Galeria

2010/2011

Czarownice

W czwartek, 9 grudnia przyleciały do dzieci (oczywiście na miotłach) czarownice! Wszystkie bardzo wesołe i przyjaźnie nastawione! Zaprezentowały dzieciom piękne przedstawienie, zadały zagadki, rozdały słodycze i odfrunęły. Na szczęście "Jasie i Małgosie" byli bezpieczni bo to były dobre czarownice :-).
więcej

Mikołajki

W dzień Świętego Mikołaja wszystkim przedszkolakom było bardzo wesoło. Rano każda grupa znalazła w sali piękne mikołajkowe prezenty a po śniadaniu wszyscy poszli na przedstawienie teatralne. Przedstawienie odbyło się w Osiedlowym Domu Kultury i również było prezentem z okazji "Mikołajek". Po przedstawieniu spotkał się z dziećmi Święty Mikołaj i rozdał... kolejne prezenty!... 
Nasze przedszkolaki to mają dobrze!!!
 
więcej

Wizyta górnika

4 grudnia w dzień imienin patronki górników - Barbary, odwiedził dzieci pan górnik. Zaproszony gość bardzo ciekawie opowiadał o pracy pod ziemią i odpowiadał na wszystkie pytania dzieci.
więcej

Andrzejki

We wtorek, 30 listopada dzieci z grupy VI obchodziły "Andrzejki". Bawiły się w przepowiadanie przyszłości lejąc woski.
Po wyschnięciu skroplonego wosku każdy mógł opowiedzieć co sobie wywróżył. Zabawa była bardzo wesoła a dzieci kolejny raz udowodniły, że mają bardzo bogatą wyobraźnię :-).
 
więcej

Bajki w przedszkolu

W piątek, 26 listopada dzieci z naszego przedszkola słuchały bajek czytanych przez zaproszonego gościa. Bajki były bardzo piękne a każda niosła za sobą pouczające przesłanie. 
Dodatkową atrakcją było przybycie bajkowego lwa, z którym wszyscy mogli się przywitać :-).
więcej

Koncert w przedszkolu

W czwartek, 25 listopada odbył się w przedszkolu koncert połączony z pokazem tańców. Muzyk grał dla dzieci na harfie a tancerki ze szkoły baletowej prezentowały kroki najbardziej znanych tańców z całego świata. Zarówno do tańca jak i gry zaangażowano nasze przedszkolaki... Świetnie się spisały!
więcej

"Dzień Pluszowego Misia"

25 listopada każde dziecko z grupy III przyszło do przedszkola ze swoim ulubionym pluszowym misiem. Tak jak wiele dzieci na całym świecie, wesołą zabawą uczciły Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. 
więcej

Koncert "Zielonej Nutki"

29 października odwiedziła dzieci Zielona Nutka i jej przyjaciele. Tematem koncertu była "Muzyka bajkowa". Dzieci miały okazję przekonać się jak ważna dla odbioru filmu jest dobrze dobrana muzyka. Pięknie przedstawił to, zaproszony przez Nutkę pan muzyk, grający na klarnecie. Przedszkolaki miały też okazję zatańczyć i zaśpiewać razem z aktorami :-).
więcej

Festyn Rycerski

17 września odbył się w naszym przedszkolu festyn rycerski. 
Impreza powiązana była z pasowaniem "Maluszków" z grup I i II na przedszkolaki. Festyn rozpoczął się w ogrodzie przedszkolnym, krótkim przedstawieniem przygotowanym przez aktorów - rycerzy. Niestety pogoda spłatała nam figla i wkrótce musieliśmy uciekać przed deszczem do budynku przedszkola. Pasowanie na przedszkolaka oraz gry i zabawy zorganizowane przez prowadzących festyn "wojaków" odbyły się już w przedszkolu. W trakcie festynu każdy mógł także spróbować rycerskich przysmaków... bigosu oraz chleba ze smalcem.
więcej
2009/2010

Rok szkolny 2009/2010


więcej