Galeria

2011/2012

Pasowanie Przedszkolaka - 25.10.11

25 października mieliśmy przyjemność gościć Państwa na uroczystym pasowaniu dzieci z grupy I i II na przedszkolaka. Oprócz ceremonii odbył się koncert, przy okazji którego po raz pierwszy przed publicznością zaprezentować się mogły nasze maluszki. Dzieci z grupy II wystąpiły jako pierwsze z piosenką pt. "Zbieramy grzyby". W drugiej kolejności prezentacji dokonały dzieci z grupy I z piosenką pt. "Jarzynowy wóz". Ostatnim punktem uroczystości był występ dzieci starszych, które powitały w przedszkolu nowych kolegów i koleżanki w przecudnych strojach jesiennych, z piosenką i wierszem na ustach. Serdecznie dziękujemy za wysoką frekwencję :-).
więcej

Filharmonia Pomysłów: Jego Szerokość Brzuchowiec - 07.10.11

7 października odbył się koncert "Filharmonii pomysłów" pod prześmiesznym tytułem: "Jego Szerokość Brzuchowiec". Przedszkolaki miały okazję zapoznać się z wyglądem instrumentów dętych blaszanych i wysłuchać dźwięków wygrywanych na trąbce, waltorni, puzonie oraz tubie, będącej głównym bohaterem programu. Nie zabrakło też zagadek i przemiłej gąsienicy Reni.
więcej

Filharmonia Pomysłów: Wielkie Otwarcie Dziwnodźwiękowarium - 16.09.11

16 września, na pierwszym tegorocznym koncercie Filharmonii Pomysłów dzieci spotkały Pana Kompozytora, który poszukiwał swojego natchnienia przy wsparciu detektywów z agencji Niuchacz. Dzieci, podążając za wskazówkami, dopomogły Kompozytorowi odnaleźć jego Muzę - Natchniuzę, którą okazała się być gąsienica Renia. W ramach podziękowania Kompozytor obdarował dzieci piosenką o Dziwnodźwiękowarium.
więcej
2010/2011

Z wizytą w ZOO

13 czerwca dzieci ze wszystkich grup pojechały na wycieczkę do Nowego ZOO. Najpierw razem odwiedziły słoniarnię a następnie każda grupa własnym tempem i według własnych zainteresowań zoologicznych :-) pomaszerowała do tygrysów, motyli, żyraf, nosorożców, zebr, nietoperzy wampirów oraz małp i wielbłądów. Pogoda i humory oczywiście dopisały :-) a dzieci okazały się znakomitymi "spacerowiczami".
więcej

Żegnaj Przedszkole

3 i 10 czerwca grupy V i IV uroczyście pożegnały przedszkole. Odtańczyły Poloneza, przedstawiły wiele piosenek i wierszy, dostały pamiątkowe dyplomy i upominki oraz pożegnały się ze swoimi paniami. Powodzenia w szkole! I pamiętajcie o przedszkolu!
więcej

Olimpiada sportowa

W czerwcu odbyła się Przedszkolna Olimpiada Sportowa. Dzieci współzawodniczyły z kolegami z innych grup w wielu konkurencjach. I tak ścigali się ze sobą: grupa I i II, grupa III i VI oraz grupa IV i V. Po zakończeniu rywalizacji wszyscy uścisnęli sobie ręce, otrzymali pamiątkowe dyplomy a "Maluszki" relaksowały się ozdabiając ulice w okolicach przedszkola. 
więcej

Festyn Rodzinny 2011

Z okazji Dnia Mamy, Dziecka i Taty w przedszkolu odbył się Festyn Rodzinny. Tym razem poprowadzili go Jaskiniowcy, którzy wspaniale zachęcili wszystkich do zabawy. Podczas imprezy nastąpiło również rozstrzygnięcie konkursu "Czapka - Znajdka dla Małego Kajtka".
Właściciele czapek, które spełniały wymogi konkursu oraz zaskakiwały pomysłowością, otrzymali nagrody i wyróżnienia.
więcej

Dzień Mamy i Taty

Maj to miesiąc wszystkich MAM :-). Przedszkolaki dobrze o tym wiedzą i dlatego cały miesiąc pracowicie przygotowywały przedstawienia i prezenty dla rodziców. Zaprezentowały wiersze, piosenki i tańce oraz przedstawienie pt. "Czerwony Kapturek".
więcej

Rodzice - aktorami

W ramach podsumowania zajęć z zakresu bezpieczeństwa, kilkoro rodziców naszych przedszkolaków zgodziło się zamienić na jeden dzień w prawdziwych aktorów. Odegrali oni scenki dotyczące rozmów z obcymi, bezpiecznej jazdy samochodem, kontaktów z niebezpiecznym psem oraz pokazali co zrobić w przypadku zgubienia się. Zabawa w teatr wyszła im WSPANIALE! Kto wie, może zechcą zamienić pracę na teatralna scenę! W imieniu wszystkich dzieci serdecznie dziękujemy za pouczające przedstawienie!
więcej

Bezpieczne wakacje

W ramach akcji "Maj miesiącem bezpieczeństwa" odwiedziła dzieci pani policjantka. Podczas wizyty przekazała przedszkolakom najważniejsze zasady bezpiecznego zachowania się podczas wakacji.
więcej