Galeria

2016/2017

Zajączek i prestidigitator - 12.04.17

      W środę, 12 kwietnia, przedszkolaki spotkała miła niespodzianka pod postacią pluszowego GigaZająca, który co roku odwiedza nasze Przedszkole. Klient nie mówi po "człowiekowemu", ale za to ma świetny słuch i wszystko rozumie, toteż dzieci mogły mu szeptem przekazać swoje oczekiwania odnośnie wielkanocnych niespodzianek, pytanie tylko, czy zasłużyły... ;-). Każdy smyk dostał od uszatego czekoladowy przysmak i drobiazg do zabawy, ale prawdziwą wisienką na torcie był show prestidigitatora Konrada (ponoć!), za który dziękujemy RR - świetny wybór! Iluzjonista czarował nieprzeciętnie, przykładowo pożarł chusteczkę higieniczną, po czym wypluł całą acz zminiaturyzowaną rolkę... ;-). Żonglerka 4 piłeczkami i jedną starą skarpetą też była fajna! Najfajniejsze było jednak to, jak dzieciaki kulały się po dywanie ze śmiechu, wpatrzone, wsłuchane w Pana Konrada (ponoć!), jak zaczarowane :-).
więcej

Wycieczka do Stacji Badawczej Polskiego Związku Łowieckiego w Czempiniu - 11.04.17

      We wtorek 11 kwietnia chętne dzieci z grupy IV oraz III, V i VI, miały okazję wyjechać na wycieczkę do Stacji Badawczej Polskiego Związku Łowieckiego w Czempiniu.      
     Przedszkolaki mogły podążyć ścieżką edukacyjną, śladem zwierząt żyjących w naszych polskich lasach, na polach i szybujących w przestworzach. Kolejno, mogli zatem poznać  wygląd oraz zagłębić się w specyfikę życia zwierząt takich jak: dzika kaczka, bażant, orzeł bielik i orzeł przedni, kuropatwa, dzik, dziki królik, sarna oraz muflon.
     Następnie dzieci mogły skosztować kiełbasek z ogniska i spędzić trochę czasu na zabawie w tamtejszym domku myśliwskim :-)
więcej

Zwierzaki od "Benka" - 06.04.17

      Po raz wtóry odwiedził nas Pan Michał Bednarek z Fundacji "Benek", zarażając dzieci (i nie tylko) swoją niegasnącą pasją do stworzeń futrzastych, pierzastych, pokrytych łuskami, i innych cudaków, na które czekamy :-). Miał być ponad 2-metrowy wąż, aczkolwiek pojawił się problem z przenośnym terrarium, toteż w ramach zastępstwa odwiedziła nas absolutnie fantastyczna Ara araruna "Benia" i bliźniaczo podobne koguty, z których każdy ważył mniej więcej tyle, co przeciętny 3-latek. Do tego wszystkiego zasmażka z gawędziarstwa Pana Michała, który zna swoje zwierzaki na wylot i zaskakuje wszystkich "newsami" z ich życia. Dzięki!
więcej

Wycieczka do Starego Zoo - 21.03.17

      Pierwszego dnia kalendarzowej wiosny przedszkolaki ruszyły szturmem na Stare Zoo, aby organoleptycznie zapoznać się ze światem płazów i gadów (tematyka miesiąca marca w planie rocznym: "Poznajemy zwierzęta"). Pogoda nam dopisała, a ma to kluczowe znaczenie dla przygód "pod chmurką". Oprócz tradycyjnego zwiedzania obejścia i podziwiania zwierząt mniej, i bardziej egzotycznych, zawędrowaliśmy zgodnie z planem do pawilonu płazów i gadów, które w 99% wyszły, wypęzły, tudzież wyskoczyły z kryjówek, coby małe oczka mogły się nacieszyć, a małe uszka nasłuchać. Z kolei małe (RACZEJ nie lepkie) rączki mogły podotykać żywych gadów podczas lekcji edukacyjnej, z wyłączeniem ogona agamy, bo ogony agam łatwo się łamią, albo odpadają. Dowiedzieliśmy się tego od opiekuna tych pięknych stworzeń, który pokazywał też np. zasuszoną skorupkę jaja agamy, czy wylinkę węża zbożowego, generalnie spisał się na medal i odpowiadał na wszystkie wydziwiaste pytania dzieci (i nauczycieli). Dzieci pośmigały też na placu zabaw, co często okazuje się być najfajniejszym punktem każdej wycieczki ;-).
więcej

Pierwszy dzień wiosny w przedszkolu - 20.03.17

      20 marca, czyli dokładnie w pierwszy dzień astronomicznej wiosny, całe przedszkole śwętowało nadejście nowej pory roku. Tzw. "zielony dzień"  zachęcał swoją nazwą wszystkch: zarówno dzieci jak i personel przedszkola, do ubioru zawierającego zielone akcenty.
      Grupy najmłodszych dzieci pod okiem nauczycielek przygotowały dwa piękne i kolorowe gaiki wiosenne, natomiast dzieci ze starszych grup zbudowały i udekorowały marzannę. Następnie całe przedszkole spotkało się w ogrodzie i śpiewając najróżniejsze tematyczne piosenki, żegnało zimę a witało słoneczną wiosnę.
      Zachęcamy również do obejrzenia zdjęć ze spaceru w poszukiwaniu wiosny grupy 6 :-)
więcej

Wycieczka do Teatru Animacji - 17.03.17

      W piątek 17 marca chętne dzieci miały możliwość wyjazdu na wycieczkę do Teatru Animacji na przedstawienie pt. "Szałaputki". Ten niesamowity teatr lalek cieszył swą piękną i zabawną fabułą zarówno dzieci jak i dorosłych :-)
      Najmłodsi aktywnie uczestniczyli w przedstawieniu, śpiewając wraz z artystami piosenki (lub pewne ich części) :-) ale również odpowiadając na różne ich pytania podczas przebiegu całego przedstawienia. 
      "Szałoputki" to niezwykła opowieść o dwóch małych kurczakach (rodzeństwie) i ich przygód związanych z niebezpiecznym i chytrym lisem. Opowieść ta niosła przepiękny morał przyjaźni, miłości wśród rodzeństwa, ale również konieczności słuchania się rodziców (w tym wypadku mamy kwoki), jak i ukazania dzieciom, że każdy nawet najmniejszy i najbardziej niepozorny, może zostać bohaterem.
Oby jak najwięcej takich przedstawień :-)
więcej

Balik przedszkolny - 27.01.17

 
   Jak co roku, dzieci i nauczyciele mięli okazję uczestniczyć w przedszkolnym balu przebierańców, organizowanym tym razem 27 stycznia przez grupę "Kulturka".
    Wszystkie dzieci wraz z nauczycielami w wymyślonych przebraniach i strojach, cały dzień świętowały królujący w tym okresie karnawał.
     Najpierw miały miejsce występy i zabawy organizowane, przez równie pięknie przebranych przedstawicieli grupy "Kulturka". Następnie tańce do skocznej muzyki, aż w końcu każda grupa udała się na sasję zdjęciową, z której dzieci będą mogły zakupić albumy ze zdjęciami: grupowym i indywidualnymi.
 
 
więcej

"Viva Carnival", czyli przedstawienie grupy "Kulturka" - 20.01.17

       Okres karnawału w naszym przedszkolu nie mógł odbić się echem bez najpopularniejszych tańców, zaprezentowanych przez wykwalifikowanych tancerzy grupy "Kulturka".
      Dzieci miały okazję poznać historię, stroje oraz charakter tańców standardowych, np. tango, czy walc wiedeński, oraz latynoamerykańskich, takich jak salsa lub cha cha. Całość występu zakończyła się wspólnym tańcem dzieci i tancerzy.

więcej

Wizyta Pana Benka z płazami i gadami - 18.01.17

         18 stycznia dzieci z naszego przedszkola po raz kolejny miały okazję uczestniczyć w spotkaniu ze zwierzętami, organizowanemu przez Fundację BENEK. Tym razem naszymi niezwykłymi gośćmi okazały się być płazy i gady, takie jak: żółw czerwo- i żółtolicy, boa dusiciel, pyton królewski, wąż drzewny, czy też agama brodata.
      Dzieci miały okazję poznać życie zwierząt na wolności i wymagania dotyczące hodowli tych niezwykłych płazów i gadów. Co odważniejsze przedszkolaki mogły również pogłaskać niektóre zwierzęta :)


więcej

Wigilie grupowe - 21.12.16

      Jak co roku nieodzowną tradycją naszego przedszkola jest wspólne świętowanie przy wigilijnym stole dzieci ze swoimi ciociami oraz wizyta Gwiazdora i jego pomocy Pani Śnieżynki :) Ten wyjątkowy dzień odbył się w środę 21.12.2016 roku.
      Już od samego rana dzieci i ich rodzice, mogli się przekonać o wyjątkowości tego dnia, gdy przed przedszkolem witał ich Gwiazdor i Pani Śnieżynka ze słodkim poczęstunkiem. Następnie dzieci uczestniczyły w wyjątkowym przedstawieniu grupy "Kulturka" o tematyce "Spełniamy świąteczne marzenia".
      Nadszedł wreszcie czas na powrót do swoich sal i świętowanie w najbliższym grupowym gronie tego radosnego dnia. Każda grupa spędzała go inaczej. Jedni wykonywali świąteczne ozdoby i rysunki, inni wspólnie się bawili lub słuchali świątecznych historii i śpiewali kolędy. Najważniejszym jednak momentem i jednakowym we wszystkich grupach, było dzielenie się opłatkiem, składanie życzeń i wieczerza przy wigilijnym stole.
      Czymże byłby jednak dla dzieci ten dzień, gdyby nie wizyta Gwiazdora! Po wspólnym ucztowaniu nadszedł wreszcie czas na to upragnione spotkanie, podczas którego dzieci mogły pochwalić się swoimi umiejętnościami wokalnymi, czy recytatorskimi :) A następnie po krótkiej rozmowie z Gwiazdorem otrzymać upragnione prezenty!
      Mimo braku śniegu za oknem, dzień ten był dla wszystkich bardzo wyjątkowy, szczególnie dla tegorocznych "maluszków", gdyż była to ich pierwsza wigilia przedszkolna. Zapraszamy więc serdecznie do obejrzenia niektórych zdjęć z tej wyjątkowej środy :). Ponadto prezentujemy kilka ujęć z wizyty cudnej urody osiołka
z Fundacji BENEK
 (14.12).
więcej