Galeria

2017/2018

Wycieczka do Ogrodu Ekologicznego Gładysiakowie - 29.03.18

      Pod koniec marca miała miejsce wycieczka chętnych dzieci do Ogrodu Ekologicznego Gladysiakowie. Okazała się ona wspaniałym uwieńczeniem wszystkich zajęć związanych z przygotowaniami do świąt Wielkanocnych, przeprowadzanych w naszym przedszkolu :)
    Dzieci miały okazję  dowiedzieć się dlaczego na Wielkanoc prezenty przynosi właśnie Zajączek a następnie szukać w ogrodzie jego śladów. Oprócz zdobienia jaj odbyło się również upragnione przez dzieci spotkanie z Zajączkiem, które zakończyło się poszukiwaniem prezentów w ogrodzie :)
      Ponadto dzieci poznały na wycieczce tajemniczy świat jaj i kurczaczków oraz miały okazję dokarmiać króliczki.
      Wszyscy cali, zdrowi i uśmiechnięci powrócili do przedszkola na obiad! :)
więcej

Iluzjonista i Zajączek w przedszkolu - 28.03.18

      Jak co roku i tym razem święta Wielkanocne nie mogły obyć się bez wizyty Zajączka w naszym przedszkolu, który przyniósł każdemu dziecku wspaniałe prezenty! Dzieci zaśpiewały naszemu małemu przyjacielowi piosenki i wyrecytowały świąteczne wierszyki.
      Ponadto tym razem dzień ten ubarwiła wizyta Iluzjonisty, który pokazał dzieciom wspaniałe sztuczki, między innymi wyczarował z kuferka wielkanocnego króliczka ;)
       Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia :)
więcej

Kanapki z białym serkiem - 26.03.18

     Tym razem w ramach realizacji rocznego projektu edukacyjnego "Zdrowo się odżywiam, jem owoce i warzywa", dzieci przygotowały na drugie śniadanie kanapki z białym serkiem, szczypiorkiem, rzodkiewką i kiełkami brokułów :)
      Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej z tego wydarzenia!
więcej

Marchwianka, czyli obiadowa zupa krem - 09.03.18

      Tym razem w ramach realizacji projektu edukacyjnego "Zdrowo się odżywiam, jem owoce i warzywa", dzieci miały okazję przygotować na piątkowy obiad zupę krem z marchewki (tzw. marchwiankę). Przygotowanie odbyło się w kilku etapach: na początek dzieci miały za zadanie pokroić surowe warzywa potrzebne do zupy oraz wycisnąć sok z pomarańczy. Następnie całość trafiała do kuchni, w celu ugotowania. Osatecznie ugotowane warzywa trafiały po raz kolejny do grup, w których dzieci miały za zadanie zblenować zupę. Mniam!
więcej

Musical w języku angielskim - 06.03.18

      Tym razem wszystkie dzieci z naszego przedszkola miały okazję uczestniczyć w niecodziennym przedstawieniu musicalowym, wystawianym w języku angielskim! Oprócz wielu piosenek i tańców, wykonywanych razem z Żyrafą i Panną Złośnicą, dzieci miały okazję poznać wiele przydatnych zwrotów i słówek z języka angielskiego. Oby jak najwięcej tak pouczających występów :)
więcej

Dzień Naleśnika - 13.02.18

      Dzień Naleśnika to angielski odpowiednik Tłustego Czwartku, który obchodzony jest w przeddzień Środy Popielcowej, zatem w tym roku przypadł na 13 lutego. W przedszkolu świętowaliśmy go w ramach realizacji Rocznego Projektu Edukacyjnego "Zdrowo sie odżywiam, jem owoce i warzywa". Z tej okazji dzieci we wszystkich grupach przygotowywały na drugie śniadanie słodkie, naleśnikowe co-nieco :) Do przygotowania przez dzieci należały kremy bananowy oraz czekoladowy, które następnie każdy samodzielnie nakładał na swojego naleśnika.
     Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia. Dodatkowo kilka ujęć z zajęć plastycznych, przeprowadzonych z okazji Dnia Naleśnika w grupie IV.
więcej

Wycieczka do kina Apollo na przedstawienie teatralne pt. "Przydasie" - 02.02.18

       Na początku lutego odbył się wyjazd do kina Apollo, na przedstawienie teatralne pt. "Przydasie". W wycieczce wzięły udział chętne dzieci ze starszych grup. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji w formie zdjęć z owego wyjazdu :)
więcej

Balik karnawałowy - 30.01.18

   Tegoroczną zabawę karnawałową poprowadził nam objazdowy Teatr Pomarańczowy Cylinder z Torunia. Na "Balu Podróżników" - takie hasło przewodziło imprezie - "wodzirejowali" dwaj charyzmatyczni aktorzy, którzy wcielili się w role obieżyświatów Indiany Pląsa i Tonego Szalika. Dzieciaki, prócz pląsów swobodnych, korowodów i tańców pod dyktando wzięły udział w szeregu konkurencji, będących kombinacją dyscyplin sportowych i ciekawych opowieści, rozwijających wyobraźnię i dających masę frajdy!
więcej

Kolędowanie - 16-18.01.18

     Dziękujemy Państwu za skorzystanie z zaproszenia na kolędowanie w Przedszkolu! Z pewnością największą przyjemnością sprawiło Państwu oglądanie Waszych pociech podczas występów, a w gruncie rzeczy prób generalnych do zbliżających się uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. Miło było wspólnie pośpiewać, odrobinę zanurzyć się jeszcze w nastroju minionych Świąt. Ta odrobina wystarczy - zima, jakkolwiek urocza, niech ustąpi wiośnie - na myśl o niej buzia sama się śmieje!
więcej

Wesołe kanapki, warsztaty naukowe, teatrzyk - 11-16.01.18

     Z nadzieją, iż skok w Nowy Rok wiązać się będzie z samymi przyjemnościami, czego oczywiście Państwu życzymy, prezentujemy porcję zdjęć z przedszkolnej codzienności. W pierwszej kolejności, ponownie "Zdrowo się odżywiam - jem owoce i warzywa", czyli udział dzieci w przygotowywaniu posiłków w ramach projektu edukacyjnego. Tym razem były to kanapki z masłem, żółtym serem i samodzielnie skrojonym ogórkiem/papryką w aranżacji wedle dziecięcego uznania (plus keczup). Druga sprawa - warsztaty naukowe, podczas których dzieci wytrącały przy pomocy detergentów (dezintegrują błony komórkowe) DNA z banana. Szaleństwo! :-) Prezentujemy też kilka ujęć z teatrzyku pt. "Zima i Bałwanek Franek". Miłego oglądania!
więcej