mu się kazało (bądź dla odmiany - gdakał i kwakał). Na szczęście gościa uratowała prawowita właścicielka Śpiewoziela, popularnie zwana Babą - Jagą ;-). Ukarała Pięknisia serwując mu nos a'la hamulec od karuzeli. Żeby nie być wiecznie szpetnym Piękniś przeprosił za to, że był niegrzeczny i wszyscy śpiewali długo i szczęśliwie.
więcej

Dzień Babci i Dziadka - 18-20.01.12

W tygodniu od 16 do 20 stycznia mieliśmy ogromną przyjemność gościć szanowne Babcie i Dziadków na uroczystościach z okazji Ich święta. Serdecznie dziękujemy za tak gromkie przybycie! Przedszkolaki wyśpiewały najpiękniejsze piosenki dla najbliższych. Pojawiły się również akcenty bożonarodzeniowe oraz, w szczególności w grupach maluchów, radosne pląsy w kole i w parach. Dziękujemy i winszujemy wnuczkom i Dziadkom!
więcej

Karnawałowy bal przebierańców - 13.01.12

Zapraszamy do oglądania niezwykłych przebierańców - od Spiderman'ów po kowbojów i księżniczki ze wszystkich stron świata, od Batmanów po Indian, od rycerzy okrągłego stołu po biedronki, a skończywszy na bajkowych stworach, łącznie z kilkoma wcieleniami Ben Ten'a. Imprezę poprowadziła znana dzieciom ekipa z "Filharmonii Pomysłów". Nie zabrakło wyzwań tanecznych i konkursów wymagających nie lada główkowania. W wielkim finale nasi milusińscy mieli za zadanie przegonić bąbelkowe chochliki przy pomocy pacek na muchy - złośliwe duszki padały jak muchy ;-).
więcej

Wigilie grupowe i Gwiazdor w przedszkolu - 16.12.11

16 grudnia był dla naszych dzieci dniem wyjątkowym, ponieważ od samego świtu witał je w progu przedszkola Gwiazdor ze swoją żoną, Śnieżynką. Magiczna para materializowała się i znikała, poszukiwana i przywoływana przez dzieci w całym przedszkolu, pojawiła się w każdej sali by obdarować wszystkich prezentami i życzeniami Wesołych Świąt. Również tego dnia odbyły się grupowe Wigilie, będące okazją do podzielenia się opłatkiem i dobrym słowem. Na pięknie udekorowanych stołach nie zabrakło świątecznych potraw i wypieków oraz owoców. Po udanych Świętach nie pozostaje nam teraz życzyć nic innego, jak zdrowia, miłości, pomyślności w Nowym Roku 2012!
więcej

Spotkanie pod hasłem "Choinkowe łańcuchy" - 14.12.11

W połowie grudnia miały miejsce spotkania z Rodzicami, których głównym celem było czerpanie radości z tworzenia wraz z dziećmi dekoracji choinkowych (łańcuchów i nie tylko). Powstałe wspaniałości ozdobiły grupowe drzewka, czyniąc je jedynymi w swoim rodzaju. Była to też okazja do dziecięcych występów o charakterze zimowo-bożonarodzeniowym, toteż nie zabrakło wesołych piosenek o "białym puchu" i tradycyjnych kolęd, takich, jak: "Przybieżeli do Betlejem", czy "Lulajże Jezuniu", również z akompaniamentem instrumentów. Dziękujemy Państwu za zaangażowanie i prezentujemy zdjęcia z tych spotkań, które zostały uwiecznione.
więcej

Mikołajkowa wycieczka do Potasz - 06.12.11

6 grudnia nasze przedszkolaki miały okazję zawitać do Traperskiej Osady w podpoznańskiej wsi Potasze. Co poniektórzy słusznie zachwycali się bogactwem przyrody, aczkolwiek największą furorę zrobiły, poza uroczym zwierzyńcem, przygotowane dla dzieci atrakcje. Ogromnej radości dostarczyły uczestnikom wycieczki przejazdżki wózkiem kołowym, zaprzężonym w psy północy - husky syberyjskie. Niemniej "trafione" okazały się zabawy o charakterze leśnym i wiejskim, czyli przeciąganie liny, czy konkurencja przemieniająca naszych milusińskich w autentycznych "nosiwodów". W ramach odpoczynku odbyła się biesiada w Chacie Trapera, gdzie blask ogniska, zapach, a potem smak pieczonych kiełbasek zregenerowały utracone w różnorakich zabawach siły.
więcej

Wycieczka do Szreniawy

Bożonarodzeniowy charakter Szreniawy zaskoczył wszystkich bogactwem zebranych eksponatów: choinek z różnych stron świata oraz ręcznie wykonanych ozdób z papieru, szkła, korali i modeliny. Dzieci miały okazję przyjrzeć się żywej szopce i wysłuchać ciekawostek z życia zwierząt gospodarskich. Specjalnie dla odwiedzających odbył się pokaz ręcznego wyrobu świeczek, niemniej najwięcej radości wykrzesało interaktywne bożonarodzeniowe przedstawienie oraz wspólne śpiewanie świątecznych piosenek. W ramach rozbudzania kreatywności, szreniawscy "wizytatorzy" mieli okazję samodzielnie wykonać z przygotowanych "skarbów" własną, świąteczną kartkę. Po skonsumowaniu napojów i drożdżówek wszyscy, zdaje się - szczęśliwi, wrócili, skąd przybyli :-).
więcej

Filharmonia Pomysłów: Dryblaczek Kiwaczek - 02.12.11

2 grudnia odbył się kolejny koncert przygotowany przez artystów z Filharmonii Pomysłów. Ponownie uczestniczyliśmy we wspaniałym widowisku, a tytułowy "Dryblaczek Kiwaczek" zachwycił wszystkich pantomimicznym kunsztem. Magiczna muzyka, piosenki, zachwycające dekoracje i rekwizyty - i tym razem Filharmonia Pomysłów stanęła na wysokości zadania. Dzieciaki dowiedziały się, co to za przedmiot, który potrafi panować nad muzyką - batuta! Mogły równiez spróbować swoich sił w roli dyrygentów pod okiem uroczego nauczyciela (a właściwie nauczycielki) Dryblaczka Kiwaczka.
więcej