Galeria

2018/2019

Koncert dzieci ze Szkoły Muzycznej - 28.02.19

       Nasze przedszkole odwiedzili uczniowie ze Szkoły Muzycznej przy uliczy Solnej w Poznaniu. Każdy muzyk przedstawił swój instrument oraz zagrał krótki koncert. Przedszkolaki były pod wrażeniem :) i odwdzięczyły się dużymi brawami.
więcej

Warsztaty z SUCHYM LODEM - 12.02.19

       W lutym odbyły się warsztaty dla wszystkich dzieci "Spotkanie z nauką", podczas których dzieci miały okazję bliżej przyjżeć się tematom związanm z zagadnieniami fizyczno-chemicznymi i wcielić się w rolę małych naukowców. Tym razem przedszkolaki zapoznały się z właściwościami suchego lodu, poprzez prowadzenie eksperymentów i doświadczeń fizyczno-chemicznych, pod okiem doświadczonej Pani fizyk :)
       Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji fotograficznej.
więcej

Warsztaty naukowe CZERPANIE PAPIERU - 31.01.19

       Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w kolejnych warsztatach naukowych CZERPANIE PAPIERU. Tym razem przedszkolaki samodzielnie wykonały papier.
        Zadanie okazało się bardzo przyjemne i niezbyt trudne. Wszyscy dzielnie przecedzali i prasowali arkusze. Z wysuszonych dziecięcych dzieł powstanie zapewne coś jeszcze piękniejszego ;)

więcej

Balik karnawałowy - 09.01.19

       Tegoroczną zabawę karnawałową, podobnie jak w zeszłym roku, poprowadził w naszym przedszkolu objazdowy teatr "Pomarańczowy Cylinder"  z Torunia. Na "Balu u zwierząt" - takie hasło przewodziło zabawie, w rolę "Pana Krokodyla" i "Niedźwiadka", wcieliło się dwóch charyzmatycznych prowadzących, którzy zaproponowali dzieciom szereg konkurencji i zabaw ruchowych oraz swobodnych tańców.
       Wszystkie dzieci w pięknych przebraniach oprócz zabawy na baliku wzięły również udział w sesji zdjęciowej profesjonalnej Pani Fotograf. Zdjęcia będzie można zakupić już wkrótce u Pań w grupach.
więcej

Wigilia przedszkolna - 19.12.18

       Nadszedł wraszcie długo wyczekiwany przez dzieci dzień wigilii przedszkolnej oraz wizyty Gwiazdora w naszym przedszkolu :)
       Już od samego rana dzieci witane były przez Gwiazdora i jego pomocnika - Śnieżynkę przed przedszkolem słodkim poczęstunkiem. Następnie, po śniadanku, wszystkie grupy udały się na przedstawiemnie Agencji L'arte, pt. "Pastuszek i Opowieść Wigilijna", na którym dzieci przypomniały sobie znane i lubiane kolędy. Aż wreszcie nadszedł czas na wiztę Gwiazdora u każdej z grup i rozdanie dzieciom prezentów - po krótkiej prezentacji dla przybyłego gościa kolędy lub świątecznego wierszyka ;)
       Nie można zapomnieć również o najważniejszej części wigilii, czyli dzieleniu się opłatkiem w grupach oraz uroczystym posiłku przy stole wigilijnym podczas drugiego śniadania i obiadu, na których dzieci mogły spróbować tradycyjnych świątecznych dań :)
       Cały dzieć upłynął wszystkim bardzo mile, na wspólnym kolędowaniu i zabawie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego dnia :)
więcej

Warsztaty plastyczne ŚWIĄTECZNE DZWONECZKI z malowania na wodzie - 12.12.18

       Jeszcze przedświątecznie, 12 grudnia, zostały zorganizowane w naszym przedszkolu warsztaty plastyczne z malowania na wodzie "Swiąteczne dzwoneczki" dla chętnych dzieci.
       Przedszkolaki miały okazję poznać nową technikę plastyczną, malowania farbami na wodzie oraz ozdabiania gipsowych dzwoneczków stworzonymi samodzielnie malunkami, według własnych pomysłów. Wykonane prace dzieci zabrały ze sobą do domu :)  zapraszamy do obejrzenia zdjęć i zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych wydarzeniach.

więcej

Wycieczka do Muzeum Archeologicznego - 11.12.18

       W grudniu miała odbtć się wycieczka do Galerii Sztuki Arsenał, jednak z powodu odwołania zaplanowanych zajęć zmieniono plan wycieczki na zwiedzanie Muzeum Archeologicznego w Poznaniu.
       Dzieci miały więc okazję bliżej przyjrzeć sie wystawie, dotyczącej pradziejów Wielkopolski i początków powstania państwa polskiego. Ostatecznie wszyscy zadowoleni, wrócili do przedszkola na obiad :)
więcej

Wycieczka do Muzeum Rogala Świętomarcińskiego - 14.11.18

       W listopadzie dzieci ze starszych grup wyjachały na wycieczkę do Muzeum Rogala Świętomarcińskiego, znajdującego się na ul. Klasztornej w Poznaniu.
       Poznały tam podstawowe słówka z gwary poznańskiej, np. mela - dziewczynka, szczun - chłopiec, pyry - ziemniaki, kejter - pies i wiele innych. Przypomniały sobie również poznaną na zajęciach w przedszkolu legendę związaną z rogalami świętomarcińskimi i św. Marcinem. W końcu przedszkolaki mogły wykazać się umiejętnościami kulinarnymi, przygotowując w parach własne rogaliki. Ostatecznie podczas degustacji rogali świętomarcińskich dzieci obejrzały historię powstania państwa polskiego.
       Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wycieczki :)
więcej

Pasowanie na przedszkolaka - 08.11.18

       Zakończenie procesu adaptacji w przedszkolu, kończy jak co roku pasowanie najmłodszej grupy maluchów na przedszkolaków.
       I tym razem do współpracy w przygotowaniu przedstawienia zaproszone zostały dzieci z tegorocznej zerówki.
       Film z tego wydarzenia dostępny będzie wkrótce do wypoźyczenia u pań w grupie maluszków. Tymczasem zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej.
więcej

Świętowanie 100-lecia odzyskania Niepodległości - 05-09.11.18

       Świętowanie 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości trwało w naszym przedszkolu cały tydzień. Począwszy od zajęć tematycznych w grupach, przybliżających tematykę niepodległości oraz aż dwie postacie słynnych polskich patriotów (Józefa Piłsudskiego i Jana Ignacego Padrewskiego), aż po popołudniowe spotkania z rodzicami i uroczysty apel przedszkolny.
       W każdej grupie odbywały się popołudniowe występy dzieci dla rodziców o tematyce patriotycznej, po których odbyły się zajęcia plastyczne, na których przedszkolaki z pomocą zaproszonych gości, mogły przygotować kotyliony oraz skosztować bało-czerwonych pyszności przyniesionych przez rodziców.
       Uroczysty apel całego przedszkola odbył się w piątek o godzinie 11:11, na którym dzieci wraz z personelem przedszkola zaśpiewały hymn Polski oraz wspólnie wyrecytowały wiersz "Polak mały" oraz zaśpiewały piosenkę "Jesteśmy Polką i Polakiem". Film z tego wydarzenia można bedzie oglądać na przedszkolnym holu :)
       Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji fotograficznej z całego tygodnia.
więcej