Galeria

2018/2019

Filharmonia pomysłów - 20.05.2019

        W poniedziałek 20 maja dzieci wzięły udział w ostatnim w tym roku szkolnym koncercie
"Filharmonii pomysłów". Muzycy zaprosili przedszkolaki na spotkanie z Mauelą Wiolączelą.
Znowu było wesoło i muzycznie.

więcej

Spotkanie z alpakami - 16.05.2019

16 maja nasze przedszkole odwiedziły alpaki. Bardzo sympatyczne zwierzaki specjalizujące się w pracy z dziećmi niepełnosprawnymi oraz z deficytami uwagi.
Dzieci dowiedziały sie wiele o ich hodowli i pielęgnacji... głaskały i karmiły zwierzęta marchewkami. Najgrzeczniejści dostali nawet buziaka;)

więcej

Warsztaty naukowe - 9.05.2019

9 i 10 maja wszystkie przedszkolaki wzięły udział w warsztatach naukowych na temat życia pszczół. Poznały ich gatunki, herarchię w ulu, zasady produkcji wosku i miodu. Dzieci wzięły udział w wytwarzaniu świeczek i skosztowały chleba z miodem. Miały okazję obserwować pracę pszczół a nawet posłuchać bzyczenia.
więcej

Przedstawienie Z CHOPINEM NA ŁĄCE - 28.03.19

       28 marca dzieci z grupy I "Pomidorki", wraz ze swoimi paniami zaprosiły na przedstawienie o Fryderyku Chopinie. Sztuka została przygotowana w ramach comiesięcznej prezentacji sylwet sławnych Polaków przez Panią Agnieszkę i Pania Grażynę.
       Dzieci zaprezentowały tańce do utworów kompozytora a Zosia pięknie odśpiewała "Życzenie" Chopina.
W roli młodego Fryderyka wystapił Mateusz. Wszystkim dzieciom - aktorom bijemy wielkie brawa za cudowny występ:)
więcej

FILHARMONIA POMYSŁÓW - 28.03.19

       Dzieci z naszego przedszkola uczestniczą w spotkaniach z profesjonalnymi muzykami i ich gośćmi w ramach "Filharmonii pomysłów".
        Przedstawienia odbywają się co miesiąc. W marcu przedszkolaki poznały saksofon i wysłuchały utworów jazzowych. Było muzycznie, wesoło i mądrze, czyli to co lubimy najbardziej.
więcej

Warsztaty naukowe "Zabawy fizyczno - chemiczne z powietrzem" - 26.03.19

       Pod koniec marca odbyły się warsztaty naukowe dla wszystkich dzieci o tematyce "Zabawy fizyczno - chemiczne z powietrzem".
       Dzieci miały okazję poznać właściwości powietrza obserwując oraz przeprowadzając proste i ciekawe doświadczenia fizyczno - chemiczne pod okiem nauczycieli i Pani chemiczki prowadzącej zajęcia :) Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej z warsztatów!

więcej

Pierwszy dzień WIOSNY - 21.03.19

         I oto nadszedł długo wyczekiwany przez wszystkich pierwszy dzień wiosny! Wszystkie dzieci i cały personel przedszkola, przywitali ją kolorem zielonym :)
      Dzień rozpoczęliśmy od bliższego przyjżenia się wiośnie, na obejrzeniu i omówieniu filmików edukacyjnych, na których dzieci mogły zobaczyć jak rosą rośliny i rozkwitają kwiaty, jak z gąsienicy powstaje motyl, oraz jak z jajka wykluwają się pisklęta i przygotowują do pierwszych lotów.
      Następnie wyruszyliśmy uroczystym pochodem alejami naszego osiedla, niesąc wiosenny gaik i marzannę, przygotowane w grupach przez przedszkolaków. Zimę pożegnaliśmy z hukiem, grając na przyniesionych z domu i przygotowanych wraz z rodzicami instrumentach oraz śpiewając dobrze znane dzieciom, wiosenne piosenki.
        Przedszkolaki przygotowały również wiosenną sałatkę, którą zjadły ze smakiem w porze obiadowej ;)
       Ponadto, każdy przedszkolak wykonał wiosenny emblemat, który nosił z dumą przez cały dzień i ostatecznie zabrał ze sobą do domu :)
      
więcej

Koncert dzieci ze Szkoły Muzycznej - 28.02.19

       Nasze przedszkole odwiedzili uczniowie ze Szkoły Muzycznej przy uliczy Solnej w Poznaniu. Każdy muzyk przedstawił swój instrument oraz zagrał krótki koncert. Przedszkolaki były pod wrażeniem :) i odwdzięczyły się dużymi brawami.
więcej

Warsztaty z SUCHYM LODEM - 12.02.19

       W lutym odbyły się warsztaty dla wszystkich dzieci "Spotkanie z nauką", podczas których dzieci miały okazję bliżej przyjżeć się tematom związanm z zagadnieniami fizyczno-chemicznymi i wcielić się w rolę małych naukowców. Tym razem przedszkolaki zapoznały się z właściwościami suchego lodu, poprzez prowadzenie eksperymentów i doświadczeń fizyczno-chemicznych, pod okiem doświadczonej Pani fizyk :)
       Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji fotograficznej.
więcej

Warsztaty naukowe CZERPANIE PAPIERU - 31.01.19

       Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w kolejnych warsztatach naukowych CZERPANIE PAPIERU. Tym razem przedszkolaki samodzielnie wykonały papier.
        Zadanie okazało się bardzo przyjemne i niezbyt trudne. Wszyscy dzielnie przecedzali i prasowali arkusze. Z wysuszonych dziecięcych dzieł powstanie zapewne coś jeszcze piękniejszego ;)

więcej