Rok przedszkolny 2021/22

     W drugiej połowie października wszystkie przedszkolaki z cudownym zaangażowaniem podjęły się prac ogrodowych w ramach projektu edukacyjnego pt. “Jesień w ogrodzie”. W przeciągu około dwóch tygodni (18-29.10.2021) zdziałaliśmy, co następuje:

  • obsadziliśmy dwoma gatunkami tujek płot wzdłuż linii tramwajowej; p. Andrzej rozplanował miejsca nasadzeń (dzięki!), natomiast my wykopaliśmy dołki, podsypaliśmy je materiałem organicznym z własnych kompostowników, wsadziliśmy i podlaliśmy obficie;
  • w ogródku przy “Statku”, za skrzynkami, w których znajdowały się uprawy m.in. ziemniaków i rzodkwi, sadziliśmy byliny wieloletnie, tworząc urokliwą rabatę, atrakcyjną dla zapylaczy; dziękujemy rodzicom, którzy dostarczyli nam roślinki! (lawendę, wrzosy, hortensje, funkie, żurawki, dzwonki i inne);
  • w ogródku Maluszków, ponownie z pomocą p. Andrzeja, który rozplanował nasadzenia, wkopaliśmy mnóstwo cebul kwiatowych, m.in. tulipanów, narcyzów, frezji i krokusów – nie możemy się doczekać, aż zobaczymy wielobarwne efekty naszej pracy!
  • wszystkie przedszkolaki zapoznały się z zasadami kompostowania i późniejszego wykorzystania odpadów bioorganicznych w formie nawozu; na całej przestrzeni naszego wspaniałego ogrodu każdy chętny zuch mógł pracować z użyciem grabi i taczek, by zredukować trochę ilość opadłych liści klonowych, które w dużej mierze napełnią kompostowniki; dodatkowym walorem tej pracy była nauka radosnego współdziałania 🙂

« wróć do albumu

Wrzesień 2021

     We wrześniu wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w wewnętrznych uroczystościach nadania nazw grupowych, w inspiracji rocznym planem pracy pt. “Zabawa w teatr”. Postaciami wybranymi przez dzieci w bieżącym roku przedszkolnym zostały:
– Biedronki (grupa I),
– Smerfy (grupa II),
– Smoki (grupa III),
– Czerwone Kapturki i Wilki (grupa IV),
– Krasnoludki (grupa V),
– Gumisie (grupa VI).
Doskonały wybór, prawda? 🙂
    
Ponadto, zgodnie z naszym zwyczajem powitaliśmy jesień Metodą Porannego Kręgu, angażując przy tym wszystkie 5 zmysłów. Kontynuacją wielowymiarowego poznania świata był udział dzieci w seansie kina sferycznego. Wybór padł na film o charakterze przyrodoznawczym.
Nasi zerówkowicze uczestniczyli też w spotkaniu z
wolontariuszem z Hospicjum Palium. Dowiedzieli się, czym jest wolontariat, dlaczego “Pomaganie dodaje skrzydeł” i tworzyli piękne motyle (symbol kampanii na rzecz rozbudowy hospicjum). O tym, dlaczego akurat motyle, możecie państwo przeczytać –>tutaj<–.

Grudzień 2019

Wrzesień 2019