Galeria

2017/2018

Wycieczka do Ogrodu Ekologicznego "Gładysiakowie" w Wirach - 21.09.2017

   Podczas pobytu w urokliwym ogrodzie Państwa Gładysiaków dzieci zwiedziły sad, ogródek ziołowy oraz warzywny. Podziwiały hodowlę róż oraz liczne motyle poszukujące pożywienia również w okresie jesieni. Przedszkolaki zapoznały się z bogato wyposażoną spiżarnią oraz odgadywały nazwy owoców i warzyw, z których przygotowano liczne przetwory. Odbyła sie degustacja winogron oraz samodzielne szykowanie zapasów: łuskanie fasoli, suszenie plasterków jabłek oraz kiszenie kapusty. Możemy śmiało polecić ogród ekologiczny, jako miejsce mające dużo do zaoferowania!
więcej

Metoda "Porannego kręgu" - 21.09.2017

     21 września zainteresowani rodzice, dysponujący oczywiście czasem wolnym w godzinach popołudniowych, wzięli udział w zajęciach metodą "Porannego kręgu" prowadzonych przez Panią Paulinę. "Polisensoryczne pobudzanie zmysłów", otwierające niejako sezon jesienny, tudzież pełna ekspozycja na jesienne kolory, dźwięki, faktury, zapachy, smaki, przypadła chyba naszym gościom do gustu, sądząc po pełnym zaangażowaniu i - rzecz jak słońce jasna - po uśmiechach. O stałych bywalcach (patrz -> przedszkolaki) nie wspominam, ponieważ w codziennej pracy z dziećmi stosujemy elementy znanych nam metod i technik, jak również poznajemy nowe i stosujemy całościowo lub fragmentarycznie wedle uznania, potrzeb, warunków, et caetra. Powitanie jesieni metodą "Porannego kręgu" odbyło sie w ramach zajęć dydaktycznych dnia 25.09, co widać na załączonych obrazkach :-). Serdecznie zapraszamy na kolejne, comiesięczne spotkania!
więcej

Nasz własny sad owocowy - 19-20.09.2017

     Miło nam poinformować, że udało się wystartować z kolejnym założeniem planu rocznego "Poznajemy świat roślin", a mianowicie - mamy sad owocowy! Każda grupa własnoręcznie i przy udziale zaangażowanych rodziców, którym dziękujemy, posadziła jedno drzewko owocowe: jabłko, gruszę, śliwę, wiśnię, czereśnię i brzoskwinię (a moja morwa? - dop. autorki ;-)). Póki co drzewka są jeszcze malutkie, ale spotężnieją i będą miały GIGA owoce! Wiemy to na pewno! Z obecnym pokoleniem przedszkolaków będziemy śledzić wzrost i rozwój naszych pupili-chlorofili (zwal jak zwal), natomiast w przyszłości... ach, cóż to będzie za przyszłość :-))).
więcej

Sadzenie cebulek i teatrzyk - 15.09.2017

     Tegoroczny plan pracy "Poznajemy świat roślin" rozpoczęliśmy sadzeniem cebulek kwiatowych m.in. na okrągłej rabacie w małym ogródku oraz wzdłuż alejki frontalnej, tuż pod różami, które co roku tak pięknie kwitną, dzięki zabiegom pielęgnacyjnym Pana Ryszarda Janasa (dziękujemy!). Miejmy nadzieje, że posadzone przez dzieci szafirki i inne kwiatki cebulowe podobnie ucieszą nasze oczy, gdy przyjdzie na nie czas!
     15 września odbyło się również pierwsze z naszych wewnętrznych przedstawień pt. "Pani Jesień dary niesie", o walorach estetycznych (para charyzmatycznych aktorów), jak i edukacyjnych, z dużą dozą "ubawu po pachy". Łasuch Świstak miał ewidentny problem z oszczędnym korzystaniem z zapasów zimowych zgromadznych w norce. Dowiedział się również, do czego służy parasol. Ostatecznie jednak postanowił przymierzyć się do snu zimowego, czego mu, i podnym zwierzętom, często gęsto zazdraszczamy!
więcej
2016/2017

Czerwiec miesiącem bezpieczeństwa - 06.2017

      Jak co roku miesiąc czerwiec odbył się pod znakiem bezpieczeństwa. Szeroko rozumianego, realizowanego podczas codziennych zajęć dydaktycznych oraz spotkań z funkcjonariuszami publicznymi i gośćmi wzbogacającymi i ugruntowującymi wiedzę dzieci w tym zakresie. Dziękujemy rodzicom Marysi z gr II za przybycie na sygnale karetką pogotowia i możliwość zapoznania się ze sprzętem medycznym! 
więcej

Spotkanie grupy III w restauracji Thanh Ha

    W czerwcu zerówkowiecze z grupy III zostali zaproszeni przez rodzinę Havan na wspólny obiad do restauracji wietnamskiej Thanh ha, która znajduje się na Ul. Szamarzewskiego 11. Było to spotkanie praktycznie rzecz ujmując rodzinne, bo i bar rodzinny i grupa tak zgrana, jakby pod jednym dachem chowani ;-). Z pewnością był to dach naszego Przedszkola! Gospodarze, skądinąd znajomi, ugościli dzieci jak na ważnych przystało, a najbardziej rozpędzony przedszkolak zmieścił w sobie aż 3 sajgonki! Dzię-ku-je-my!
więcej

Miasteczko Kowbojskie w Luboniu - 06.06.17 r.

   Yeehaw! Czyli po kowbojsku "podobało się!" - tymi dźwięki, bo słowy trudno to nazwać, żegnaliśmy przemiłych gospodarzy Kowbojskiego Miasteczka w Luboniu, czyli Kristal, Jacka (czyt. Dżeka), Małego, który był duży (Little John? Jack?), szeryfa Cordela i szefową Country Clubu. Niecodzienny klimat, świetnie zrekonstruowany świat rodem z Dzikiego Zachodu, pełen zadziwiających artefaktów i mrocznych zakamarków, zafascynowały nasze dzieci. Ogromne wrażenie zrobiło na przedszkolakach biuro szeryfa z więzieniem przeznaczonym dla najgorszych opryszków, co poniektórzy zostali zaaresztowani na własną prośbę ;-). Zaproponowano nam angażujące konkurencje prowadzone przez kowbojów-rewolwerowców. Dzieci próbowały swoich sił w rzucie podkową, doiły sztuczną krowę (!), nauczyły się kowbojskiego tańca i okrzyku, natomiast Pan Jack wygrał konkurs rzutu lassem do uciekających krasnali :-)). W przerwach od aktywności dzieci spożywały drugie śniadanie i bawiły się... głównie drewnem - pełna ekologia ;-). Na pożegnanie wykonaliśmy wspólny taniec autorski ekipy z Miasteczka Kowbojskiego i pobrykaliśmy trochę dla uciechy do muzyki country. W drodze powrotnej zdarzyło się przysnąć nawet 6-latkom, a to najlepszy dowód na to, że zabawa była przednia :-).
więcej

Festyn na Dzień Dziecka - 01.06.2017 r.

    Festyn z okazji Dnia Dziecka odbył się na terenie pobliskiego Przedszkola nr 131 na Osiedlu Przyjaźni, do którego nasze przedszkolaki przydreptały około godziny 12:00, spotykając się jednocześnie z dziećmi z Przedszkola nr 116, które razem z nami uczestniczyły w zabawie. Rada Osiedla Nowe Winogrady Południe, której serdecznie dziękujemy, zorganizowała dopiętą na ostatni guzik imprezę, sprawnie obsługiwaną przez firmę eventową Avangarde, zapewniająca m.in. dodatkową opiekę na dmuchańcach, malowanie buziek, różnorakie animacje i wszystko to, o czym my nie wiemy, a bez czego by nie grało i nie buczało :-). Dzieci zadebiutowały w t-shirtach z logo przedszkola, pogoda dopisała, choć bez wicherku się nie obyło. Na szczęście otoczeni byliśmy kordonem funkcjonariuszy publicznych nie od parady - strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, Straż Miejska oraz Policja (kolejność przypadkowa) odbyła z przedszkolakami pouczające pogadanki, zaprezentowała swój ekwipunek i nie żałowała uśmiechów - również dziękujemy! Tu i ówdzie, niczym wielki różowy cień, przechadzała się niema, acz milusińska świnka Peppa, niemniej prawdziwą furorę zrobił najzacniejszych rozmiarów dmuchany zamek, w którego wieży ponoć uwięziono Roszpunkę i takie tam bajery ;-). To był bardzo udany dzień, na zmęczonych nogach dokulaliśmy się z powrotem do przedszkola, coby odsapnąć i dobrze spać dzisiejszej nocy. Miło!
więcej

Zbiorczy maj 2017

  • 11.05.2017 r. - przedstawienie teatralne dla wszystkich dzieci pt. „Leśne opowieści” – TEATR POMARAŃCZOWY CYLINDER,

  • 17.05.2017 r. - warsztaty o pszczołach - Pasieka Boża Iskierka,

  • 24.05.2017 r. - spotkanie z owadami na warsztatach Fundacji "Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych".
więcej

Ministerstwo Motyli w Przedszkolu - 09.05.17

    Pan Jacek Panasiewicz z "Ministerstwa Motyli" odwiedził każdą grupę indywidualnie, proponując dzieciom spotkanie "oko w oko" z niecodziennymi gośćmi. Chętne przedszkolaki (i Ciocie) mogły poczuć na dłoni delikatny ciężar sporych rozmiarów patyczaka oraz/lub śliskie, mięsiste ciało olbrzymiego ślimaka, którego prowadzący z dużym poczuciem humoru w pierwszej kolejności "przyssał" sobie do policzka ;-). Dzieci, które znalazły w sobie dość odwagi przymierzały naszyjnik z węża. Na szczęście obyło się bez broszki z pająka! Ku naszemu zdziwieniu motyla "wisienka na torcie", podawana z rąk do rąk na plasterku pomarańczy postanowiła nie odfruwać. Było dużo śmiechu, momentami niekoniecznie, ale z pewnością warto było uczestniczyć w tak wyjątkowym spotkaniu!
więcej