(OPO)WIEŚCI to dział wiadomości z „pokładu” Przedszkola, ale nie tylko. Postaramy się co jakiś czas zamieścić tutaj wartościowe treści wizualne, linki do ciekawych wydarzeń dla dzieci w rejonie, aktualnie, sieci Web 🙂 A co „w trawie piszczy”? Miejmy nadzieję, że wkrótce będziemy mogli przekonać się nie tylko via Internet… a tymczasem zapraszamy do nas!

Wiosna w naszym ogrodzie 

     Ogromnym atutem naszego Przedszkola jest niewątpliwie ogród. Dysponujemy obszernym terenem zielonym w centrum miasta, co nie zdarza się często, można więc powiedzieć, że mamy szczęście :-). Wiadomo jednak, że szczęściu trzeba pomagać, dlatego nie tylko dbamy o nasze ogrody w podstawowym zakresie, ale też staramy się wprowadzać korzystne zmiany – sadzimy drzewa i krzewy (brzozy zacieniające piaskownice, tuje, jako naturalne ekrany akustyczne), zakładamy rabaty, wykorzystujemy ogród do celów edukacyjnych i wychowawczych (nie tylko wiedza o świecie przyrodniczym, ale też umiłowanie go). Można pokusić się o stwierdzenie, że korzystamy z hortiterapii. „Hortiterapia to rodzaj rehabilitacji, związanej z uprawieniem ogrodnictwa. Bliski kontakt z naturą w założeniu ma obniżyć stres, poprawić nastrój, przywrócić równowagę psychiczną(…)” (za portal.abczdrowie.pl). Nasz ogród to również rzadko spotykane okazy, w tym drzewa: Katalpa (Surmia), Mamutowiec olbrzymi, Kasztan jadalny czy Klon palmowy. Ponadto, mamy piękną Magnolię, Migdałka trójklapowego, kilka krzewów forsycji, różaneczniki, bzy i róże kilku odmian. Kilka lat temu założyliśmy własny sad, w którym owocują jabłka, gruszki, czereśnie, wiśnie, brzoskwinie, śliwki, porzeczki i agrest. W owalnym klombie ogrodu startowego dla maluchów kwitną wiosenne cebule sadzone jesienią przez dzieci: kilka odmian szafirków, hiacyntów, żonkile, wiele odmian tulipanów. W części ogrodu ze „Statkiem” (sprzęt ogólnorozwojowy) znajdują się też zeszłoroczne sadzonki bergenii, funkii, żurawek, wrzosów, konwalii i dzwonków. Skrzynie w ogrodzie i korytka na balustradach zapełnią się wkrótce sadzonkami pomidorów, marchwi, rzodkwi, ziemniaków, brokułów i sałaty, które dzieci posadziły uprzednio w salach. Posadzony kilka lat temu żywy wigwam wierzbowy ma się dobrze. Dysponujemy też własnymi szyszkami ;-), generalnie materiałem przyrodniczym wykorzystywanym przez dzieci w zabawach, w edukacji i działalności artystycznej. 

Nasz ogród to bezcenny skarb. Udowadniamy to opowieścią, a podpieramy galerią zdjęć, do której serdecznie zapraszamy!

Zespół P127

„Dzieci – dzieciom”

Kiermasz dobroczynny 

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom i gościom Przedszkola za udział w kiermaszu charytatywnym. Brawa dla przedszkolaków, które włożyły mnóstwo pracy i serca w wykonanie różnorakich fantów dekoracyjnych: lampionów, zakładek, figurek, zawieszek i innych cudowności.
Pragniemy poinformować, że udało nam się zebrać ponad 2360 zł!!! 🙂
Decyzją Rady Rodziców pieniądze te przeznaczone zostaną na potrzeby dzieci z domu dziecka, które zamieszkają w salezjańskim domu zakonnym na Ul Pszczelnej 20.
Będziemy tu dalej informować, o tym, jak dzieci pomogły dzieciom 🙂

Witamy!

Zapraszamy do galerii zdjęć, obrazującej realizację projektu edukacyjnego pt. „Jesień w ogrodzie”. Nasze przedszkolaki podeszły do tego wyzwania z prawdziwym entuzjazmem 🙂
->>Kliknij, by zobaczyć galerię<<-

 Pozdrawiamy!Zespół P127

Mili Państwo!

Wrzesień już za nami, wkraczamy w październik z rozmachem. Poniżej zamieszczamy ulotki zajęć proponowanych dla naszych przedszkolaków. Przypominamy, że są to zajęcia dodatkowe, prowadzone przez zewnętrznych instruktorów p. Marikę (taniec) i p. Bartka (karate). Szczegółowe dni i godziny oferowanych aktywności podamy wkrótce tutaj i w zakładce „zajęcia dodatkowe” (godziny podane na ulotkach są nieaktualne).
Ponadto, w galerii zdjęć znajdują się fotografie wrześniowych wydarzeń wewnątrzprzedszkolnych wraz z opisem. Każdego miesiąca, oprócz raportów piątkowych w grupach, będzie nowa galeria zdjęć, dlatego warto od czasu do czasu do nas zerknąć :-).

 Pozdrawiamy!Zespół P127

Drodzy Państwo!

Chcielibyśmy podzielić się z Wami widokami, które towarzyszą nam na co dzień. Mamy szczęście bawić się i uczyć w pięknym ogrodzie, którego potencjał staramy się maksymalnie wykorzystywać, inwestując w zieleń i dbając o nią. Ogród to przyjemność, ale także odpowiedzialność oraz wspaniała przestrzeń edukacyjna, umożliwiająca przedszkolakom doświadczanie przemian w przyrodzie zgodnie z naturalnymi rytmami. Sadzimy, plewimy, przerywamy, rozsadzamy, nawozimy, podlewamy, zbieramy plony i smakujemy. Cieszymy oczy i serca darami natury w samym sercu Poznania, czyniąc go jeszcze bardziej zielonym 🙂

 Pozdrawiamy!Zespół P127

Drodzy Państwo!

Miło nam oznajmić, że w każdej grupie odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów i upominków dla wszystkich dzieci, które wzięły udział w konkursie na „Najpiękniejszego Bałwana”. Otrzymaliśmy Wasze zdjęcia dowodzące niewątpliwej urody powstałych bałwanków: dużych, malutkich, samotnych i stadnych, z nosami z marchwi, szyszek, nakrętek, z kapeluszami z wiader i doniczek. Wszystkie cudne rzeźby śniegowe zasłużyły na uznanie! Kto dawno nie kulał, czy nie targał śniegowej kuli jednej na drugą, ten nie wie, jaki to wysiłek! Warto sobie przypomnieć ;-). Dziękujemy!

 Pozdrawiamy!Zespół P127

Witamy serdecznie…

…już w nowym, 2021 roku! Mamy nadzieję, że Sylwestra spędziliście Państwo w miłej atmosferze i pełni nadziei na to, że pseudoatrakcje, które zafundował nam feralny 2020 mamy już w duuużej mierze za sobą. Teraz przeżyjmy zimę regenerując się, dbając o siebie i bliskich, pod kocykiem, z kubkiem kakao, z dobrą książką lub filmem (raczej animowanym :-)). Życzymy Państwu tego, co najlepsze! 

 Pozdrawiamy!Zespół P127