(OPO)WIEŚCI to dział wiadomości z „pokładu” Przedszkola, ale nie tylko. Postaramy się co jakiś czas zamieścić tutaj wartościowe treści wizualne, linki do ciekawych wydarzeń dla dzieci w rejonie, aktualnie, sieci Web 🙂 A co „w trawie piszczy”? Miejmy nadzieję, że wkrótce będziemy mogli przekonać się nie tylko via Internet… a tymczasem zapraszamy do nas!

Witamy!

Zapraszamy do galerii zdjęć, obrazującej realizację projektu edukacyjnego pt. „Jesień w ogrodzie”. Nasze przedszkolaki podeszły do tego wyzwania z prawdziwym entuzjazmem 🙂
->>Kliknij, by zobaczyć galerię<<-

Mili Państwo!

Wrzesień już za nami, wkraczamy w październik z rozmachem. Poniżej zamieszczamy ulotki zajęć proponowanych dla naszych przedszkolaków. Przypominamy, że są to zajęcia dodatkowe, prowadzone przez zewnętrznych instruktorów p. Marikę (taniec) i p. Bartka (karate). Szczegółowe dni i godziny oferowanych aktywności podamy wkrótce tutaj i w zakładce „zajęcia dodatkowe” (godziny podane na ulotkach są nieaktualne).
Ponadto, w galerii zdjęć znajdują się fotografie wrześniowych wydarzeń wewnątrzprzedszkolnych wraz z opisem. Każdego miesiąca, oprócz raportów piątkowych w grupach, będzie nowa galeria zdjęć, dlatego warto od czasu do czasu do nas zerknąć :-).

Drodzy Państwo!

Chcielibyśmy podzielić się z Wami widokami, które towarzyszą nam na co dzień. Mamy szczęście bawić się i uczyć w pięknym ogrodzie, którego potencjał staramy się maksymalnie wykorzystywać, inwestując w zieleń i dbając o nią. Ogród to przyjemność, ale także odpowiedzialność oraz wspaniała przestrzeń edukacyjna, umożliwiająca przedszkolakom doświadczanie przemian w przyrodzie zgodnie z naturalnymi rytmami. Sadzimy, plewimy, przerywamy, rozsadzamy, nawozimy, podlewamy, zbieramy plony i smakujemy. Cieszymy oczy i serca darami natury w samym sercu Poznania, czyniąc go jeszcze bardziej zielonym 🙂

Drodzy Państwo!

Miło nam oznajmić, że w każdej grupie odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów i upominków dla wszystkich dzieci, które wzięły udział w konkursie na „Najpiękniejszego Bałwana”. Otrzymaliśmy Wasze zdjęcia dowodzące niewątpliwej urody powstałych bałwanków: dużych, malutkich, samotnych i stadnych, z nosami z marchwi, szyszek, nakrętek, z kapeluszami z wiader i doniczek. Wszystkie cudne rzeźby śniegowe zasłużyły na uznanie! Kto dawno nie kulał, czy nie targał śniegowej kuli jednej na drugą, ten nie wie, jaki to wysiłek! Warto sobie przypomnieć ;-). Dziękujemy!

Witamy serdecznie…

…już w nowym, 2021 roku! Mamy nadzieję, że Sylwestra spędziliście Państwo w miłej atmosferze i pełni nadziei na to, że pseudoatrakcje, które zafundował nam feralny 2020 mamy już w duuużej mierze za sobą. Teraz przeżyjmy zimę regenerując się, dbając o siebie i bliskich, pod kocykiem, z kubkiem kakao, z dobrą książką lub filmem (raczej animowanym :-)). Życzymy Państwu tego, co najlepsze!