Galeria

2010/2011

"Dzień Dziewczynki"

8 marca, w związku z Dniem Kobiet w przedszkolu na dziewczynki czekały niespodzianki. Chłopcy już od rana samodzielnie wykonywali dla koleżanek kolorowe laurki... bardzo się napracowali. Dziewczynki w tym czasie miały oczywiście wolne ;-). Chłopcy zaśpiewali też dziewczynom "100 lat" i wręczyli prezenty - laurki oraz kwiaty i czekoladki zakupione przez Radę Rodziców. Czekoladek nie zabrakło także dla chłopców, więc mogliśmy wspólnie świętować.
więcej

Flamenco

W piątek, 25 lutego dzieci wzięły udział w przedstawieniu "Zielonej Nutki". Tym razem tematem przewodnim był "Taniec Flamenco".
Przedszkolaki zapoznały się z muzyka taneczną, krokami flamenco oraz charakterystycznym strojem do tańca.
więcej

Wycieczka na Stary Rynek

23 lutego dzieci z najstarszych grup pojechały na Stary Rynek oraz zwiedzały "Makietę Starego Poznania". Przedszkolaki miały także okazję podziwiać "Poznańskie Koziołki", a z okien autobusu widziały najważniejsze zabytki. Wycieczka zbiegła się czasowo z cyklem zajęć dydaktycznych na temat naszego miasta.
więcej

Sportowa Zima!

W poniedziałek, 21 lutego dzieci ze wszystkich grup wzięły udział w zabawach sportowych. W ramach konkurencji pokonały tor przeszkód i poćwiczyły rzuty do celu. Chętni mogli także pojeździć na sankach. Nasze przedszkolaki wiedzą, że aby być zdrowym trzeba często korzystać ze świeżego powietrza... także w zimowe dni... a zatem hartujemy się na zdrowie!!!
więcej

Zimowe zabawy w ogrodzie

Nawet kiedy jest trochę zimno miło jest pobawić się na świeżym powietrzu, poskakać na śniegu i pojeździć na sankach :-). Nasze przedszkolaki nie boją się zimy i często wychodzą na krótkie zimowe spacery. Oto kilka zdjęć zrobionych podczas śniegowych zabaw w ogrodzie.
więcej

Dla kochanych Babć i Dziadków

20 i 21 stycznia dzieci ze wszystkich grup zaprosiły Babcie i Dziadków na występy z okazji Ich święta. Tańczyły, śpiewały i recytowały piękne wiersze. Na zakończenie wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty i poczęstowały gości słodkościami. Na twarzach Babć i Dziadków było widać wzruszenie i dumę z samodzielnych wnuczków!
Kochane Babcie i Dziadkowie dziękujemy za wizytę w naszym przedszkolu!
więcej

Hej, kolęda! Kolęda!

20 grudnia, w poniedziałek odbyło się w przedszkolu wspólne kolędowanie dzieci i rodziców. Spotkanie z kolędą poprowadził zaproszony zespół. Śpiew kolęd wprowadził wszystkich w świąteczną atmosferę.
więcej

Przedszkolna Wigilia

 
więcej

Gwiazdorek i Śnieżynka

17 grudnia już od samego rana, przy bramie przedszkola witał dzieci Gwiazdor i jego pomocniczka Śnieżynka. 
Ze wszystkimi się witali i rozdawali cukierki. Dzieci bardzo się cieszyły i tylko największe łobuziaki troszkę się obawiały ;-).
Po śniadaniu Gwiazdor odwiedził dzieci jeszcze raz, tym razem z prezentami. Każda grupa zaśpiewała Gwiazdorkowi świąteczną piosenkę.
więcej

Świąteczny koncert

16 grudnia kolejny raz zawitała do nas "Zielona Nutka", tym razem w towarzystwie pianistki i wiolonczelisty. 
Razem zaprezentowali przedstawienie o tematyce świątecznej. Muzycy dali też koncert kolęd a na zakończenie odbył się konkurs na temat znajomości świątecznych pieśni.
więcej