KOMUNIKAT DLA RODZICÓW

URUCHAMIAMY GRUPOWE E-MAILE. KAŻDA GRUPA MA SWÓJ ADRES E-MAIL, KTÓRY POMOŻE PAŃSTWU W KONTAKCIE Z NAUCZYCIELAMI. POD TYMI ADRESAMI WYCHOWAWCY GRUP SŁUŻYĆ BĘDĄ PAŃSTWU RADĄ I POMOCĄ NP. W REALIZACJI ZADAŃ ZAMIESZCZANYCH NA NASZEJ STRONIE. PROSIMY ŚMIAŁO KIEROWAĆ DO NAS WSZELKIE ZAPYTANIA DOTYCZĄCE DZIECI – POZOSTAŃMY W KONTAKCIE! RÓWNIEŻ TAM CHĘTNI PAŃSTWO WYSYŁACIE OD TERAZ ZDJĘCIA PRAC DZIECI (DZIAŁAŃ PROPONOWANYCH PRZEZ NAS, ZADAŃ KONKURSOWYCH, LUB WSZYSTKIEGO TEGO, CZYM CHCIELIBYŚCIE SIĘ Z NAMI PODZIELIĆ). OTO LISTA ADRESÓW:
GRUPA I – przedszkole127grupa1@gmail.com
GRUPA II – przedszkole127grupa2@gmail.com
GRUPA III – przedszkole127grupa3@gmail.com
GRUPA IV – przedszkole127grupa4@gmail.com
GRUPA V – przedszkole127grupa5@gmail.com
GRUPA VI – przedszkole127grupa6@gmail.com
Serdecznie zapraszamy do kontaktu 🙂

KOMUNIKAT DLA RODZICÓW

SZANOWNI PAŃSTWO!

       Przedszkole przygotowuje się do otwarcia w nowym reżimie sanitarnym. Prosimy o przemyślenie i podjęcie decyzji, czy dziecko będzie przyprowadzone do przedszkola.

Pierwszeństwo mają dzieci dwojga rodziców pracujących, szczególnie w zawodach medycznych, służbach mundurowych, handlu i przedsiębiorstwach produkcyjnych.

Na naszej stronie będą zamieszczone informacje, z którymi każdy z zainteresowanych rodziców będzie musiał się zapoznać i potwierdzić podpisem.

Prosimy o kontakt e-mailowy z wychowawcami grup (adresy e-mail grup znajdują się na stronie). Ze względu na istniejącą sytuację i ograniczoną liczbę miejsc przyjmowane będą dzieci uprzednio zgłoszone e-mailowo. Prosimy zaznaczyć godziny, w których dziecko miałoby przebywać w przedszkolu, gdyż od tego zależy harmonogram pracy grup. Uprasza się również o śledzenie strony przedszkola, gdzie będą na bieżąco zamieszczane wszelkie informacje.

25-29.05.2020 r.

Hej, haj, heloł!

Kochani! Wchodzimy w troszkę nowe rytmy. Od dzisiaj będziecie dostawać w każdy poniedziałek paczuszkę zadań na cały tydzień. Pamiętajcie, żeby nie robić wszystkiego naraz, tylko rozłożyć sobie zabawy w czasie. Korzystajcie z pięknej pogody w bezpieczny sposób – kaski na głowy, czapki przeciwsłoneczne przy wysokich temperaturach w południe, a dla dzieci 4+ – maseczki na buziaki! 🙂 No i oczywista oczywistość – dokładne szorowanie łapek, często i starannie przy użyciu mydła. 

W tym tygodniu będzie o rodzinie. Również w tym tygodniu mamy super ważny dzień – Dzień Mamy (26 maja). Pomyślcie, co szczególnie ucieszyłoby Wasze kochane mamusie – może zrobicie im pyszne śniadanie? Obudzicie całusem i laurką przygotowaną potajemnie w poniedziałkowy wieczór? A może zainspiruje Was piosenka, która znajduje się poniżej? Pomyślcie! I działajcie! Do zobaczenia 1 czerwca 🙂

Piątek, 22.05.2020 r.

Witajcie!

Temat dzisiejszych zabaw to „Z wizytą w ZOO”. Znacie kogoś, kto nigdy nie był w zoo? Bo my nie! Ogrody zoologiczne są fantastyczne! Nasze poznańskie zoo ma już prawie 150 lat, ale najwięcej gatunków zwierząt zobaczycie w ogrodzie we Wrocławiu. Nasze przedszkolaki co roku odwiedzały zoo mniej więcej tuż przed rozpoczęciem wakacji, ale sami wiecie, że w tym roku wszystko wygląda troszkę inaczej. Podobnie zresztą, jak i nasze Przedszkole! Wkrótce będziecie mogli do nas wrócić, ale pamiętajcie, że dla dobra wszystkich (a dobrem tym jest zdrowie) obowiązywać będą różne nowe zasady. Spójrzcie na plakat poniżej. A tak poza tym, to czekają na Was zabawki (nie wszystkie), koleżanki i koledzy do pogadania, uśmiechnięte Panie, pyszna pomidorówka i inne posiłki, i cudowny ogród 🙂 Tymczasem, borem, lasem!

Środa, 20.05.2020 r.

Hejka, dziubasy!

Co u Was? Humorki dopisują? W tym tygodniu właśnie o humorkach jest mowa – tych lepszych (radość, miłość) i tych gorszych (złość, smutek). Tak naprawdę jednak potrzebne nam są zarówno emocje i uczucia pozytywne, jak i negatywne. To taki rodzaj równowagi. Gdybyśmy nie odczuwali strachu przed lwem, gdyby ten strach nie skłaniał nas do ucieczki, to z pewnością lwisko miało by z nas pyszny obiadek 🙂 Na szczęście w naszym klimacie lwy są tylko w zoo! Zerknijcie sobie do „Księgi emocji” i odnajdźcie strach – jest tam? Możecie poćwiczyć przed lustrem miny na wypadek spotkania groźnego zwierza 🙂 No, a potem zerknąć do zadań przygotowanych przez Wasze Panie! Na końcu znajduje się krzyżówka z hasłami w języku angielskim – z pisownią pomogą Wam rodzice (i słowniki :-). 
Do następnego razu!

Poniedziałek, 18.05.2020 r.

Witajcie, Pluszaczki!

W tym tygodniu porozmawiamy sobie o zwierzakach! Bardzo ciężko jest „ogarnąć” je wszystkie naraz, dlatego skupimy się w pierwszej kolejności na naszych najbliższych przyjaciołach – psach i kotach. Nauka o zwierzętach to „zoologia”. Co ciekawe, każdym rodzajem, gatunkiem zwierzaków zajmuje się odrębna nauka, mająca swoją, osobną nazwę. Przykładowo – nauka o psach to „kynologia”, badacz psów to „kynolog”, a nauka o kotach to „felinologia”, z „felinologami”, specjalistami od kotów na czele.Dowiedzcie się z Internetu, jakie są inne dziedziny zoologii! No i oczywiście zapraszamy do naszych propozycji zabaw, dziś psio-kocich 🙂

Piątek, 15.05.2020 r.

Dzień doberek Wam wszystkim!

Pozostajemy na wiosennej łące, ale tym razem przyjrzymy się bliżej… motylom! Są cudne, więc z pewnością warte szczególnej uwagi. Bielinki kapustniki, Listkowce cytrynki, Rusałki pawik – to tylko niektóre popularne gatunki motyli, które łatwo można zaobserwować w najbliższej okolicy. Może ktoś z Was miał szczęście i widział przeeepięknego Pazia królowej? To jest dopiero WOW!

Dziękujemy również za kilka kolejnych zdjęć, które przysłaliście – Bartku, Konstancjo, Kubusiu, Piotrku i Stasiu! Mamy nadzieję, że jeszcze ciut-ciut i będziemy mogli się zobaczyć „na prawdziwo”. A tymczasem trenujemy sztukę cierpliwego oczekiwania na radosne spotkanie 🙂 Ściskamy Was mocno! (ale nie za!)

Środa, 13.05.2020 r.

Witajcie, kochani!

Na wiosennej łące zostało jeszcze bardzo wiele do odkrycia! Pewnie niektórzy z Was mają zainteresowania przyrodnicze, dlatego niektóre ciekawostki przez nas przedstawione nie będą żadną nowością, ALE.. ale ale! No właśnie – zawsze staramy się zaskoczyć Was zadaniami wymagającymi wzmożonego główkowania, niezależnie od tego, kto się na czym zna 🙂 I tym razem się postarałyśmy – kto odgadnie zagadki, sprosta labiryntom, krzyżówkom i wyzwaniom matematycznym? Z pewnością nasze przedszkolaki! Zapraszamy i do zobaczenia w piątek!

Poniedziałek, 11.05.2020 r.

Hejka, robaczki!

Wiosna, wiosna, wiosna, ach, to ty! Też poczuliście to ciepełko ostatnimi dniami? Wiosna ma rzesze fanów, i nic dziwnego – jest piękna, nie tylko dlatego, że wreszcie można objadać się lodami „pod chmurką” :-). Jest coś niezwykłego w tym budzącym się do życia świecie, w kolorach kwiatów, zapachu ciepłej ziemi po deszczu, w odgłosach ptaków karmiących swoje młode w dziuplach, czy budkach lęgowych. Spójrzcie tylko, ile w Rosarium na Cytadeli wykluło się kijanek! (zdjęcie prywatne Pani Gosi). Nie wolno ich absolutnie krzywdzić. Już wkrótce kijanki przeobrażą się w żaby i uciekną w trawę, więc zostało niewiele czasu, by je poobserwować w stawie. Łatwiej dojrzeć kijankę w wodzie, niż żabę w trawie! O.. skoro o trawie mowa, w tym tygodniu przenosimy się na łąkę! Jupiii! 🙂

P.S. Może jest wśród Państwa jakiś herpetolog? Z tego, co nam się wydaje to głównie kijanki ropuch szarych i zielonych, ale nie mamy 100% pewności 🙂

Piątek, 08.05.2020 r.

Dzień doberek!

Dzisiaj czeka Was ostatnia porcja propozycji pod hasłem: „Tajemnice książek”. Znajdziecie tam garść informacji o tym, jak powstają książki oraz jak o nie dbać, by jak najdłużej nam służyły i nie wymagały pomocy „introligatora” (takiego „książkowego doktora”). Jest dla Was trochę zagadek, propozycji zabaw ruchowych i oczywiście kart do wypełniania. Bawcie się dobrze!
P.S. Jeżeli ktoś z Was jeszcze nie widział w (OPO)WIEŚCIACH to wrzucamy raz jeszcze tutaj – przeeeświetny teatrzyk kreatywnych braci – naszego przedszkolnego Stasia B. i Jego brata Miłosza. Brawo, chłopaki! Wyjątkowa sprawa!

Środa, 06.05.2020 r.

Witajcie kochane przedszkolaki!

Czy wiecie, kim jest bibliofil? To miłośnik książek! Powiemy Wam, że Wasze przedszkolne nauczycielki kolekcjonują książki, wypożyczają z bibliotek i czytają pasjami. Z pewnością Wasi rodzice, dziadkowie lub rodzeństwo również dzielą to zamiłowanie. Książki są po prostu niesamowite i, prędzej, czy później nie da się ich nie lubić!

Przede wszystkim jednak dziękujemy Wam za kolejną porcję zdjęć, na których pokazujecie, że absolutnie nie marnujecie czasu 🙂 Franku, Haniu, Igorku, Konstancjo, Tomku i Piotrku! Pozdrawiamy Was serdecznie i cieszymy się, że spędzacie wszystkie chwile kreatywnie i pracowicie, a często też po prostu na luzie 🙂 Uściski dla Was, zostańcie z nami!

Poniedziałek, 04.05.2020 r.

Dzień dobry w maju!

Nastały dni cieplejsze, momentami deszczowe, ale to już raczej ciepły deszcz :-). Teraz już wszystko będzie bardziej grzało, niż ziębiło! A czy wiecie, że czytanie książek też może nas albo rozgrzać, albo ochłodzić? Ale raczej tylko symbolicznie, w sferze naszych uczuć i emocji. Dobra książka, ciekawa, trafiająca do naszego serca i rozumu, rozbudzająca wyobraźnię – o taaak, to jest „to, co tygryski lubią najbardziej„! (A. A. Milne „Kubuś Puchatek”). Życzymy każdemu, żeby trafił na taką książkę, która raz na zawsze rozbudzi pasję do czytania! A tymczasem zapraszamy do naszych propozycji 🙂