Galeria

2017/2018

Wycieczka do kina Apollo na przedstawienie teatralne pt. "Przydasie" - 02.02.18

       Na początku lutego odbył się wyjazd do kina Apollo, na przedstawienie teatralne pt. "Przydasie". W wycieczce wzięły udział chętne dzieci ze starszych grup. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji w formie zdjęć z owego wyjazdu :)
więcej

Balik karnawałowy - 30.01.18

   Tegoroczną zabawę karnawałową poprowadził nam objazdowy Teatr Pomarańczowy Cylinder z Torunia. Na "Balu Podróżników" - takie hasło przewodziło imprezie - "wodzirejowali" dwaj charyzmatyczni aktorzy, którzy wcielili się w role obieżyświatów Indiany Pląsa i Tonego Szalika. Dzieciaki, prócz pląsów swobodnych, korowodów i tańców pod dyktando wzięły udział w szeregu konkurencji, będących kombinacją dyscyplin sportowych i ciekawych opowieści, rozwijających wyobraźnię i dających masę frajdy!
więcej

Kolędowanie - 16-18.01.18

     Dziękujemy Państwu za skorzystanie z zaproszenia na kolędowanie w Przedszkolu! Z pewnością największą przyjemnością sprawiło Państwu oglądanie Waszych pociech podczas występów, a w gruncie rzeczy prób generalnych do zbliżających się uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. Miło było wspólnie pośpiewać, odrobinę zanurzyć się jeszcze w nastroju minionych Świąt. Ta odrobina wystarczy - zima, jakkolwiek urocza, niech ustąpi wiośnie - na myśl o niej buzia sama się śmieje!
więcej

Wesołe kanapki, warsztaty naukowe, teatrzyk - 11-16.01.18

     Z nadzieją, iż skok w Nowy Rok wiązać się będzie z samymi przyjemnościami, czego oczywiście Państwu życzymy, prezentujemy porcję zdjęć z przedszkolnej codzienności. W pierwszej kolejności, ponownie "Zdrowo się odżywiam - jem owoce i warzywa", czyli udział dzieci w przygotowywaniu posiłków w ramach projektu edukacyjnego. Tym razem były to kanapki z masłem, żółtym serem i samodzielnie skrojonym ogórkiem/papryką w aranżacji wedle dziecięcego uznania (plus keczup). Druga sprawa - warsztaty naukowe, podczas których dzieci wytrącały przy pomocy detergentów (dezintegrują błony komórkowe) DNA z banana. Szaleństwo! :-) Prezentujemy też kilka ujęć z teatrzyku pt. "Zima i Bałwanek Franek". Miłego oglądania!
więcej

Wigilia i Gwiazdor - 20.12.17

     Czas wigilijny w naszym Przedszkolu rozpoczyna się wizytą Gwiazdora i Śnieżynki, którzy od samego rana witają dzieci i rodziców dźwiękiem dzwonka oraz słodkim upominkiem na dobry początek dnia. Wszystkie przedszkolaki dzielą się opłatkiem i celebrują posiłki, pojawiające się tradycyjnie na polskich stołach podczas Wigilii - nie zabrakło barszczu, pierogów z kapustą i grzybami, ryby, makowca, czy piernika. W tym roku dodatkową atrakcją był spektakl Teatru Pomarańczowy Cylinder pt. "Pierwsza Gwiazdka", którego fabuła opierała się na próbie zrujnowania Gwiazdki przez złośliwego Zająca. Próba na szczęście została udaremniona i dzieciaki dostały to, o czym marzyły, a nie podarte rajstopy, czy dziurawe kalosze ;-). Hurra! Rzecz jak Słońce jasna Gwiazdor odwiedził nasze przedszkolaki nie tylko rano, ale i po południu, i zgodnie z podejściem indywidualnym obdarował każdego osobiście świetnym zestawem klocków (brawo!).

My również życzymy Państwu Wesołych Świąt Bożego Narodzenia - czasu na bliskość, żeby każdemu było po drodze do miłości. Niech Nowy Rok 2018 obfituje w dni dobre, spokojne, sprzyjające i takich samych ludzi - Zespół P127.
więcej

Powitanie Zimy metodą "Porannego kręgu" - 18.12.17

     Pierwsze spotkanie z metodą "Porannego kręgu" miało miejsce podczas zajęć otwartych dla rodziców z dziećmi we wrześniu, kontynuowane w ramach powitania Jesieni w każdej grupie przedszkolnej. Symboliczne "otwieranie" zimowej pory roku odbyło się 18 grudnia i, co widać na załączonych obrazkach, przebiegało na różne sposoby, aczkolwiek były elementy wspólne, zgodne z wytycznymi metody. Mowa o zimowym kolorze (biały, niebieski - dla zmysłu wzroku), zimowym zapachu (mięta), dotyku (woda w różnych stanach skupienia), zimowym dźwięku (dzwoneczki - dla zmysłu słuchu) oraz smaku (również mięta w dowolnej formie - cukierków, czekoladek, herbaty, soku etc.). Możliwość polisensorycznego poznania jest zawsze wyjątkowo przeżywana przez dzieci, co wpływa na lepsze zapamiętywanie informacji. Ponadto w ciągu tego tygodnia dzieci dekorowały przedszkole samodzielnie wykonanymi łańcuchami i ozdobami choinkowymi, dzięki czemu rozwijały się manualnie i współuczestniczyły w tworzeniu klimatu Bożego Narodzenia.
więcej

Surówka z kiszonej kapusty - 11.12.17

     Zadaniem dzieci podczas przygotowywania surówki na bazie kiszonej kapusty było przede wszystkim szatkowanie (kapuchy) i tarcie (marchwi, jabłek). "Zdrowo się odżywiam - jem owoce i warzywa" to również poznawanie przypraw - przedszkolaki, z adekwatną pomocą w zależności od wieku, doprawiają przygotowane potrawy solą (z umiarem), pieprzem, cukrem, olejem itp. Samodzielnie lub z wsparciem nauczycieli mieszają składniki, nakładają własną porcję, a przede wszystkim odczuwają satysfakcję z pracy, która w gruncie rzeczy nie może się nie udać (już nasza w tym głowa) :-).
więcej

Wycieczka do "Michałka" - 7.12.17

     Tradycyjnie od lat paru nasze przeszkolaki odbywają w ramach Mikołajek wycieczkę do Fabryku Śmiechu Michałek, gdzie spędzają średnio 1,5 godziny robiąc to, co dzieciaki lubią najbardziej - bawiąc się. Nie napiszemy "do utraty sił", bo na jakich bateriach śmigają latorośle wszystkim powszechnie wiadomo ;-). Gdyby ktoś wiedział, gdzie kupić takie dla dorosłych, to poproszę o namiar. Tak czy owak osprzęt w "Michałku" mają z górnej półki, toteż ciężko byłoby znaleźć jednego niezadowolonego. Małpi gaj, baseny z kulkami, zjeżdżalnie, dmuchańce, trampoliny, jeździki, domki, kuchenki i inne hocki-klocki dla naszych małych koneserów chaosu. Miłego oglądania!
więcej

Wafle tortowe przekładane masą - 30.11.17

     "Zdrowo się odżywiam - jem owoce i warzywa" to roczny projekt edukacyjny, za sprawą którego próbujemy przekonać dzieci, że można jeść smacznie i ze smakiem, a przygotowanie posiłków to niczego sobie przygoda. Taką przygodą było szykowanie słodkiego drugiego śniadania, ponieważ potrzeba bardzo dużo samozaparcia, żeby nie "zniknąć" choć ciut słodkości podczas procesu tworzenia ;-). Troszkę nagięliśmy tę zasadę to tu, to tam, ale wszystko było warto... stestowane w domu się nie sprawdza, bo zrobione wafle giną w ilościach hurtowych w połowie wykonania.
więcej

Zdjęcia zebrane - listopad 2017

  • 7.11 - Kilka ujęć z teatrzyku Pomarańczowy Cylinder pt. „Profesorek Wodorek i Superbohaterowie”.
  • 10.11 - Przedstawienie patriotyczne zerówkowiczów z grupy III (Wiśnie) z okazji Święta Niepodległości.
  • 20.11 - We wszystkich grupach odbyły się zajęcia tematyczne z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka.
  • 22.11 - Dzieci z grupy III wzięły udział w VIII Przeglądzie Twórczości Folklorystycznej w Kinie Apollo. Przedszkolaki zaprezentowały tańce ludowe z regionu wielkopolski ("Moja Maryneczka", Polka Jarocinka, "Koziorajka"). Za wspaniały występ zostały obdarowane drobnymi upominkami.
  • 28.11 - zdjęcia z wyjazdu na Moskiewską Rewię na Lodzie w Arenie: „Królowa Śniegu”.
więcej