KOMUNIKAT DLA RODZICÓW

URUCHAMIAMY GRUPOWE E-MAILE. KAŻDA GRUPA MA SWÓJ ADRES E-MAIL, KTÓRY POMOŻE PAŃSTWU W KONTAKCIE Z NAUCZYCIELAMI. POD TYMI ADRESAMI WYCHOWAWCY GRUP SŁUŻYĆ BĘDĄ PAŃSTWU RADĄ I POMOCĄ NP. W REALIZACJI ZADAŃ ZAMIESZCZANYCH NA NASZEJ STRONIE. PROSIMY ŚMIAŁO KIEROWAĆ DO NAS WSZELKIE ZAPYTANIA DOTYCZĄCE DZIECI – POZOSTAŃMY W KONTAKCIE! RÓWNIEŻ TAM CHĘTNI PAŃSTWO WYSYŁACIE OD TERAZ ZDJĘCIA PRAC DZIECI (DZIAŁAŃ PROPONOWANYCH PRZEZ NAS, ZADAŃ KONKURSOWYCH, LUB WSZYSTKIEGO TEGO, CZYM CHCIELIBYŚCIE SIĘ Z NAMI PODZIELIĆ). OTO LISTA ADRESÓW:
GRUPA I – przedszkole127grupa1@gmail.com
GRUPA II – przedszkole127grupa2@gmail.com
GRUPA III – przedszkole127grupa3@gmail.com
GRUPA IV – przedszkole127grupa4@gmail.com
GRUPA V – przedszkole127grupa5@gmail.com
GRUPA VI – przedszkole127grupa6@gmail.com
Serdecznie zapraszamy do kontaktu 🙂

Środa, 29.04.2020 r.

Witajcie, kochani!

Dzisiaj widzimy się ostatni raz przed długim weekendem majowym, dlatego, prócz propozycji zabaw, mamy też dla Was coś specjalnego. Oczywiście wszystko to dla chętnych. Ostatnio dopisywała nam piękna pogoda, dlatego warto było z tego skorzystać, gdyby jednak aura uległa zmianie (oby choć ciut w stronę deszczu) – zapraszamy po nasze materiały. Pozdrawiamy cieplutko!
P.S. Obejrzyjcie sobie film edukacyjny – świetnie wprowadza w temat map, z którymi niektórzy z Was już po wakacjach na pewno działać będą w szkołach 🙂

Poniedziałek, 27.04.2020 r.

Dzień dobry, Polko i Polaku!

W tym tygodniu porozmawiamy sobie o naszej ukochanej ojczyźnie. Wiecie już, o co chodzi? O Polskę! 🙂 A wszystko to przy okazji ważnych świąt państwowych, które popularnie nazywamy świętami majowymi, lub, po prostu „majówką”. W Polsce obchodzimy:
1 maja – Święto Pracy
2 maja – Święto Flagi
3 maja – Święto Konstytucji
Zwyczajowo są to dni wolne, możecie je wykorzystać na zapytanie rodziców co to jest ta „konstut.. konstuty… konstytucja” 🙂 I koniecznie zobaczcie, co dla Was przygotowałyśmy! Pozdrowionka!

Piątek, 24.04.2020 r.

Cześć i czołem, kluski z rosołem! 😉

Wciąż pozostajemy w temacie ochrony naszego środowiska – chcemy, żebyście stali się specjalistami w tej dziedzinie! Jeżeli macie na to oczywiście ochotę 😉 Cieszymy się natomiast z tego, że macie ochotę przysyłać nam swoje zdjęcia! Waszych pięknie wyrośniętych roślinek (Ania, Antoś), postępów w pracy przy komputerze (brawo Igunia!), czy też by pokazać nam, jak bardzo jesteście sumienni (Igor, wielkie WOW!). A my? My wyszykowałyśmy dla Was znowu coś, mamy nadzieję, przyjemnego 🙂 Uściski!

Środa, 22.04.2020 r.

Witajcie, kochani!

Kontynuujemy kwestie związane z ochroną środowiska, z dbaniem o naszą ukochaną (i powtórzmy to raz jeszcze – jedną, jedniusieńką) planetę Ziemię. Najfajniejsze jest to, że napisaliście do nas podając swoje własne pomysły pro-ekologiczne! Dziękujemy!!! Zwracamy się teraz do Was trochę po „dorosłemu”, bo już jesteście duzi, to raz, a dwa – mamy tu poważne sprawy! Zobaczcie, co napisali Wasi przedszkolni znajomi (brawo Wy!) i przejdźcie do naszych propozycji. Do następnego razu!

Poniedziałek, 20.04.2020 r.

Dzień dobry!

Nasze drogie przedszkolaki! W tym tygodniu temat nie byle jaki. Chodzi o naszą planetę, Ziemię! Drugiej takiej w Układzie Słonecznym póki co nikt nie odnalazł, więc mamy ją tylko jedną, jedniusieńką. Oznacza to, że musimy o nią wyjątkowo troskliwie zadbać! Jeśli Ziemia będzie zdrowa to i my, i nasze dzieci, i wnuki (i pra pra…) takie będą. Woda, drzewa i powietrze nie są nieskończone i niezniszczalne. Naszym zadaniem jest nie dopuścić do szkód w przyrodzie. To właśnie chcemy przekazać Wam w dzisiejszych i dalszych propozycjach zabaw. Bawcie i uczcie się, kochani!

Piątek, 17.04.2020 r.

Witajcie, dziewczyny i chłopaki!

Ponownie dziękujemy Wam za nadesłane zdjęcia! Nie możemy się póki co zobaczyć „na żywo”, oczywiście bardzo nam tego brakuje. Mówi się jednak, że co się odwlecze – to nie uciecze, więc na tę chwilę z przyjemnością spoglądamy na Wasze fotografie 🙂 Na cudną Zosię, Stasia z rodzinką podczas gry, ewidentnie przyrodniczej! na Kubusia w znanym nam miejscu, ale z nieznanym do tej pory dziełem artystycznym. Na imponujące zwierzaki z plasteliny Olafa, prace techniczne z Waszych teczek i te cudne kurczaczki i zajączki Lilki i brata. Konstancja z kolei pokazuje nam, jak kiełkują Jej rośliny, jak precyzyjnie uzupełnia kolorowanki pisanek… a te kryształy! Zazdrościmy szczerze tak okazałej hodowli! Dziękujemy Wam, najmilsi. Zobaczcie sobie, co przygotowałyśmy na ten dzień dla Was i do zobaczenia w poniedziałek 🙂

Środa, 15.04.2020 r.

Dzień dobry, kochani!

Wracamy do Was zgodnie z planem 🙂 Komu Zajączek przyniósł łakocie? Z pewnością znalazła się tam jakaś czekoladowa pychota! Mmm… tylko nie zapomnijcie o porządnym szorowaniu ząbków, jeżeli zależy Wam na tym, by pozostały białe jak perełki! Z pewnością wiecie, co należy jeść, żeby zdrowo rosnąć, odżywiać i ciało, i umysł. W końcu nie jesteście już maluchami! 🙂 No! My tu gadu-gadu, a nasze propozycje dla Was, zamieszczone poniżej, stygną! Rzućcie na nie okiem i do zobaczenia w piątek! Papa!

Kochane dzieci! 

Bardzo Wam dziękujemy za ogrom przysłanych zdjęć, a także za pozdrowienia i życzenia, które od Was dostaliśmy! Jesteście wspaniałymi przedszkolakami! Śmiało zasypujcie nas dalej migawkami z Waszych domów – może to my, dla odmiany, zainspirujemy się jakimiś Waszymi działaniami? 🙂 Trzeba przyznać, że macie w sobie energie godną pozazdroszczenia (niejednemu rodzicowi i czwarta kawa nie da takiej mocy). Trzymajcie się zdrowo i cieplutko! Pozdrawiamy!

Gdy nadejdzie wielkanocny poranek

niech spełnią się życzenia tęczowych pisanek…

mazurków kajmakowych,

bazi srebrzystych,

bogatego Zająca,

i kurczaczków puszystych.

Świątecznego nastroju, biesiady obfitej,

lukrowego baranka,

a w dyngusa – mokrego ranka!

Życzenia zdrowia i dobrego obrotu spraw wiadomych posyła

Zespół Przedszkola nr 127

Piątek, 10.04.2020 r.

Witajce, milusińscy!

W ten szczególny piątek tuż przed Wielkanocą mamy dla Was porcję przyjemności – zabaw kreatywnych, wyzwań ruchowych, pomysłów na rozrywki na krótszą i dłuższą chwilę. Wracamy do Was w środę po Świętach, do miłego zobaczenia!

 

W propozycjach zabaw do ściągnięcia znajdziecie pomysły na wykonanie ślicznych kartek wielkanocnych i dużo innych atrakcji.

Drodzy rodzice! Zapraszamy do lektury pt. „Książka prezentem dla dziecka” przygotowanej przez naszą nauczycielkę, panią Krystynę Kasprzak. Odnośnik do publikacji znajduje się poniżej.

Środa, 08.04.2020 r.

Dzień dobry, kochani!

Nie będziemy Was dzisiaj zasypywać lawiną pomysłów – Wielkanoc to w końcu święta, same się nie przygotują! Poniżej znajdziecie dwie propozycje zabaw kreatywnych i, jak zwykle, zadania z Waszych książek z garścią dodatkowych atrakcji od nas. Dobrej zabawy, uściski!

Poniedziałek, 06.04.2020 r.

Witajcie przedszkolaki!

Z ogromną przyjemnością prezentujemy kolejne zdjęcia, które dotarły na nasze skrzynki pocztowe! Jak widać, Wasz kolega Igorek A. szykuje się już do Wielkanocy 🙂 Bawi się, ćwiczy i rozwiązuje zadania w książkach – pracowity chłopak! Pozdrawiamy Cię, Igorku! Wysyłamy też gratulacje ogromnie zdolnemu Filipkowi J. i Ani D., których prace plastyczne możecie podziwiać poniżej. Załączamy Wam też oczywiście kilka zadań, choć i tak macie sporo na głowie – świąteczne porządki i przygotowywanie potraw to nie lada wyzwanie! Bądźcie pomocni rodzicom i życzliwi dla siebie nawzajem, uściski!

Piątek, 03.04.2020 r.

Dzień dobry, kochani!

Bardzo nam miło, że nas odwiedzacie, korzystacie z tego, co dla Was przygotowujemy i spędzacie czas w pożyteczny sposób (a taka jest przecież zabawa!). Tym bardziej sprawiliście nam przyjemność zdjęciami, które pojawiły się na skrzynkach grupowych – cieszymy się, że jesteście zdrowi, a nastroje Wam dopisują! Obejrzyjcie zdjęcia koleżanek i kolegów 🙂 Pod nimi specjalna edycja przygód liska Cypryska – maskoty grupy IV i tradycyjnie zabawy od nas – dla Was! Miłego weekendu!

Środa, 01.04.2020 r.

Dzień dobry w kwietniu!

Dziś 1 dzień kwietnia. Pamiętajcie, że to Prima Aprilis, zanim ktoś Wam skutecznie spłata złośliwego psikusa 🙂 Dzielimy się z Wami kolejną porcją, m.in. czytanek, zgadywanek, inspiracji plastycznych i zadań książkowych, żebyście się, przypadkiem, nasi mili nie zabrali sami za jakieś psoty 🙂

Ponadto, Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne uruchomiły w Internecie ciekawą platformę, dzięki której możecie… bawić się jeszcze więcej :-). Dla wszystkich osób i osóbek ciekawych, co przygotowało wydawnictwo, na którego książkach pracujemy, zapraszamy poniżej. Klik ->>>