Galeria

2010/2011

Festyn Rodzinny 2011

Z okazji Dnia Mamy, Dziecka i Taty w przedszkolu odbył się Festyn Rodzinny. Tym razem poprowadzili go Jaskiniowcy, którzy wspaniale zachęcili wszystkich do zabawy. Podczas imprezy nastąpiło również rozstrzygnięcie konkursu "Czapka - Znajdka dla Małego Kajtka".
Właściciele czapek, które spełniały wymogi konkursu oraz zaskakiwały pomysłowością, otrzymali nagrody i wyróżnienia.
więcej

Dzień Mamy i Taty

Maj to miesiąc wszystkich MAM :-). Przedszkolaki dobrze o tym wiedzą i dlatego cały miesiąc pracowicie przygotowywały przedstawienia i prezenty dla rodziców. Zaprezentowały wiersze, piosenki i tańce oraz przedstawienie pt. "Czerwony Kapturek".
więcej

Rodzice - aktorami

W ramach podsumowania zajęć z zakresu bezpieczeństwa, kilkoro rodziców naszych przedszkolaków zgodziło się zamienić na jeden dzień w prawdziwych aktorów. Odegrali oni scenki dotyczące rozmów z obcymi, bezpiecznej jazdy samochodem, kontaktów z niebezpiecznym psem oraz pokazali co zrobić w przypadku zgubienia się. Zabawa w teatr wyszła im WSPANIALE! Kto wie, może zechcą zamienić pracę na teatralna scenę! W imieniu wszystkich dzieci serdecznie dziękujemy za pouczające przedstawienie!
więcej

Bezpieczne wakacje

W ramach akcji "Maj miesiącem bezpieczeństwa" odwiedziła dzieci pani policjantka. Podczas wizyty przekazała przedszkolakom najważniejsze zasady bezpiecznego zachowania się podczas wakacji.
więcej

WOPR

W środę, 18 maja przyjechali z wizytą Ratownicy WOPR-u. Bardzo ciekawie opowiadali o swojej pracy, także tej, w której pomaga im pies - ratownik. Goście zaprezentowali sprzęt ratunkowy i pokazali sposoby udzielania pomocy. Dziękujemy za miłe odwiedziny!
więcej

Straż Miejska

W ramach projektu edukacyjnego - "Maj miesiącem bezpieczeństwa" odwiedzili nas przedstawiciele Straży Miejskiej Miasta Poznania.
Strażnicy opowiedzieli przedszkolakom o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach oraz przedstawili zasady racjonalnego zachowania się w obliczu różnych zagrożeń.
więcej

Teatrzyk kukiełkowy

W piątek, 6 maja dzieci wzięły udział w przedstawieniu pt. "Wlazł kotek na płotek". Zaprezentowana bajka była bardzo pouczająca a aktorzy grali za pomocą pacynek, co bardzo spodobało się najmłodszym przedszkolakom.
więcej

Wycieczka

W kwietniu Rada Rodziców zaprosiła dzieci ze wszystkich grup na wycieczkę do miejscowości Potasze. Przedszkolaki gościły w "Traperskiej osadzie". Wyjazd obfitował w atrakcje. Dzieci szukały prezentów od Zajączka, kolorowały pisanki, karmiły konie i strusie, jadły pyszne kiełbaski i placek, bawiły się z psami oraz brały udział w zabawach sportowych.
więcej

Powitanie wiosny

W poniedziałek, 21 marca czyli oczywiście w pierwszy dzień wiosny, przedszkolaki ze wszystkich grup wzięły udział we "Wiosennym Korowodzie". Impreza odbyła się na boisku w pobliskiej szkole podstawowej. Dzieci z przedszkola i szkoły przemaszerowały przez osiedle, a następnie wzięły udział w festiwalu piosenki wiosennej. Podczas spaceru dzieci dumnie nosiły czapki i kapelusze ozdobione przez swoich rodziców! Trzeba przyznać, że dziecięce nakrycia głowy przypominały w tym dniu prawdziwe dzieła sztuki :-).
więcej

"Jaś i Małgosia"

10 marca odwiedził dzieci teatrzyk kukiełkowy. Aktorzy przedstawili baśń pt. "Jaś i Małgosia". Oprócz pięknej bajki i dobrej zabawy spektakl był okazją do utrwalenia ważnej zasady: "Nie rozmawiaj z nieznajomymi" i "Nie przyjmuj prezentów i słodyczy od obcych".
więcej