Galeria

2016/2017

Czerwiec miesiącem bezpieczeństwa - 06.2017

      Jak co roku miesiąc czerwiec odbył się pod znakiem bezpieczeństwa. Szeroko rozumianego, realizowanego podczas codziennych zajęć dydaktycznych oraz spotkań z funkcjonariuszami publicznymi i gośćmi wzbogacającymi i ugruntowującymi wiedzę dzieci w tym zakresie. Dziękujemy rodzicom Marysi z gr II za przybycie na sygnale karetką pogotowia i możliwość zapoznania się ze sprzętem medycznym! 
więcej

Spotkanie grupy III w restauracji Thanh Ha

    W czerwcu zerówkowiecze z grupy III zostali zaproszeni przez rodzinę Havan na wspólny obiad do restauracji wietnamskiej Thanh ha, która znajduje się na Ul. Szamarzewskiego 11. Było to spotkanie praktycznie rzecz ujmując rodzinne, bo i bar rodzinny i grupa tak zgrana, jakby pod jednym dachem chowani ;-). Z pewnością był to dach naszego Przedszkola! Gospodarze, skądinąd znajomi, ugościli dzieci jak na ważnych przystało, a najbardziej rozpędzony przedszkolak zmieścił w sobie aż 3 sajgonki! Dzię-ku-je-my!
więcej

Miasteczko Kowbojskie w Luboniu - 06.06.17 r.

   Yeehaw! Czyli po kowbojsku "podobało się!" - tymi dźwięki, bo słowy trudno to nazwać, żegnaliśmy przemiłych gospodarzy Kowbojskiego Miasteczka w Luboniu, czyli Kristal, Jacka (czyt. Dżeka), Małego, który był duży (Little John? Jack?), szeryfa Cordela i szefową Country Clubu. Niecodzienny klimat, świetnie zrekonstruowany świat rodem z Dzikiego Zachodu, pełen zadziwiających artefaktów i mrocznych zakamarków, zafascynowały nasze dzieci. Ogromne wrażenie zrobiło na przedszkolakach biuro szeryfa z więzieniem przeznaczonym dla najgorszych opryszków, co poniektórzy zostali zaaresztowani na własną prośbę ;-). Zaproponowano nam angażujące konkurencje prowadzone przez kowbojów-rewolwerowców. Dzieci próbowały swoich sił w rzucie podkową, doiły sztuczną krowę (!), nauczyły się kowbojskiego tańca i okrzyku, natomiast Pan Jack wygrał konkurs rzutu lassem do uciekających krasnali :-)). W przerwach od aktywności dzieci spożywały drugie śniadanie i bawiły się... głównie drewnem - pełna ekologia ;-). Na pożegnanie wykonaliśmy wspólny taniec autorski ekipy z Miasteczka Kowbojskiego i pobrykaliśmy trochę dla uciechy do muzyki country. W drodze powrotnej zdarzyło się przysnąć nawet 6-latkom, a to najlepszy dowód na to, że zabawa była przednia :-).
więcej

Festyn na Dzień Dziecka - 01.06.2017 r.

    Festyn z okazji Dnia Dziecka odbył się na terenie pobliskiego Przedszkola nr 131 na Osiedlu Przyjaźni, do którego nasze przedszkolaki przydreptały około godziny 12:00, spotykając się jednocześnie z dziećmi z Przedszkola nr 116, które razem z nami uczestniczyły w zabawie. Rada Osiedla Nowe Winogrady Południe, której serdecznie dziękujemy, zorganizowała dopiętą na ostatni guzik imprezę, sprawnie obsługiwaną przez firmę eventową Avangarde, zapewniająca m.in. dodatkową opiekę na dmuchańcach, malowanie buziek, różnorakie animacje i wszystko to, o czym my nie wiemy, a bez czego by nie grało i nie buczało :-). Dzieci zadebiutowały w t-shirtach z logo przedszkola, pogoda dopisała, choć bez wicherku się nie obyło. Na szczęście otoczeni byliśmy kordonem funkcjonariuszy publicznych nie od parady - strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, Straż Miejska oraz Policja (kolejność przypadkowa) odbyła z przedszkolakami pouczające pogadanki, zaprezentowała swój ekwipunek i nie żałowała uśmiechów - również dziękujemy! Tu i ówdzie, niczym wielki różowy cień, przechadzała się niema, acz milusińska świnka Peppa, niemniej prawdziwą furorę zrobił najzacniejszych rozmiarów dmuchany zamek, w którego wieży ponoć uwięziono Roszpunkę i takie tam bajery ;-). To był bardzo udany dzień, na zmęczonych nogach dokulaliśmy się z powrotem do przedszkola, coby odsapnąć i dobrze spać dzisiejszej nocy. Miło!
więcej

Zbiorczy maj 2017

  • 11.05.2017 r. - przedstawienie teatralne dla wszystkich dzieci pt. „Leśne opowieści” – TEATR POMARAŃCZOWY CYLINDER,

  • 17.05.2017 r. - warsztaty o pszczołach - Pasieka Boża Iskierka,

  • 24.05.2017 r. - spotkanie z owadami na warsztatach Fundacji "Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych".
więcej

Ministerstwo Motyli w Przedszkolu - 09.05.17

    Pan Jacek Panasiewicz z "Ministerstwa Motyli" odwiedził każdą grupę indywidualnie, proponując dzieciom spotkanie "oko w oko" z niecodziennymi gośćmi. Chętne przedszkolaki (i Ciocie) mogły poczuć na dłoni delikatny ciężar sporych rozmiarów patyczaka oraz/lub śliskie, mięsiste ciało olbrzymiego ślimaka, którego prowadzący z dużym poczuciem humoru w pierwszej kolejności "przyssał" sobie do policzka ;-). Dzieci, które znalazły w sobie dość odwagi przymierzały naszyjnik z węża. Na szczęście obyło się bez broszki z pająka! Ku naszemu zdziwieniu motyla "wisienka na torcie", podawana z rąk do rąk na plasterku pomarańczy postanowiła nie odfruwać. Było dużo śmiechu, momentami niekoniecznie, ale z pewnością warto było uczestniczyć w tak wyjątkowym spotkaniu!
więcej

Wycieczka do Szkoły Muzycznej - 21.04.17

      Zapraszamy do galerii zdjęć z koncertu "Wiosenny popis" organizowanego przez Poznańską Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I stopnia nr 2 im. T. Szeligowskiego. Swoje umiejętności prezentowały dzieci od 1 klasy szkoły podstawowej wzwyż, grając krótkie utwory na ulubionych instrumentach strunowych, dętych, perkusyjnych, o których opowiadała Pani prowadząca wydarzenie. Słuchaliśmy gry na fortepianie, gitarze klasycznej, na skrzypcach, wiolonczeli, na flecie, klarnecie, trąbce, na akordeonie, aczkolwiek najfajniejsze było zobaczyć pasję tak niedużych ludzi do tak trudnych i poważnych wyczynów. Pozdrawiamy i dziękujemy za zaproszenie!
więcej

Zajączek i prestidigitator - 12.04.17

      W środę, 12 kwietnia, przedszkolaki spotkała miła niespodzianka pod postacią pluszowego GigaZająca, który co roku odwiedza nasze Przedszkole. Klient nie mówi po "człowiekowemu", ale za to ma świetny słuch i wszystko rozumie, toteż dzieci mogły mu szeptem przekazać swoje oczekiwania odnośnie wielkanocnych niespodzianek, pytanie tylko, czy zasłużyły... ;-). Każdy smyk dostał od uszatego czekoladowy przysmak i drobiazg do zabawy, ale prawdziwą wisienką na torcie był show prestidigitatora Konrada (ponoć!), za który dziękujemy RR - świetny wybór! Iluzjonista czarował nieprzeciętnie, przykładowo pożarł chusteczkę higieniczną, po czym wypluł całą acz zminiaturyzowaną rolkę... ;-). Żonglerka 4 piłeczkami i jedną starą skarpetą też była fajna! Najfajniejsze było jednak to, jak dzieciaki kulały się po dywanie ze śmiechu, wpatrzone, wsłuchane w Pana Konrada (ponoć!), jak zaczarowane :-).
więcej

Wycieczka do Stacji Badawczej Polskiego Związku Łowieckiego w Czempiniu - 11.04.17

      We wtorek 11 kwietnia chętne dzieci z grupy IV oraz III, V i VI, miały okazję wyjechać na wycieczkę do Stacji Badawczej Polskiego Związku Łowieckiego w Czempiniu.      
     Przedszkolaki mogły podążyć ścieżką edukacyjną, śladem zwierząt żyjących w naszych polskich lasach, na polach i szybujących w przestworzach. Kolejno, mogli zatem poznać  wygląd oraz zagłębić się w specyfikę życia zwierząt takich jak: dzika kaczka, bażant, orzeł bielik i orzeł przedni, kuropatwa, dzik, dziki królik, sarna oraz muflon.
     Następnie dzieci mogły skosztować kiełbasek z ogniska i spędzić trochę czasu na zabawie w tamtejszym domku myśliwskim :-)
więcej

Zwierzaki od "Benka" - 06.04.17

      Po raz wtóry odwiedził nas Pan Michał Bednarek z Fundacji "Benek", zarażając dzieci (i nie tylko) swoją niegasnącą pasją do stworzeń futrzastych, pierzastych, pokrytych łuskami, i innych cudaków, na które czekamy :-). Miał być ponad 2-metrowy wąż, aczkolwiek pojawił się problem z przenośnym terrarium, toteż w ramach zastępstwa odwiedziła nas absolutnie fantastyczna Ara araruna "Benia" i bliźniaczo podobne koguty, z których każdy ważył mniej więcej tyle, co przeciętny 3-latek. Do tego wszystkiego zasmażka z gawędziarstwa Pana Michała, który zna swoje zwierzaki na wylot i zaskakuje wszystkich "newsami" z ich życia. Dzięki!
więcej