Galeria

2011/2012

Przedstawienie pt. "Czerwony Kapturek" - 29.11.11

29 listopada staliśmy się widownią dla trzecioklasistów z pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 29, którzy wystąpili dla nas z przedstawieniem teatralnym pt. "Czerwony Kapturek". Młodzi aktorzy wspaniale spisali się w swoich rolach, mieli piękne przebrania, a co najważniejsze - udowodnili nam, że teatr to znakomita zabawa. Dzię-ku-je-my!
więcej

Występ iluzjonisty - 28.11.11

28 listopada przybył do nas iluzjonista z całym arsenałem budzących zachwyt sztuczek magicznych. "Pan czarodziej" sprawiał, że przedmioty pojawiały się i znikały, zadziwiając nasze dzieci, co widać na ich skupionych twarzach. Ochotnicy mieli okazję sami wypróbować swój potencjał magiczny - oklaskom nie było końca!
więcej

Święto Pluszowego Misia - 25.11.11

25 listopada obchodziliśmy (wraz z całym światem) Dzień Pluszowego Misia. W naszym przypadku dzień przerodził się w cały tydzień autentycznego misiowego szaleństwa - Puchatki, Uszatkopodobne i inni krewniacy zawojowali każdy możliwy zakątek przedszkola. Przyjechali goście z całego świata - chińskie pandy i australijskie koale, oczywiście pluszowe. Inwencja twórcza dzieci zaowocowała urokliwymi pracami plastycznymi w każdej grupie. Zajęcia zdominowały misie z bajek w postaci książkowej oraz animowanej. Nie zabrakło też podstawowych wiadomości o misiach z krwi i kości, czyli o wyglądzie i życiu niedźwiedzia brunatnego. Przede wszystkim jednak nasze przedszkolaki miały pluszowe towarzystwo, z którym wspaniale się tańczy i do którego wręcz należy się przytulać, bo... po to są misie :-).
więcej

Koncert Jesienny - 27.10.11

27 października odbył się Koncert Jesienny 2011, przy okazji którego prezentowały się dzieci starsze, wystrojone adekwatnie do tematyki i repretuaru. Mogliście Państwo usłyszeć znane Wam skądinąd utwory, takie, jak "Ogórek". Dzieci wystąpiły również z piosenką pt. "Jarzynowy wóz" oraz grały na instrumentach "pod batutą" p. Pauliny Zalewskiej. Wspólne radości nie skończyły się na ostatniej nucie, albowiem po występach Rodzice mieli okazję współtworzyć wraz z pociechami kompozycje, dekoracje (co w duszy grało) z wszelkiego rodzaju darów jesieni. Podziękowania i gratulacje dla wszystkich, którzy wzięli udział w naszej zabawie!
więcej

Pasowanie Przedszkolaka - 25.10.11

25 października mieliśmy przyjemność gościć Państwa na uroczystym pasowaniu dzieci z grupy I i II na przedszkolaka. Oprócz ceremonii odbył się koncert, przy okazji którego po raz pierwszy przed publicznością zaprezentować się mogły nasze maluszki. Dzieci z grupy II wystąpiły jako pierwsze z piosenką pt. "Zbieramy grzyby". W drugiej kolejności prezentacji dokonały dzieci z grupy I z piosenką pt. "Jarzynowy wóz". Ostatnim punktem uroczystości był występ dzieci starszych, które powitały w przedszkolu nowych kolegów i koleżanki w przecudnych strojach jesiennych, z piosenką i wierszem na ustach. Serdecznie dziękujemy za wysoką frekwencję :-).
więcej

Filharmonia Pomysłów: Jego Szerokość Brzuchowiec - 07.10.11

7 października odbył się koncert "Filharmonii pomysłów" pod prześmiesznym tytułem: "Jego Szerokość Brzuchowiec". Przedszkolaki miały okazję zapoznać się z wyglądem instrumentów dętych blaszanych i wysłuchać dźwięków wygrywanych na trąbce, waltorni, puzonie oraz tubie, będącej głównym bohaterem programu. Nie zabrakło też zagadek i przemiłej gąsienicy Reni.
więcej

Filharmonia Pomysłów: Wielkie Otwarcie Dziwnodźwiękowarium - 16.09.11

16 września, na pierwszym tegorocznym koncercie Filharmonii Pomysłów dzieci spotkały Pana Kompozytora, który poszukiwał swojego natchnienia przy wsparciu detektywów z agencji Niuchacz. Dzieci, podążając za wskazówkami, dopomogły Kompozytorowi odnaleźć jego Muzę - Natchniuzę, którą okazała się być gąsienica Renia. W ramach podziękowania Kompozytor obdarował dzieci piosenką o Dziwnodźwiękowarium.
więcej
2010/2011

Z wizytą w ZOO

13 czerwca dzieci ze wszystkich grup pojechały na wycieczkę do Nowego ZOO. Najpierw razem odwiedziły słoniarnię a następnie każda grupa własnym tempem i według własnych zainteresowań zoologicznych :-) pomaszerowała do tygrysów, motyli, żyraf, nosorożców, zebr, nietoperzy wampirów oraz małp i wielbłądów. Pogoda i humory oczywiście dopisały :-) a dzieci okazały się znakomitymi "spacerowiczami".
więcej

Żegnaj Przedszkole

3 i 10 czerwca grupy V i IV uroczyście pożegnały przedszkole. Odtańczyły Poloneza, przedstawiły wiele piosenek i wierszy, dostały pamiątkowe dyplomy i upominki oraz pożegnały się ze swoimi paniami. Powodzenia w szkole! I pamiętajcie o przedszkolu!
więcej

Olimpiada sportowa

W czerwcu odbyła się Przedszkolna Olimpiada Sportowa. Dzieci współzawodniczyły z kolegami z innych grup w wielu konkurencjach. I tak ścigali się ze sobą: grupa I i II, grupa III i VI oraz grupa IV i V. Po zakończeniu rywalizacji wszyscy uścisnęli sobie ręce, otrzymali pamiątkowe dyplomy a "Maluszki" relaksowały się ozdabiając ulice w okolicach przedszkola. 
więcej