Galeria

2017/2018

Wycieczka do Ogrodu Botanicznego - 28.05.18

       Pod koniec maja odbyła się jedna z ostatnich przewidzianych na ten rok szkolny wyjazdowych wycieczek, do Ogrodu Botanicznego.
       Dzieci miały przewidziane zajęcia w Ogrodzie, na które składały się warsztaty i zajęcia terenowe pt. " Z konewką i grabkami - zostań Małym Ogrodnikiem". Niestety z powodu korków i znacznego przez to opóźnienia w przyjeździe autobusu, dzieci nie miały okazji uczestniczyć w warsztatach sadzenia roślin :(
Na szczęście nie ominął nas spacer po Ogrodzie i możliwość obserwowania ogrodników podczas swojej codziennej pracy :)

więcej

Wycieczka do Palmiarni - 11.05.18

       Mając na uwadze program roczny naszego przedszkola "Niezwykły świat roślin", oczywiście nie mogła nas ominąć wycieczka do Palmiarni :)
       Dzieci miały okazję przejść szlakiem poprzez różne klimaty i obejrzeć na własne oczy charakterystyczną dla nich roślinność. Ponadto nieocenioną okazała się wycieczka do pomieszczenia z fauną i florą podwodną, która cieszyła się dużym zainteresowaniem u dzieci. Dodatkową atrakcją były również papugi i ciekawostki z nimi związane, opowiedziane przez hodowców.
więcej

Deser owocowy - 09.05.18

       W ramach projektu edukacyjnego "Zdrowo się odżywiam, jem owoce i warzywa"  9 maja dzieci miały okazję wykonać deser owocowy. Po raz kolejny każdy mógł spróbować swoich sił w blendowaniu, tym razem brzoskwiń :)
       Finalnie wszystkie dzieci do pusta opróżniły wszystkie pojemniczki z własnoręcznie przygotowanym deserem.

więcej

Bułki z pastą jajeczną - 11.04.18

       Tym razem w ramach projektu eukacyjnego "Zdrowo się odżywiam, jem owoce i warzywa", dzieci przygotowywały na drugie śniadanie 11 kwietnia pastę jajeczną na bułki.
       Zadaniem dzieci było obranie ugotowanych na twardo jajek, a następnie ich dokładne rozduszenie widelcem. Pracy było nie mało :) Później już tylko dodanie jogurtu z majonezem oraz poszatkowaną rzodkiewką ze szczypiorkiem oraz doprawienie pasty i posmarowanie nią bułek. Było bardzo pysznie ;)
więcej

Wycieczka do Ogrodu Ekologicznego Gładysiakowie - 29.03.18

      Pod koniec marca miała miejsce wycieczka chętnych dzieci do Ogrodu Ekologicznego Gladysiakowie. Okazała się ona wspaniałym uwieńczeniem wszystkich zajęć związanych z przygotowaniami do świąt Wielkanocnych, przeprowadzanych w naszym przedszkolu :)
    Dzieci miały okazję  dowiedzieć się dlaczego na Wielkanoc prezenty przynosi właśnie Zajączek a następnie szukać w ogrodzie jego śladów. Oprócz zdobienia jaj odbyło się również upragnione przez dzieci spotkanie z Zajączkiem, które zakończyło się poszukiwaniem prezentów w ogrodzie :)
      Ponadto dzieci poznały na wycieczce tajemniczy świat jaj i kurczaczków oraz miały okazję dokarmiać króliczki.
      Wszyscy cali, zdrowi i uśmiechnięci powrócili do przedszkola na obiad! :)
więcej

Iluzjonista i Zajączek w przedszkolu - 28.03.18

      Jak co roku i tym razem święta Wielkanocne nie mogły obyć się bez wizyty Zajączka w naszym przedszkolu, który przyniósł każdemu dziecku wspaniałe prezenty! Dzieci zaśpiewały naszemu małemu przyjacielowi piosenki i wyrecytowały świąteczne wierszyki.
      Ponadto tym razem dzień ten ubarwiła wizyta Iluzjonisty, który pokazał dzieciom wspaniałe sztuczki, między innymi wyczarował z kuferka wielkanocnego króliczka ;)
       Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia :)
więcej

Kanapki z białym serkiem - 26.03.18

     Tym razem w ramach realizacji rocznego projektu edukacyjnego "Zdrowo się odżywiam, jem owoce i warzywa", dzieci przygotowały na drugie śniadanie kanapki z białym serkiem, szczypiorkiem, rzodkiewką i kiełkami brokułów :)
      Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej z tego wydarzenia!
więcej

Marchwianka, czyli obiadowa zupa krem - 09.03.18

      Tym razem w ramach realizacji projektu edukacyjnego "Zdrowo się odżywiam, jem owoce i warzywa", dzieci miały okazję przygotować na piątkowy obiad zupę krem z marchewki (tzw. marchwiankę). Przygotowanie odbyło się w kilku etapach: na początek dzieci miały za zadanie pokroić surowe warzywa potrzebne do zupy oraz wycisnąć sok z pomarańczy. Następnie całość trafiała do kuchni, w celu ugotowania. Osatecznie ugotowane warzywa trafiały po raz kolejny do grup, w których dzieci miały za zadanie zblenować zupę. Mniam!
więcej

Musical w języku angielskim - 06.03.18

      Tym razem wszystkie dzieci z naszego przedszkola miały okazję uczestniczyć w niecodziennym przedstawieniu musicalowym, wystawianym w języku angielskim! Oprócz wielu piosenek i tańców, wykonywanych razem z Żyrafą i Panną Złośnicą, dzieci miały okazję poznać wiele przydatnych zwrotów i słówek z języka angielskiego. Oby jak najwięcej tak pouczających występów :)
więcej

Dzień Naleśnika - 13.02.18

      Dzień Naleśnika to angielski odpowiednik Tłustego Czwartku, który obchodzony jest w przeddzień Środy Popielcowej, zatem w tym roku przypadł na 13 lutego. W przedszkolu świętowaliśmy go w ramach realizacji Rocznego Projektu Edukacyjnego "Zdrowo sie odżywiam, jem owoce i warzywa". Z tej okazji dzieci we wszystkich grupach przygotowywały na drugie śniadanie słodkie, naleśnikowe co-nieco :) Do przygotowania przez dzieci należały kremy bananowy oraz czekoladowy, które następnie każdy samodzielnie nakładał na swojego naleśnika.
     Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia. Dodatkowo kilka ujęć z zajęć plastycznych, przeprowadzonych z okazji Dnia Naleśnika w grupie IV.
więcej