Galeria

2016/2017

Wycieczka do Starego Zoo - 21.03.17

      Pierwszego dnia kalendarzowej wiosny przedszkolaki ruszyły szturmem na Stare Zoo, aby organoleptycznie zapoznać się ze światem płazów i gadów (tematyka miesiąca marca w planie rocznym: "Poznajemy zwierzęta"). Pogoda nam dopisała, a ma to kluczowe znaczenie dla przygód "pod chmurką". Oprócz tradycyjnego zwiedzania obejścia i podziwiania zwierząt mniej, i bardziej egzotycznych, zawędrowaliśmy zgodnie z planem do pawilonu płazów i gadów, które w 99% wyszły, wypęzły, tudzież wyskoczyły z kryjówek, coby małe oczka mogły się nacieszyć, a małe uszka nasłuchać. Z kolei małe (RACZEJ nie lepkie) rączki mogły podotykać żywych gadów podczas lekcji edukacyjnej, z wyłączeniem ogona agamy, bo ogony agam łatwo się łamią, albo odpadają. Dowiedzieliśmy się tego od opiekuna tych pięknych stworzeń, który pokazywał też np. zasuszoną skorupkę jaja agamy, czy wylinkę węża zbożowego, generalnie spisał się na medal i odpowiadał na wszystkie wydziwiaste pytania dzieci (i nauczycieli). Dzieci pośmigały też na placu zabaw, co często okazuje się być najfajniejszym punktem każdej wycieczki ;-).
więcej

Pierwszy dzień wiosny w przedszkolu - 20.03.17

      20 marca, czyli dokładnie w pierwszy dzień astronomicznej wiosny, całe przedszkole śwętowało nadejście nowej pory roku. Tzw. "zielony dzień"  zachęcał swoją nazwą wszystkch: zarówno dzieci jak i personel przedszkola, do ubioru zawierającego zielone akcenty.
      Grupy najmłodszych dzieci pod okiem nauczycielek przygotowały dwa piękne i kolorowe gaiki wiosenne, natomiast dzieci ze starszych grup zbudowały i udekorowały marzannę. Następnie całe przedszkole spotkało się w ogrodzie i śpiewając najróżniejsze tematyczne piosenki, żegnało zimę a witało słoneczną wiosnę.
      Zachęcamy również do obejrzenia zdjęć ze spaceru w poszukiwaniu wiosny grupy 6 :-)
więcej

Wycieczka do Teatru Animacji - 17.03.17

      W piątek 17 marca chętne dzieci miały możliwość wyjazdu na wycieczkę do Teatru Animacji na przedstawienie pt. "Szałaputki". Ten niesamowity teatr lalek cieszył swą piękną i zabawną fabułą zarówno dzieci jak i dorosłych :-)
      Najmłodsi aktywnie uczestniczyli w przedstawieniu, śpiewając wraz z artystami piosenki (lub pewne ich części) :-) ale również odpowiadając na różne ich pytania podczas przebiegu całego przedstawienia. 
      "Szałoputki" to niezwykła opowieść o dwóch małych kurczakach (rodzeństwie) i ich przygód związanych z niebezpiecznym i chytrym lisem. Opowieść ta niosła przepiękny morał przyjaźni, miłości wśród rodzeństwa, ale również konieczności słuchania się rodziców (w tym wypadku mamy kwoki), jak i ukazania dzieciom, że każdy nawet najmniejszy i najbardziej niepozorny, może zostać bohaterem.
Oby jak najwięcej takich przedstawień :-)
więcej

Balik przedszkolny - 27.01.17

 
   Jak co roku, dzieci i nauczyciele mięli okazję uczestniczyć w przedszkolnym balu przebierańców, organizowanym tym razem 27 stycznia przez grupę "Kulturka".
    Wszystkie dzieci wraz z nauczycielami w wymyślonych przebraniach i strojach, cały dzień świętowały królujący w tym okresie karnawał.
     Najpierw miały miejsce występy i zabawy organizowane, przez równie pięknie przebranych przedstawicieli grupy "Kulturka". Następnie tańce do skocznej muzyki, aż w końcu każda grupa udała się na sasję zdjęciową, z której dzieci będą mogły zakupić albumy ze zdjęciami: grupowym i indywidualnymi.
 
 
więcej

"Viva Carnival", czyli przedstawienie grupy "Kulturka" - 20.01.17

       Okres karnawału w naszym przedszkolu nie mógł odbić się echem bez najpopularniejszych tańców, zaprezentowanych przez wykwalifikowanych tancerzy grupy "Kulturka".
      Dzieci miały okazję poznać historię, stroje oraz charakter tańców standardowych, np. tango, czy walc wiedeński, oraz latynoamerykańskich, takich jak salsa lub cha cha. Całość występu zakończyła się wspólnym tańcem dzieci i tancerzy.

więcej

Wizyta Pana Benka z płazami i gadami - 18.01.17

         18 stycznia dzieci z naszego przedszkola po raz kolejny miały okazję uczestniczyć w spotkaniu ze zwierzętami, organizowanemu przez Fundację BENEK. Tym razem naszymi niezwykłymi gośćmi okazały się być płazy i gady, takie jak: żółw czerwo- i żółtolicy, boa dusiciel, pyton królewski, wąż drzewny, czy też agama brodata.
      Dzieci miały okazję poznać życie zwierząt na wolności i wymagania dotyczące hodowli tych niezwykłych płazów i gadów. Co odważniejsze przedszkolaki mogły również pogłaskać niektóre zwierzęta :)


więcej

Wigilie grupowe - 21.12.16

      Jak co roku nieodzowną tradycją naszego przedszkola jest wspólne świętowanie przy wigilijnym stole dzieci ze swoimi ciociami oraz wizyta Gwiazdora i jego pomocy Pani Śnieżynki :) Ten wyjątkowy dzień odbył się w środę 21.12.2016 roku.
      Już od samego rana dzieci i ich rodzice, mogli się przekonać o wyjątkowości tego dnia, gdy przed przedszkolem witał ich Gwiazdor i Pani Śnieżynka ze słodkim poczęstunkiem. Następnie dzieci uczestniczyły w wyjątkowym przedstawieniu grupy "Kulturka" o tematyce "Spełniamy świąteczne marzenia".
      Nadszedł wreszcie czas na powrót do swoich sal i świętowanie w najbliższym grupowym gronie tego radosnego dnia. Każda grupa spędzała go inaczej. Jedni wykonywali świąteczne ozdoby i rysunki, inni wspólnie się bawili lub słuchali świątecznych historii i śpiewali kolędy. Najważniejszym jednak momentem i jednakowym we wszystkich grupach, było dzielenie się opłatkiem, składanie życzeń i wieczerza przy wigilijnym stole.
      Czymże byłby jednak dla dzieci ten dzień, gdyby nie wizyta Gwiazdora! Po wspólnym ucztowaniu nadszedł wreszcie czas na to upragnione spotkanie, podczas którego dzieci mogły pochwalić się swoimi umiejętnościami wokalnymi, czy recytatorskimi :) A następnie po krótkiej rozmowie z Gwiazdorem otrzymać upragnione prezenty!
      Mimo braku śniegu za oknem, dzień ten był dla wszystkich bardzo wyjątkowy, szczególnie dla tegorocznych "maluszków", gdyż była to ich pierwsza wigilia przedszkolna. Zapraszamy więc serdecznie do obejrzenia niektórych zdjęć z tej wyjątkowej środy :). Ponadto prezentujemy kilka ujęć z wizyty cudnej urody osiołka
z Fundacji BENEK
 (14.12).
więcej

Mikołaj w Michałku - 5.12.16

    Z okazji dnia Świętego Mikołaja wszystkie chętne przedszkolaki wzięły udział w wycieczce autokarowej do Fabryki Śmiechu "Michałek". Kryte place zabaw zwane popularnie "kulkami" (małe dzieci w dzisiejszych czasach wybywają na tzw. "kulki"/"do kuleczek"/"w kuleczki") to zawsze trafiona impreza, co widać po uśmiechniętych buziach, kończynach ujętych w biegu lub locie i włosach w nieładzie :-). Bez zbędnych słów - zapraszamy do galerii, zawierającej również kilka ujęć z fantastycznego przedstawienia muzycznego od "Kulturki" traktującego o Świętach Bożego Narodzenia dookoła świata. Strasznie fajnie było razem pośpiewać "Feliz navidad" :-).
więcej

VII Integracyjny Przegląd Twórczości Folklorystycznej - 23.11.16

    23 listopada odbył się VII Integracyjny Przegląd Twórczości Folklorystycznej organizowany przez Zespół Szkół Specjalnych nr 102 w Poznaniu.
   Myśl przewodnia tegorocznego przeglądu to - "od samby do walca przez świat krokiem tańca". Nie zabrakło więc tańców z różnych regionów Europy, Ameryki, Azji prezentowanych przez szkoły podstawowe, Szkołę Muzyczną II stopnia, Zespół "Łaniki" i inne.
   Nasze przedszkole reprezentowała grupa III, która wykonała dwa tańce: warszawską poleczkę oraz krakowiaka. Dzieci otrzymały gromkie brawa i drobne upominki. "Do zobaczenia za rok!" - powiedziała Pani Dyrektor Grażyna Piosik.
więcej

Wizyta Pana Leśnika i Benka z kózkami - 24 i 16.11.16

   Dzięki uprzejmości Taty Marcina z grupy IV gościliśmy w przedszkolu w pełni wyekwipowanego Pana Leśnika, który opowiadał dzieciom o rodzimej zwierzynie, m.in. zaznaczając wiecznie umykającą róznicę pomiędzy sarną a jeleniem. Możecie Państwo przeżyć szok - to są dwa zupełnie odmienne gatunki! :-) Samiec jelenia to byk, a samica to łania (a sarna to - uwaga - koza!). Dziękujemy!
   Ponadto ponownie gościliśmy u siebie Pana Michała ze Stowarzyszenia "BENEK", który tym razem przywiózł ze sobą aż 3 zwierzaki - mamę kozę (nie sarnę!) z dwoma koźlętami-bliźniakami :-). Mama koza oraz dzieciaki Mickey i Minnie były nieustraszone, podobnie jak niektóre przedszkolaki pchające swoje małe rączki byle tylko głaskać i głaskać. W zupełności to rozumiem! Nie obyło się bez ciekawych opowieści z koziego życia i poczęstunku dla kopytnych w postaci jabłek.
Również dziękujemy!
więcej