Nasze Przedszkole jest placówką o niemalże 50-letniej historii. Otwarte zostało 14 września 1972 roku i było pierwszym przedszkolem na poznańskich Winogradach. Usytuowane jest w samym sercu Osiedla Pod Lipami, a tym, co je wyróżnia, jest jeden największych w Poznaniu ogrodów, gdzie dzieci spędzają wiele czasu bawiąc się i ucząc, gdyż wiele zajęć prowadzonych jest na świeżym powietrzu. Dzięki podziałowi na strefę zabaw dla starszych i młodszych, wszystkie dzieci mają własne miejsce do zabawy ze sprzętami dostosowanymi do ich wieku i potrzeb.

Budynek Przedszkola jest dwukondygnacyjny i posiada sześć sal, w których bawi się i uczy 145 dzieci. W miarę możliwości (pandemia je niestety ogranicza) podejmujemy regularną współpracę środowiskiem lokalnym, m.in. z Biblioteką Raczyńskich oraz Szkołą z Oddziałami Sportowymi nr 1, a także z Narodowym Centrum Nauki (program Archiprzygody), Muzeum Narodowym w Poznaniu i wolontariuszami z Hospicjum Poznańskiego. Ponadto, podczas warsztatów „Medical Minds” dzieci poznawały budowę układu krwionośnego, zaś na zajęciach z Robotyki konstruowały z klocków Lego przeróżne maszyny. W chwili obecnej odbywają się u nas cotygodniowe zajęcia taneczne i karate.

Oferta edukacyjna naszej placówki jest bardzo szeroka. Regularnie odbywają się zajęcia z języka angielskiego (p. Marysia, p. Gosia, p. Iza), z rytmiki (p. Grażyna), logopedii (p. Karolina), gimnastyki korekcyjnej (p. Ola), a osobami prowadzącymi są nauczyciele zatrudnieni w naszym Przedszkolu, co w dobie pandemii jest ogromną zaletą. Ponadto, w razie potrzeby istnieje możliwość konsultacji z psychologiem (p. Karolina), również stale obecnym w placówce.

Z uwagi na pandemię mocno ograniczona została część wyjazdowa. Warto obejrzeć zdjęcia (galeria – ubiegłe lata), aby zobaczyć, jak to „drzewiej” bywało. Chcielibyśmy wkrótce wrócić do zwyczaju organizowania wycieczek autokarowych, ale z rozmysłem, adekwatnie do sytuacji pandemicznej w kraju. Na tę chwilę zapraszamy do Przedszkola ciekawych gości (wolontariuszy, iluzjonistę, pszczelarza etc.) oraz planujemy atrakcje „pod chmurką” w naszym ogrodzie (uroczystości z udziałem gości, pikniki i festyn pod chmurką, spotkania ze zwierzakami).

Serdecznie zapraszamy do galerii zdjęć prezentującej nasze Przedszkole. Wkrótce postaramy się o aktualizację (fotografie są z roku 2020/21, w większości bez wykładzin i tekstyliów, które, dzięki regularnym ozonowaniom, mogliśmy już przywrócić).

Zapraszamy też do zakładki z jadłospisem. W naszym Przedszkolu posiłki od lat gotowane są na miejscu przez kucharkę (p. Marzena). Dzieci jedzą śniadanie (8:30), drugie śniadanie (11:30) i 2-daniowy obiad (13:30). Do każdego posiłku podawana jest woda/herbata/sok i inne. Butelkowana woda dostępna jest każdorazowo według potrzeb dzieci.

Jeżeli macie Państwo pytania lub wątpliwości, zachęcamy do kontaktu z Panią dyrektor Marią Jaworowicz-Szczepaniak, z którą można porozmawiać dzwoniąc pod numer stacjonarny Przedszkola: 61 8200753.

! Zapraszamy do naszego Przedszkola !

Informacje ogólne:

• Przedszkole otwarte jest w godzinach od 6.00 do 17.00.
  • W przedszkolu jest 6 oddziałów, do których uczęszczają dzieci w wieku od 3 do 6 lat.
  • Grupy I – V liczą 25 dzieci, a grupa VI – 20 dzieci.
  • Przedszkole otwarte jest jedenaście miesięcy w roku.
  • W roku szkolnym 2021/2022 przerwa urlopowa jest w miesiącu sierpniu!