W roku 2017/2018 zapraszamy na comiesięczne zajęcia dla rodziców
z dziećmi, prowadzone wybranymi metodami, których elementy wykorzystujemy na codzień w pracy z przedszkolakami

1. Metoda "Porannego kręgu" - 2.09.2017 r.

21 września zainteresowani rodzice, dysponujący oczywiście czasem wolnym w godzinach popołudniowych, wzięli udział w zajęciach metodą "Porannego kręgu" prowadzonych przez Panią Paulinę. "Polisensoryczne pobudzanie zmysłów", otwierające niejako sezon jesienny, tudzież pełna ekspozycja na jesienne kolory, dźwięki, faktury, zapachy, smaki, przypadła chyba naszym gościom do gustu, sądząc po pełnym zaangażowaniu i - rzecz jak słońce jasna - po uśmiechach. Powitanie jesieni metodą "Porannego kręgu" odbyło sie w ramach zajęć dydaktycznych dnia 25.09. Zapraszamy do ---> Galerii <---.

2. Metoda Weroniki Sherborne - 24.10.2017 r.

3. Metoda Edwina E. Gordona - 15.11.2017 r.

15 listopada o godzinie 16:00 odbyły się kolejne zajęcia dla rodziców z dziećmi, przybliżające przede wszystkim tym pierwszym (ci drudzy obeznani) metody pracy z dziećmi w przedszkolu, które fragmentarycznie wykorzystujemy na co dzień. Tym razem p. Grażynka Bukowska, znana również jako "Pani od Rytmiki", wprowadziła nas w świat umuzykalniania według teorii Edwina E. Gordona z elementami metod C. Orffa i R. Labana. W ciągu niecałej godziny każdy z uczestników robił z muzyką, co tylko można (oprócz wąchania i jedzenia, chyba, że byli wśród nas jacyś synesteci ;-) - było wokalnie, tanecznie, choreograficznie, momentami nawet teatralnie. Nie zabrakło rekwizytów, instrumentów i rękodzieła (własne lutnie!), a także stoickiego spokoju p. Grażynki, dzięki czemu Przedszkole jeszcze stoi :-) Dzięki! A link do galerii tutaj ---> Galeria <---.