Galeria

2010/2011

WOPR

W środę, 18 maja przyjechali z wizytą Ratownicy WOPR-u. Bardzo ciekawie opowiadali o swojej pracy, także tej, w której pomaga im pies - ratownik. Goście zaprezentowali sprzęt ratunkowy i pokazali sposoby udzielania pomocy. Dziękujemy za miłe odwiedziny!
więcej

Straż Miejska

W ramach projektu edukacyjnego - "Maj miesiącem bezpieczeństwa" odwiedzili nas przedstawiciele Straży Miejskiej Miasta Poznania.
Strażnicy opowiedzieli przedszkolakom o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach oraz przedstawili zasady racjonalnego zachowania się w obliczu różnych zagrożeń.
więcej

Teatrzyk kukiełkowy

W piątek, 6 maja dzieci wzięły udział w przedstawieniu pt. "Wlazł kotek na płotek". Zaprezentowana bajka była bardzo pouczająca a aktorzy grali za pomocą pacynek, co bardzo spodobało się najmłodszym przedszkolakom.
więcej

Wycieczka

W kwietniu Rada Rodziców zaprosiła dzieci ze wszystkich grup na wycieczkę do miejscowości Potasze. Przedszkolaki gościły w "Traperskiej osadzie". Wyjazd obfitował w atrakcje. Dzieci szukały prezentów od Zajączka, kolorowały pisanki, karmiły konie i strusie, jadły pyszne kiełbaski i placek, bawiły się z psami oraz brały udział w zabawach sportowych.
więcej

Powitanie wiosny

W poniedziałek, 21 marca czyli oczywiście w pierwszy dzień wiosny, przedszkolaki ze wszystkich grup wzięły udział we "Wiosennym Korowodzie". Impreza odbyła się na boisku w pobliskiej szkole podstawowej. Dzieci z przedszkola i szkoły przemaszerowały przez osiedle, a następnie wzięły udział w festiwalu piosenki wiosennej. Podczas spaceru dzieci dumnie nosiły czapki i kapelusze ozdobione przez swoich rodziców! Trzeba przyznać, że dziecięce nakrycia głowy przypominały w tym dniu prawdziwe dzieła sztuki :-).
więcej

"Jaś i Małgosia"

10 marca odwiedził dzieci teatrzyk kukiełkowy. Aktorzy przedstawili baśń pt. "Jaś i Małgosia". Oprócz pięknej bajki i dobrej zabawy spektakl był okazją do utrwalenia ważnej zasady: "Nie rozmawiaj z nieznajomymi" i "Nie przyjmuj prezentów i słodyczy od obcych".
więcej

"Dzień Dziewczynki"

8 marca, w związku z Dniem Kobiet w przedszkolu na dziewczynki czekały niespodzianki. Chłopcy już od rana samodzielnie wykonywali dla koleżanek kolorowe laurki... bardzo się napracowali. Dziewczynki w tym czasie miały oczywiście wolne ;-). Chłopcy zaśpiewali też dziewczynom "100 lat" i wręczyli prezenty - laurki oraz kwiaty i czekoladki zakupione przez Radę Rodziców. Czekoladek nie zabrakło także dla chłopców, więc mogliśmy wspólnie świętować.
więcej

Flamenco

W piątek, 25 lutego dzieci wzięły udział w przedstawieniu "Zielonej Nutki". Tym razem tematem przewodnim był "Taniec Flamenco".
Przedszkolaki zapoznały się z muzyka taneczną, krokami flamenco oraz charakterystycznym strojem do tańca.
więcej

Wycieczka na Stary Rynek

23 lutego dzieci z najstarszych grup pojechały na Stary Rynek oraz zwiedzały "Makietę Starego Poznania". Przedszkolaki miały także okazję podziwiać "Poznańskie Koziołki", a z okien autobusu widziały najważniejsze zabytki. Wycieczka zbiegła się czasowo z cyklem zajęć dydaktycznych na temat naszego miasta.
więcej

Sportowa Zima!

W poniedziałek, 21 lutego dzieci ze wszystkich grup wzięły udział w zabawach sportowych. W ramach konkurencji pokonały tor przeszkód i poćwiczyły rzuty do celu. Chętni mogli także pojeździć na sankach. Nasze przedszkolaki wiedzą, że aby być zdrowym trzeba często korzystać ze świeżego powietrza... także w zimowe dni... a zatem hartujemy się na zdrowie!!!
więcej