Galeria

2011/2012

Karnawałowy bal przebierańców - 13.01.12

Zapraszamy do oglądania niezwykłych przebierańców - od Spiderman'ów po kowbojów i księżniczki ze wszystkich stron świata, od Batmanów po Indian, od rycerzy okrągłego stołu po biedronki, a skończywszy na bajkowych stworach, łącznie z kilkoma wcieleniami Ben Ten'a. Imprezę poprowadziła znana dzieciom ekipa z "Filharmonii Pomysłów". Nie zabrakło wyzwań tanecznych i konkursów wymagających nie lada główkowania. W wielkim finale nasi milusińscy mieli za zadanie przegonić bąbelkowe chochliki przy pomocy pacek na muchy - złośliwe duszki padały jak muchy ;-).
więcej

Wigilie grupowe i Gwiazdor w przedszkolu - 16.12.11

16 grudnia był dla naszych dzieci dniem wyjątkowym, ponieważ od samego świtu witał je w progu przedszkola Gwiazdor ze swoją żoną, Śnieżynką. Magiczna para materializowała się i znikała, poszukiwana i przywoływana przez dzieci w całym przedszkolu, pojawiła się w każdej sali by obdarować wszystkich prezentami i życzeniami Wesołych Świąt. Również tego dnia odbyły się grupowe Wigilie, będące okazją do podzielenia się opłatkiem i dobrym słowem. Na pięknie udekorowanych stołach nie zabrakło świątecznych potraw i wypieków oraz owoców. Po udanych Świętach nie pozostaje nam teraz życzyć nic innego, jak zdrowia, miłości, pomyślności w Nowym Roku 2012!
więcej

Spotkanie pod hasłem "Choinkowe łańcuchy" - 14.12.11

W połowie grudnia miały miejsce spotkania z Rodzicami, których głównym celem było czerpanie radości z tworzenia wraz z dziećmi dekoracji choinkowych (łańcuchów i nie tylko). Powstałe wspaniałości ozdobiły grupowe drzewka, czyniąc je jedynymi w swoim rodzaju. Była to też okazja do dziecięcych występów o charakterze zimowo-bożonarodzeniowym, toteż nie zabrakło wesołych piosenek o "białym puchu" i tradycyjnych kolęd, takich, jak: "Przybieżeli do Betlejem", czy "Lulajże Jezuniu", również z akompaniamentem instrumentów. Dziękujemy Państwu za zaangażowanie i prezentujemy zdjęcia z tych spotkań, które zostały uwiecznione.
więcej

Mikołajkowa wycieczka do Potasz - 06.12.11

6 grudnia nasze przedszkolaki miały okazję zawitać do Traperskiej Osady w podpoznańskiej wsi Potasze. Co poniektórzy słusznie zachwycali się bogactwem przyrody, aczkolwiek największą furorę zrobiły, poza uroczym zwierzyńcem, przygotowane dla dzieci atrakcje. Ogromnej radości dostarczyły uczestnikom wycieczki przejazdżki wózkiem kołowym, zaprzężonym w psy północy - husky syberyjskie. Niemniej "trafione" okazały się zabawy o charakterze leśnym i wiejskim, czyli przeciąganie liny, czy konkurencja przemieniająca naszych milusińskich w autentycznych "nosiwodów". W ramach odpoczynku odbyła się biesiada w Chacie Trapera, gdzie blask ogniska, zapach, a potem smak pieczonych kiełbasek zregenerowały utracone w różnorakich zabawach siły.
więcej

Wycieczka do Szreniawy

Bożonarodzeniowy charakter Szreniawy zaskoczył wszystkich bogactwem zebranych eksponatów: choinek z różnych stron świata oraz ręcznie wykonanych ozdób z papieru, szkła, korali i modeliny. Dzieci miały okazję przyjrzeć się żywej szopce i wysłuchać ciekawostek z życia zwierząt gospodarskich. Specjalnie dla odwiedzających odbył się pokaz ręcznego wyrobu świeczek, niemniej najwięcej radości wykrzesało interaktywne bożonarodzeniowe przedstawienie oraz wspólne śpiewanie świątecznych piosenek. W ramach rozbudzania kreatywności, szreniawscy "wizytatorzy" mieli okazję samodzielnie wykonać z przygotowanych "skarbów" własną, świąteczną kartkę. Po skonsumowaniu napojów i drożdżówek wszyscy, zdaje się - szczęśliwi, wrócili, skąd przybyli :-).
więcej

Filharmonia Pomysłów: Dryblaczek Kiwaczek - 02.12.11

2 grudnia odbył się kolejny koncert przygotowany przez artystów z Filharmonii Pomysłów. Ponownie uczestniczyliśmy we wspaniałym widowisku, a tytułowy "Dryblaczek Kiwaczek" zachwycił wszystkich pantomimicznym kunsztem. Magiczna muzyka, piosenki, zachwycające dekoracje i rekwizyty - i tym razem Filharmonia Pomysłów stanęła na wysokości zadania. Dzieciaki dowiedziały się, co to za przedmiot, który potrafi panować nad muzyką - batuta! Mogły równiez spróbować swoich sił w roli dyrygentów pod okiem uroczego nauczyciela (a właściwie nauczycielki) Dryblaczka Kiwaczka.
więcej

Przedstawienie pt. "Czerwony Kapturek" - 29.11.11

29 listopada staliśmy się widownią dla trzecioklasistów z pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 29, którzy wystąpili dla nas z przedstawieniem teatralnym pt. "Czerwony Kapturek". Młodzi aktorzy wspaniale spisali się w swoich rolach, mieli piękne przebrania, a co najważniejsze - udowodnili nam, że teatr to znakomita zabawa. Dzię-ku-je-my!
więcej

Występ iluzjonisty - 28.11.11

28 listopada przybył do nas iluzjonista z całym arsenałem budzących zachwyt sztuczek magicznych. "Pan czarodziej" sprawiał, że przedmioty pojawiały się i znikały, zadziwiając nasze dzieci, co widać na ich skupionych twarzach. Ochotnicy mieli okazję sami wypróbować swój potencjał magiczny - oklaskom nie było końca!
więcej

Święto Pluszowego Misia - 25.11.11

25 listopada obchodziliśmy (wraz z całym światem) Dzień Pluszowego Misia. W naszym przypadku dzień przerodził się w cały tydzień autentycznego misiowego szaleństwa - Puchatki, Uszatkopodobne i inni krewniacy zawojowali każdy możliwy zakątek przedszkola. Przyjechali goście z całego świata - chińskie pandy i australijskie koale, oczywiście pluszowe. Inwencja twórcza dzieci zaowocowała urokliwymi pracami plastycznymi w każdej grupie. Zajęcia zdominowały misie z bajek w postaci książkowej oraz animowanej. Nie zabrakło też podstawowych wiadomości o misiach z krwi i kości, czyli o wyglądzie i życiu niedźwiedzia brunatnego. Przede wszystkim jednak nasze przedszkolaki miały pluszowe towarzystwo, z którym wspaniale się tańczy i do którego wręcz należy się przytulać, bo... po to są misie :-).
więcej

Koncert Jesienny - 27.10.11

27 października odbył się Koncert Jesienny 2011, przy okazji którego prezentowały się dzieci starsze, wystrojone adekwatnie do tematyki i repretuaru. Mogliście Państwo usłyszeć znane Wam skądinąd utwory, takie, jak "Ogórek". Dzieci wystąpiły również z piosenką pt. "Jarzynowy wóz" oraz grały na instrumentach "pod batutą" p. Pauliny Zalewskiej. Wspólne radości nie skończyły się na ostatniej nucie, albowiem po występach Rodzice mieli okazję współtworzyć wraz z pociechami kompozycje, dekoracje (co w duszy grało) z wszelkiego rodzaju darów jesieni. Podziękowania i gratulacje dla wszystkich, którzy wzięli udział w naszej zabawie!
więcej