Galeria

2018/2019

Wycieczka do ZOO - 04.06.2019

         Na ostatnią już wycieczkę w tym roku szklnym, całe nasze przedszkole wybrało się do Nowego ZOO :)
      Dzieci miały okazję zobaczyć i bliżej poznać zwierzęta takie jak: słonie, wielbłądy, lwy, żyrafy, nosorożce, małpki, foki, lisy, ptaki egzotyczne i wiele innych zwierząt. Dodatkowo przedszkolaki przejechały się kolejką , by zobaczyć i te wybiegi do których o własnych siłach nie dały rady dotrzeć. Pogoda dopisała i po wspólnym śniadanku na świeżym powietrzu wszyscy zmęczeni lecz w dobrych humorach wróciliśmy do przedszkola :)

więcej

Festyn z okazji DNIA DZIECKA - 31.05.2019

        W ostatni dzień maja całe nasze przedszkole wybrało się na festyn z okazji Dnia Dziecka do Przedszkola nr 131 im. Kubusia Puchatka.
         Oprócz wyśmienitej zabawy na różnego rodzaju tzw. dmuchańcach, przedszkolaki czekała cała moc atrakcji, takich jak: animacje na scenie (bańki mydlane, chusta KLANZA, tańce, gry i zabawy ruchowe), zajęcia plastyczne z malowania na folii farbami, spotkanie z policją, strażakiem i wojskiem (dzieci mogły wejść do pojadów wymienionych służb, zabawić się z robotem, czy też próbować rozbroić bombę), zabawy na placach zabaw oraz lody dla ochłody :)
          Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej :)
 
więcej

Warsztaty naukowe FASCYNUĄCY ŚWIAT MRÓWEK - 28.05.2019

        We wtorek 28.05. dzieci wzięły udział w warsztatach naukowych na temat życia mrówek.
        Prowadzący opowiedział o budowie mrowisk i zaprezentował wiele faktów z życia owadów. Dzieci miały okazję widzieć jak mrówki żyją w mrowisku pod ziemią oraz poznać sposoby ich komunikowania się.
        Na zakończenie dzieci otrzymały dyplomy i upominki oraz materiały do wykonania własnych mrowisk :)
więcej

Filharmonia pomysłów - 20.05.2019

          W poniedziałek 20 maja dzieci wzięły udział w ostatnim w tym roku szkolnym koncercie "Filharmonii pomysłów". Muzycy zaprosili przedszkolaki na spotkanie z Manuelą Wiolonczelą.
        Znowu było wesoło i muzycznie.

więcej

Spotkanie z alpakami - 16.05.2019

       16 maja nasze przedszkole odwiedziły alpaki. Bardzo sympatyczne zwierzaki specjalizujące się w pracy z dziećmi niepełnosprawnymi oraz z deficytami uwagi.
       Dzieci dowiedziały sie wiele o ich hodowli i pielęgnacji... głaskały i karmiły zwierzęta marchewkami. Najgrzeczniejści dostali nawet buziaka ;)
więcej

Warsztaty naukowe ŻYCIE PSZCZÓŁ - 9.05.2019

        9 i 10 maja wszystkie przedszkolaki wzięły udział w warsztatach naukowych na temat życia pszczół.
       Poznały ich gatunki, herarchię w ulu, zasady produkcji wosku i miodu. Dzieci wzięły udział w wytwarzaniu świeczek i skosztowały chleba z miodem. Miały okazję obserwować pracę pszczół a nawet posłuchać bzyczenia.
więcej

Przedstawienie Z CHOPINEM NA ŁĄCE - 28.03.19

       28 marca dzieci z grupy I "Pomidorki", wraz ze swoimi paniami zaprosiły na przedstawienie o Fryderyku Chopinie. Sztuka została przygotowana w ramach comiesięcznej prezentacji sylwet sławnych Polaków przez Panią Agnieszkę i Pania Grażynę.
       Dzieci zaprezentowały tańce do utworów kompozytora a Zosia pięknie odśpiewała "Życzenie" Chopina.
W roli młodego Fryderyka wystapił Mateusz. Wszystkim dzieciom - aktorom bijemy wielkie brawa za cudowny występ:)
więcej

FILHARMONIA POMYSŁÓW - 28.03.19

       Dzieci z naszego przedszkola uczestniczą w spotkaniach z profesjonalnymi muzykami i ich gośćmi w ramach "Filharmonii pomysłów".
        Przedstawienia odbywają się co miesiąc. W marcu przedszkolaki poznały saksofon i wysłuchały utworów jazzowych. Było muzycznie, wesoło i mądrze, czyli to co lubimy najbardziej.
więcej

Warsztaty naukowe "Zabawy fizyczno - chemiczne z powietrzem" - 26.03.19

       Pod koniec marca odbyły się warsztaty naukowe dla wszystkich dzieci o tematyce "Zabawy fizyczno - chemiczne z powietrzem".
       Dzieci miały okazję poznać właściwości powietrza obserwując oraz przeprowadzając proste i ciekawe doświadczenia fizyczno - chemiczne pod okiem nauczycieli i Pani chemiczki prowadzącej zajęcia :) Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej z warsztatów!

więcej

Pierwszy dzień WIOSNY - 21.03.19

         I oto nadszedł długo wyczekiwany przez wszystkich pierwszy dzień wiosny! Wszystkie dzieci i cały personel przedszkola, przywitali ją kolorem zielonym :)
      Dzień rozpoczęliśmy od bliższego przyjżenia się wiośnie, na obejrzeniu i omówieniu filmików edukacyjnych, na których dzieci mogły zobaczyć jak rosą rośliny i rozkwitają kwiaty, jak z gąsienicy powstaje motyl, oraz jak z jajka wykluwają się pisklęta i przygotowują do pierwszych lotów.
      Następnie wyruszyliśmy uroczystym pochodem alejami naszego osiedla, niesąc wiosenny gaik i marzannę, przygotowane w grupach przez przedszkolaków. Zimę pożegnaliśmy z hukiem, grając na przyniesionych z domu i przygotowanych wraz z rodzicami instrumentach oraz śpiewając dobrze znane dzieciom, wiosenne piosenki.
        Przedszkolaki przygotowały również wiosenną sałatkę, którą zjadły ze smakiem w porze obiadowej ;)
       Ponadto, każdy przedszkolak wykonał wiosenny emblemat, który nosił z dumą przez cały dzień i ostatecznie zabrał ze sobą do domu :)
      
więcej