Historia przedszkola nr 127 w Poznaniu

• Nasze przedszkole ma długoletnią tradycję. Zostało otwarte 14 września 1972 roku.

• Było pierwszym przedszkolem na Winogradach i do tego wzorcowym. Ówczesne władze oświatowe i osiedlowe zadbały o pięknie urządzony ogród.

• Były tu pelargonie i ciekawe krzewy, wiele piaskownic, ławeczek oraz wymurowany basen, z którego dzieci korzystały przez całe lato.
  • Placówka objęła opieką dzieci mieszkające na osiedlu, którego nazwa brzmiała os. Wielkiego Października. Przed otwarciem przedszkola dzieci uczęszczały do trzech różnych miejsc na osiedlu: do bloku nr 8, bloku nr 13 i do zerówki w Szkole Podstawowej nr 29. W nowym przedszkolu było 5 oddziałów i 175 dzieci. Oddziały były bardzo przepełnione i liczyły od 35 do 38 dzieci.

•  Pierwszym dyrektorem przedszkola była pani Jadwiga Stachowiak. Następnie przez wiele lat placówką kierowała pani Grażyna Kultys. W latach 1997 - 2007 funkcję dyrektora Przedszkola 127 sprawowała mgr Magdalena Wiśniewska. Aktualnie dyrektorem jest mgr Maria Jaworowicz-Szczepaniak.
  • Tradycją przedszkola były organizowane bale karnawałowe i spotkania rodzinne.

• Stałym punktem edukacyjno-teatralnym były okazjonalne wizyty dzieci w Domu Weterana.
  • Wielokrotnie placówkę wizytowały władze oświatowe z kraju i z zagranicy - delegacje z NRD.

• Szczególnie ważnym corocznym wydarzeniem był Dzień Małego Sportowca. Dzieci ubrane w stroje uszyte specjalnie na tę okoliczność brały udział w sportowych, przedszkolnych zawodach.

• Przez miniony czas - 36 lat, dzieci jak i ich rodzice doświadczały tu wiele wspaniałych chwil w rodzinnej atmosferze.

• Obecnie pielęgnujemy te tradycje wzbogacając ofertę edukacyjną dużą dawką miłości do każdego dziecka.