Galeria

2010/2011

Zimowe zabawy w ogrodzie

Nawet kiedy jest trochę zimno miło jest pobawić się na świeżym powietrzu, poskakać na śniegu i pojeździć na sankach :-). Nasze przedszkolaki nie boją się zimy i często wychodzą na krótkie zimowe spacery. Oto kilka zdjęć zrobionych podczas śniegowych zabaw w ogrodzie.
więcej

Dla kochanych Babć i Dziadków

20 i 21 stycznia dzieci ze wszystkich grup zaprosiły Babcie i Dziadków na występy z okazji Ich święta. Tańczyły, śpiewały i recytowały piękne wiersze. Na zakończenie wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty i poczęstowały gości słodkościami. Na twarzach Babć i Dziadków było widać wzruszenie i dumę z samodzielnych wnuczków!
Kochane Babcie i Dziadkowie dziękujemy za wizytę w naszym przedszkolu!
więcej

Hej, kolęda! Kolęda!

20 grudnia, w poniedziałek odbyło się w przedszkolu wspólne kolędowanie dzieci i rodziców. Spotkanie z kolędą poprowadził zaproszony zespół. Śpiew kolęd wprowadził wszystkich w świąteczną atmosferę.
więcej

Przedszkolna Wigilia

 
więcej

Gwiazdorek i Śnieżynka

17 grudnia już od samego rana, przy bramie przedszkola witał dzieci Gwiazdor i jego pomocniczka Śnieżynka. 
Ze wszystkimi się witali i rozdawali cukierki. Dzieci bardzo się cieszyły i tylko największe łobuziaki troszkę się obawiały ;-).
Po śniadaniu Gwiazdor odwiedził dzieci jeszcze raz, tym razem z prezentami. Każda grupa zaśpiewała Gwiazdorkowi świąteczną piosenkę.
więcej

Świąteczny koncert

16 grudnia kolejny raz zawitała do nas "Zielona Nutka", tym razem w towarzystwie pianistki i wiolonczelisty. 
Razem zaprezentowali przedstawienie o tematyce świątecznej. Muzycy dali też koncert kolęd a na zakończenie odbył się konkurs na temat znajomości świątecznych pieśni.
więcej

Czarownice

W czwartek, 9 grudnia przyleciały do dzieci (oczywiście na miotłach) czarownice! Wszystkie bardzo wesołe i przyjaźnie nastawione! Zaprezentowały dzieciom piękne przedstawienie, zadały zagadki, rozdały słodycze i odfrunęły. Na szczęście "Jasie i Małgosie" byli bezpieczni bo to były dobre czarownice :-).
więcej

Mikołajki

W dzień Świętego Mikołaja wszystkim przedszkolakom było bardzo wesoło. Rano każda grupa znalazła w sali piękne mikołajkowe prezenty a po śniadaniu wszyscy poszli na przedstawienie teatralne. Przedstawienie odbyło się w Osiedlowym Domu Kultury i również było prezentem z okazji "Mikołajek". Po przedstawieniu spotkał się z dziećmi Święty Mikołaj i rozdał... kolejne prezenty!... 
Nasze przedszkolaki to mają dobrze!!!
 
więcej

Wizyta górnika

4 grudnia w dzień imienin patronki górników - Barbary, odwiedził dzieci pan górnik. Zaproszony gość bardzo ciekawie opowiadał o pracy pod ziemią i odpowiadał na wszystkie pytania dzieci.
więcej

Andrzejki

We wtorek, 30 listopada dzieci z grupy VI obchodziły "Andrzejki". Bawiły się w przepowiadanie przyszłości lejąc woski.
Po wyschnięciu skroplonego wosku każdy mógł opowiedzieć co sobie wywróżył. Zabawa była bardzo wesoła a dzieci kolejny raz udowodniły, że mają bardzo bogatą wyobraźnię :-).
 
więcej