Galeria

2018/2019

Wycieczka do Galerii Sztuki Arsenał - 11.10.18

       Kolejna wycieczka odbyła się 11 pażdziernika do Galrii Sztuki Arsenał dla dzieci ze starszych grup. Dzieci miały okazję uczestniczyć w ciekawych warsztatach przybliżających sztukę wielkich artystów. Uczestniczyły w wystawie i zajęciach z kategorii poznania barw i wpływu odpowiedniego światła na poszczególne barwy. Na koniec odbyły się warsztaty plastyczne dla wszystkich dzieci.
więcej

Sałatka owocowa na drugie śniadanie - 09.10.18

       Przeprowadzony w zeszłym roku szkolnym w naszym przedszkolu program "Zdrowo się odżywiam, jem owoce i warzywa" przyniósł świetne rezultaty z zakresu promocji zdrowego żywienia, zwiększenia ilości zjadanych przez dzieci warzyw i owoców oraz umiejętności samodzielnego przygotowywania posiłków. Stąd i w tym roku powrócimy kilka razy do tej tradycji.
       Na początek słodka i lubiana przez dzieci sałatka owocowa, którą dzieci przygotowywały samodzielnie, według przepisu na drugie śniadanie .
       Zachecamy do obejrzenia zdjęć :)
      
więcej

Początek jesieni - zajęcia prowadzone metodą Porannego Kręgu - 21.09.18

       Początek jesieni rozpoczął się w naszym przedszkolu zajęciami prowadzonymi metodą Porannego Kręgu. Każda z grup miała możliwość poznać tę niezwykle barwną porę roku za pomocą wszystkich zmysłów!
       Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej z zajęć we wszystkich grupach.
więcej

Wycieczka do Kids Farm w Przecławiu - 20.09.18

       Pierszą wycieczką nowego roku szkolnego, był wyjazd chętnych dzieci ze starszych grup, na wykopki do Kids Farm w Przecławiu.
       Dzieci miały okazję przyjrzeć się bliżej urokom wiejskiego życia. Począwszy od poznania żyjących tam zwierząt oraz sposobów pracy z nimi w gospodarstwie (krowa-Milka, konie, kozy, owce, świnie, kury a także nieco bardziej egzotycznych, takich jak żółw wodny, rybki - które dzieci mogły nakarmić oraz wiele gatunków ptaków egzotycznych) a skończywszy na wyjeździe traktorem w pole na tzw. wykopki :) Dzieci nie szczędziły sił w zbieraniu ziemniaczków, które ostatecznie zabrały ze sobą do domu ;)
więcej
2017/2018

Festyn z okazji Dnia Dziecka - 30.05.18

       Tegoroczny festyn z okazji Dnia Dziecka, odbył się w Przedszkolu nr 131. Dzieci miały aż 2 i pół godziny na fantastyczną zabawę na najróżniejszych dmuchańcach, animacje na scenie - czyli najróniejsze zabawy i tańce oraz prace plastyczne. Ponadto przedszkolaki miały okazję spotkać się z policjantami, strażą pożarną i wojskiem a przy okazji bliżej zapoznać sie ze specyfiką ich pracy, m.in. wsiąść do radiowozu i wozu strażackiego lub przymierzyć strój wojskowy :) Oczywiście nie mogło zabraknąć długo wyczekiwanych przez dzieci lodów!
       Pogoda dopisała i wszyscy zmęczeni i szczęśliwi powróciliśmy do naszegi przedszkola na obiad :)
więcej

Obiadowa sałatka z wyhodowanych warzyw - 29.05.18

       Na zakończenie projektu edukacyjnego "Zdrowo się odżywiam, jem owoce i warzywa" przygotowaliśmy sałatkę z samodzielnie wyhodowanych przez dzieci warzyw.
       Ponad miesiąc temu przedszkolaki zasadziły sałatę, rzodkiewkę i koperek, z których po odpowiednim przygotowaniu powstała pyszna obiadowa sałatka. Dzieci miały za zadanie zetrzeć na tarce rzodkiewkę, posiekać koperek i poszarpać sałatę na mniejsze części. Ponadto podczas wyciąania warzyw z ziemi mięliśmy okazję bliżej przyjrzeć się korzeniom wyhodowanych roślin.
       I tak wszyscy z pełnymi brzuszkami mogliśmy zakończyć nasz pyszny i zdrowy projekt :)

więcej

Wycieczka do Ogrodu Botanicznego - 28.05.18

       Pod koniec maja odbyła się jedna z ostatnich przewidzianych na ten rok szkolny wyjazdowych wycieczek, do Ogrodu Botanicznego.
       Dzieci miały przewidziane zajęcia w Ogrodzie, na które składały się warsztaty i zajęcia terenowe pt. " Z konewką i grabkami - zostań Małym Ogrodnikiem". Niestety z powodu korków i znacznego przez to opóźnienia w przyjeździe autobusu, dzieci nie miały okazji uczestniczyć w warsztatach sadzenia roślin :(
Na szczęście nie ominął nas spacer po Ogrodzie i możliwość obserwowania ogrodników podczas swojej codziennej pracy :)

więcej

Wycieczka do Palmiarni - 11.05.18

       Mając na uwadze program roczny naszego przedszkola "Niezwykły świat roślin", oczywiście nie mogła nas ominąć wycieczka do Palmiarni :)
       Dzieci miały okazję przejść szlakiem poprzez różne klimaty i obejrzeć na własne oczy charakterystyczną dla nich roślinność. Ponadto nieocenioną okazała się wycieczka do pomieszczenia z fauną i florą podwodną, która cieszyła się dużym zainteresowaniem u dzieci. Dodatkową atrakcją były również papugi i ciekawostki z nimi związane, opowiedziane przez hodowców.
więcej

Deser owocowy - 09.05.18

       W ramach projektu edukacyjnego "Zdrowo się odżywiam, jem owoce i warzywa"  9 maja dzieci miały okazję wykonać deser owocowy. Po raz kolejny każdy mógł spróbować swoich sił w blendowaniu, tym razem brzoskwiń :)
       Finalnie wszystkie dzieci do pusta opróżniły wszystkie pojemniczki z własnoręcznie przygotowanym deserem.

więcej

Bułki z pastą jajeczną - 11.04.18

       Tym razem w ramach projektu eukacyjnego "Zdrowo się odżywiam, jem owoce i warzywa", dzieci przygotowywały na drugie śniadanie 11 kwietnia pastę jajeczną na bułki.
       Zadaniem dzieci było obranie ugotowanych na twardo jajek, a następnie ich dokładne rozduszenie widelcem. Pracy było nie mało :) Później już tylko dodanie jogurtu z majonezem oraz poszatkowaną rzodkiewką ze szczypiorkiem oraz doprawienie pasty i posmarowanie nią bułek. Było bardzo pysznie ;)
więcej